Eesti digiraamatute keskus OU

Все книги издательства Eesti digiraamatute keskus OU


    Väike lord Fauntleroy

    Frances Hodgson Burnett

    Ameerika kirjaniku Frances H. Burnetti (1849-1924) maailma lastekirjanduse klassikasse kuuluv lugu väikesest ameerika poisist, kes endale ootamatult saab oma Inglismaal elava põlisaadlikust vanaisa pärijaks. Väikese Cedricu aval ja sõbralik loomus võidab elus ja pärijais pettunud sünge lossihärra südame ja lähendab teda taas inimestele. Cedricu imepärane käekäik toob õnne ka kõigile tema ameerika sõpradele.

    Sinilind

    Charles Perrault

    Vana hea Prantsuse muinasjutuklassika

    Tahtamaa

    Jaan Kross

    2001. aastal ilmus Jaan Krossi viimane romaan "Tahtamaa", mis räägib maa tagastamisest õigusjärgsele omanikule 1990. aastate alguses ja erineb Krossi teistest romaanidest selle poolest, et see ei põhine mitte ajaloolisel uurimustööl, vaid inimkogemusel. Enne "Tahtamaad" kirjutas Kross 1990. aastatel veel viis romaani: "Väljakaevamised" (1990), "Tabamatus" (1993), "Mesmeri ring" (1995) ja "Paigallend" (1998).

    Tuli

    Mats Strandberg

    Engelsforsis muutub olukord üha kuumemaks. Väljavalitud alustavad oma teist gümnaasiumiaastat. Suvi otsa on nad deemonite järgmise sammu ootuses hinge kinni hoidnud. Ent oht ähvardab neid hoopis teisest, täiesti ootamatust suunast. Üha selgemaks saab tõsiasi, et midagi on Engelsforsis tõeliselt valesti. Minevik põimub tänapäevaga, elavad kohtuvad surnutega. Väljavalitud saavad üksteisega üha lähedasemaks ja neile tuletatakse taas kord meelde, et maagia ei leevenda õnnetu armastuse piinu ega paika purunenud südant. „Tuli” on kogu maailmas laineid lööva noorte fantaasiatriloogia teine osa. Esimene raamat, “Ring” (e. k. 2012), pälvis Rootsis nii kriitikutelt kui ka lugejatelt väga sooja vastuvõtu ning see esitati Rootsi aasta laste- ja noortekirjandusauhinna Augustpriset 2011. aasta nominendiks.

    Pettus

    Edward Lucas

    Luureässa Sidney Reilly tabamisest Lenini enamlaste poolt 1925. aastal kuni punapäise voodiluuraja Anna Chapmani väljasaatmiseni USAst 2010. aastal on Kremli ja lääne luurejuhid aina omavahel mõõku ristanud. „Pettuses“ paljastab Edward Lucas Chapmani ning tema Suurbritannias ja Ameerikas elanud uinuvatest agentidest kaaslaste tõelise loo, selgitades nende salaülesannet ja kirjeldades spioonijahti, millega nad lõpuks tabati. Raamatus tuuakse avalikkuse ette lääne luure vähetuntud triumfid ja läbikukkumised külma sõja ajal, mis kujutavad endast tausta nüüdsele tööstus- ja poliitilisele luurele. Nõukogudejärgsete spioonisõdade ilmestamiseks võib Lucas toetuda eksklusiivintervjuudele Venemaa tähtsaima agendiga NATOs, Herman Simmiga. Samuti paljastab ta Moskva juristi Sergei Magnitski kohutava kohtlemise, kes julges astuda vastu Venemaal valitsevale kriminaalsele sündikaadile. Kunagi hirmutas Moskva maailma rahvusvahelise kommunismiga, nüüd on sealseks ohuks niinimetatud jõumehed, Venemaa jõustruktuuride halastamatud esindajad. „Pettust“ peaksid lugema kõik, kes tahavad mõista, millist ohtu nad kujutavad maailmale – ja ka omaenda rahvale. Edward Lucas on Economisti vanemtoimetaja. Ta on kajastanud Ida-Euroopa sündmusi alates 1986. aastast, töötades Berliinis, Moskvas, Prahas, Viinis ja Balti riikides. Tema sulest on ilmunud raamat „Uus külm sõda“, mis on tõlgitud enam kui viieteistkümnesse keelde. Ta on abielus kolumnist Cristina Odone’iga ja elab Londonis.

    Spartacus

    Rafaello Giovagnoli

    Itaalia kirjaniku tuntud ajalooline romaan.

