Piper Cherokee sportlennuk kukub mäenõlval alla ja süttib. Piloot ja kaasreisija hukkuvad. Kurt Wallander Ystadi politseist avastab peagi, et ühtegi lennukit pole kadunud – järelikult puudus alla kukkunud lennukil lennuluba. Keset katastroofijuurdlust saabub öine häirekõne: õdede Eberhardssonide õmblustarvete äris on puhkenud tulekahju. Majja sisse põlenud õdede surnukehade hilisem ekspertiis paljastab kohutava tõe: mõlemat hukkunut on kuklasse tulistatud. „Püramiid“, eelviimane Wallanderist jutustav romaan, astub sammukese tagasi: lugu algab 1969. aastal, mil Wallander on kõigest 21-aastane patrullpolitseinik, ja lõpeb 1989. aastal. Niisiis annab romaan tähtsamad lähtekohad Wallanderi isiku mõistmiseks. See jutustab algusaegadest Monaga, kohtumisest Wallanderi õpetajaks saanud Rydbergiga ja sellest, kuidas Wallander hakkab mõistma, et temast võib kõigest hoolimata saada hea kriminaalpolitseinik. Henning Mankell (s 1948) on kirjanik ja lavastaja, kes elab Mosambiigis ja Rootsis. Mitmed Kurt Wallanderist jutustavad kriminaalromaanid on saanud Rootsi krimiakadeemia ja Skandinaavia kriminaalkirjanduseühingu auhindu ning neid on tõlgitud paljudesse keeltesse.
Mida peab tegema inimene, kes on kaotanud kõik? Ja ikka nõutakse veel… Lloyd’si kindlustusselts on aastate jooksul olnud paljudele inimestele heaks sissetulekuallikaks. Aga korraga muutub kõik, hakkavad saabuma ärevusttekitavad kirjad, mis hoopis nõuavad raha. See skandaal mõjutab erinevaid inimesi: pankurit, kelle suhetes abikaasaga on valus minevikuprobleem ja nüüd näib tekkivat raskusi ka vanema tütrega; oma tööga rahulolematut kooliõpetajat, kelle naine ei paista läbi saavat tema emaga; abielunaist, kes tahab oma mehe maha jätta, sest on armunud teisesse; noort varatut kahe lapsega leske. Mõnel juhul põimuvad probleemid ja pinged sasipuntraks, millest ei tundu väljapääsu olevatki. Aga alati on elus helgem pool ja enamik raskustesse sattunuist ei kavatse niisama lihtsalt alla anda. Penny Vincenzi kirjutab oma tegelastest haaravalt. Raamatu esimeses osas alguse saanud sündmused hargnevad ootamatuid pöördeid tehes edasi ja leiavad lahenduse teises osas.
Kuus lasku. Viis laipa. Hirmu küüsi paisatud sisemaalinn. Politseinikud lahendavad aga kuriteo mõne tunniga, tegu on algusest peale selge juhtumiga. Asja juures on ainult üks komistuskivi. Kahtlusalune ütleb: "Te võtsite kinni vale mehe." Ja siis: "Võtke ühendust Reacheriga". Ja endine sõjaväepolitseinik Jack Reacher tuleb tõesti. Ta tunneb tabatud tulistajat – see on väljaõppinud snaiper, kes poleks mingil juhul märgist mööda lasknud. Reacher on kindel, et siin miski ei klapi – ning varsti ei jää algusest peale selgest lahendusest midagi järele. Nüüd töötab Reacher koos ilusa noore advokaadiga ning läheneb nähtamatule vaenlasele, kes selle juhtumi niite tõmbab. Reacher teab, et ükski vastane ei ole teisega sarnane. Seekordne on tulnud sisemaale omaenda põrgust. Ja Reacher teab, et tema võitmiseks on vaja astuda talle vastu samaväärse halastamatuse ja kavalusega – ning siis temast laskhaaval jagu saada. Raamatu baasil on valminud detsembri lõpus ka Eesti kinodes linastunud Oscari-võitja Christopher McQuarrie film „Jack Reacher“, Tom Cruisega peaosas.
Nick Foxton võitis kunagi Grand Nationali, kuid tema karjäär lõppes ränga õnnetuse tõttu. Tagasi võidusõidurajale jõuab ta juba pealtvaatajana – aastaid hiljem, kuid taas tähelepanu äratades. Kui Nicki kolleeg vahetult enne võiduajamist maha lastakse, ei oska ta politseid millegagi aidata, sest ei suuda mõista, miks peaks keegi tahtma tema sõpra tappa. Leidnud aga Herbi taskust ähvarduskirja, saab ta aru, et ei teadnud sõbra elust nii palju, kui ta arvas. Ja kui veel selgub, et Herb on teinud ta oma testamendis enda pärijaks, läheb kogu lugu üsna kurjakuulutavaks ning Nick peab hoolitsema selle eest, et temast ei saaks järgmist ohvrit.