    Detektiiv Luuker Leebesurm

    Derek Landy

    Lubage tutvustada, Luuker Leebesurm – tarkpeast detektiiv, kõikvõimas maag, räpaste trikkide ja murdvarguste meister. Ahjaa, ja surnud. Koos ebatavalise ja salapäraselt andeka Stephanie Edgleyga moodustavad nad liidu, mis peab jagu saama kõikematvast iidsest kurjusest. – „Nii et enam ei varja sa minu eest midagi?” Leebesurm pani käe rinnale. „Tabagu mind surm, kui varjan midagi oma südames.” „OK.” Leebesurm noogutas ja nad kõndisid Bentley poole tagasi. „Kuigi sul tegelikult pole südant,” ütles Stephanie. „Ma tean.” „Ja tehniliselt sa juba oled surnud.” „Ma tean seda ka.” „Lihtsalt selgituse mõttes.” – Kas kurjus võidab ja saabub maailma lõpp? Või suudavad Stephanie ja Leebesurm omavahelise nääklemise lõpetada ja vastu astuda? Algab põrgulikult põnev seiklus.

    Come As You Are. Nirvana lugu

    Michael Azerrad

    Nirvana tõusis meteoorina rokitaevasse 1991. aastal, kui ilmus kultusalbumiks saanud ja pea viiemiljonilise läbimüügini jõudnud „Nevermind”. Selle kõuena mürisevad helid ja meeldejäävad meloodiad väljendasid kogu noore X-põlvkonna segadust, frustratsiooni ja kirge. 1993. aastal, kuus kuud enne Kurt Cobaini surma, nägi ilmavalgust põhjalik käsitlus Nirvanast – „Come As You Are”. See on ainus Nirvanast kirjutatud raamat, mis sisaldab eksklusiivseid ja detailseid intervjuusid nii Kurt Cobaini, Krist Novoselici ja Dave Grohli kui ka nende sõprade, sugulaste, endiste bändiliikmete ja kolleegidega. Samuti sisaldab raamat hiljem lisatud peatükki, mis räägib Kurt Cobaini viimasest eluaastast enne tema enesetappu 1994. aasta aprillis. Michael Azerrad on USA muusikaajakirjanik, kes on teinud kaastööd sellistele väljaannetele nagu Spin, Rolling Stone ja The New York Times. Lisaks käesolevale väljaandele ilmus temalt 2001. aastal ka teos „Our Band Could Be Your Life”, mis andis ülevaate kolmeteistkümnest mõjukamast indie-bändist Ameerika Ühendriikides aastatel 1981–1991. Mitu ajakirja on paigutanud mõlemad raamatud 50 kõigi aegade parima rokkmuusikat käsitleva teose hulka. Selle raamatu jaoks Kurt Cobainiga tehtud intervjuude põhjal valmis 2006. aastal ka dokumentaalfilm „Kurt Cobain About a Son”.

    Eesti kuulsad meresõitjad ja piraadid. Isa põnevad unejutud ajaloost

    Jaak Juske

    Ajaloolase Jaak Juske esimene lastele mõeldud ajalooraamat “Imelik nõukaaeg. Isa põnevad unejutud ajaloost”, viis seiklema üsna hiljutisse ajalukku. Sama sarja teine raamat tutvustab aga ajastut, milles elamist meist keegi ei mäleta, millest aga sedavõrra rohkemad inimesed unistanud on. Eesti on mereäärne maa ja mere ääres elav rahvas ihkab ikka merele. Mitte siis ainult kalale. “Maadeavastaja” oleksid raamatu “Eesti kuulsad meresõitjad ja piraadid” tegelased võinud oma visiitkaardile kirjutada, kui need tol ajal levinumad oleksid olnud. Et leida üles kõiki neid kauged paigad, kuhu meie kaptenid oma laevadega jõudnud on, võtke see raamat ja gloobus selle kõrvale ja saate enne magama jäämist kõik need reisid ise läbi teha.

    Imelik nõukaaeg. Isa põnevad unejutud ajaloost

    Jaak Juske

    Jaak Juske, kelle raamatud Tallinna ja Tartu unustatud lugudest on köitnud paljusid täisvasvanuid, on kirja pannud meie lähiajaloo laste jaoks arusaadavas ja põnevas võtmes. Mis mänge mängiti, kui arvutimänge polnudki? Milliseid komme sõid issid, kui nad olid nii sama vanad kui lapsed praegu? Kuidas sõbraga kinnominek kokku lepiti, kui mobiiltelefon alles ootas leiutamist? Kust tuli meie sinimustvalge lipp ning millised lipud lehvisid siis, kui issid-emmed lapsed olid? Miks vanadel fotodel kõigil lastel ühesugused kaelarätid kaelas on? Juske toob nostalgianaeratuse näole vanematele ja ajab silmad imestusest suureks lastel. Aga miljon miksi, mis lastel muidu täiskasvanute jutu kõrvalt kuulates tekivad, saavad vastuse. Köitvat teksti saadavad ühtaegu teravmeelsed ja lapselikult võluvad illustratsioonid, mille autoriks on noor kunstnik Merilyn Anvelt.