Tuntud teleajakirjaniku ja kirjaniku Leonid Mletšini raamat annab võib-olla et tänapäeva Venemaa ajaloo ühe kõige mõistatuslikuma tegelase, Juri Vladimirovitš Andropovi täieliku eluloo. Viisteist aastat juhtis ta KGBd ja viisteist kuud kogu riiki. Vaidlused Andropovi üle pole vaibunud tänini. Kes ta oli? Kas reformaator, kes ei jõudnud Venemaa saatust muuta, või julm diktaator, kelle ravimatu haigus päästis riigi tema võimu alt? Raamatus, mis tugineb dokumentidele ja Andropovit hästi tundnud inimeste ütlustele, jutustatakse sellest, mis oli teada väga vähestele, ja mida ehk ka Andropov ise oleks soovinud unustada…
Emata kasvanud Annie Colwater usub, et ainus võimalus elus edasi jõuda on olla ideaalne naine ja ema. Perekonna nimel on ta matnud omaenese loomeimpulsid, emotsionaalsed vajadused ja unistused, kaotanud ühe väga olulise osa endast. Kui tema tütar Natalie Euroopasse õppima sõidab ja abikaasa teatab, et armastab teist, nooremat naist, kaob Annie’l täielikult pind jalge alt. Sügavalt vapustatud, otsib ta pelgupaika isakodus, väikeses linnakeses, kus ta üles kasvas. Seal kohtab ta hiljuti lesestunud koolipõlve armsamat Nick Delacroix’d, kes ei suuda kuidagi toime tulla oma vaikiva, hingelise trauma üle elanud tütrega. Kolmekesi koos hakkavad nad tasapisi minevikuhaavadest tervenema, uuesti leidma seda, mis tundus jäädavalt kadunud. Aga just siis, kui Annie mõistab, et tal on tekkinud uus võimalus õnneks, purustab ootamatu elupööre kõik ta lootused. Ta seisab raske valiku ees: kas ta suudab olla oma elu peakangelane?
Kaarel ei taha eriti koolis käia, kuid ta armastab hullupööra arvutimänge mängida ja tema suurim soov on saada rikkaks. Siis ostaks ta endale uue arvuti ja kõige vingema nutitelefoni ja… Ootamatult läheb tema soov täide. Kaarel satub kummalisse arvutimängu, kus ta kohtab halli vanakest, Tuuleema ja teisi metsaasukaid. Loodusjõud lubavad aidata poisil tagasi koju pääseda, kui ta täidab kolm ülesannet. Kõik see pole aga sugugi lihtne. Kaarlit ja tema sõpru ootavad ees uued eksirännakud interneti lõpututes avarustes. Põnev ja hoogne lugu nii poistele kui ka tüdrukutele sellest, kui tähtsad on tegelikult head sõbrad, kodu ja ema küpsetatud präänikud.
Kuidas Euroopas illegaalina ellu jääda ja mitte hulluks minna? Mida kõike ei tee indialane Hanuman, et jõuda Lollandi saarele – Taani Ibizale, „sinna, kus poolpaljad tüdrukud siuglevad basseinides kui viigrid, kus ecstasy kukub suhu nagu meteoor ookeani lõugade vahele, kus on muusika ja möll“! Ta müütab prügikastist pärit toitu, murrab lahti telefonikoode, esineb vene maffiamehena ning vabastab varjupaigataotlejate laagri kavalaid ja pätilikke asukaid nende säästudest. Ent pettes osavalt teisi, lendab Hanuman koos eestivenelasest sõbra Jevgeniga samuti ühtelugu orki, ning tundub, et teekond Lollandile ei lõpe iial… Andrei Ivanov on sündinud 1971. aastal Tallinnas. Ta on vene filoloog ning pikka aega ekselnud Skandinaavias. Romaaniga "Hanumani teekond Lollandile" jõudis ta 2010. a Vene Bookeri lõppvalikusse ning pälvis 2009. a Eesti Kultuurkapitali preemia. Eesti keeles on ilmunud ka "Peotäis põrmu" (2011) ja "Minu Taani onuke. Tuhk" (2010).
Inglise näitleja ja kirjaniku Sarah Winmani (snd 1964) romaani minajutustajaks on tüdruk nimega Elly, keda ümbritseb kirev galerii kummalisi sugulasi ja tuttavaid: vend, kes kuidagi ei suuda maailmas oma kohta leida; vanemad, kes teinekord otsustavad teha õige äkilisi kannapöördeid; võluv filmistaarist tädi; hakkaja, ajuti lausa üleloomulike võimetega sõbratar; öömajalised, kellest aastatega saavad peresõbrad. Kõik nad on kenad inimesed, kelle elu pole aga sugugi kerge – ei lapsepõlves ega täiskasvanueas, ei 1970. ega 1990. aastatel, ei Londonis, Cornwallis ega New Yorgis. Napis, humoorikas laadis kirjeldab Winman, kuidas sellise seltskonna suhterägastikes ellu jääda ja võib-olla koguni õnnelikuks saada. Romaan jutustab vennast ja õest, lapsepõlvest ja suureks saamisest, sõpradest ja perekonnast, võidurõõmust ja kaotuskurbusest ning kõigest, mis sinna vahele jääb. Ennekõike aga jutustab see raamat armastusest igal võimalikul kujul.
Raamatu peategelane on Hadley Richardson, kes kohtub kahekümne kaheksa aastaselt Chicagos Ernest Hemingwayga ning armub, sest teda võluvad mehe energia ja kirglik tahe kirjanikuks saada. Nad abielluvad ja lähevad elama Pariisi. Pariis on just selline, nagu seda kirjeldas Hemingway oma raamatus „Pidu sinus eneses“, ainult et nüüd vaadeldakse seda tema naise silmadega. Õhtud kirjanike ja kunstnikega, säravad vestlused, purjutamine ja üldine õhkkond polnud kindlasti soodne abielu püsimiseks ning ka Hadley ja Hemingway koosellu tulevad lahkhelid. Poja sünd ei paranda asja ning mida kuulsamaks Hemingway saab, seda suuremat huvi pakub ta ka teistele naistele.