Eesti digiraamatute keskus OU

Все книги издательства Eesti digiraamatute keskus OU


    Kodutud koerad ja üksikud hinged

    Lucy Dillon

    Inglise kirjaniku Lucy Dilloni (snd 1974) südamliku romaani „Kodutud koerad ja üksikud hinged” (2009) keskmes on kolm naist. Kallimast ilma jäänud ja tasuvalt töökohalt lahkunud Rachel pärib tädi maamaja ning koerte varjupaiga. Eneselegi üllatuseks leiab ta kodutute koertega tegeldes uue armastuse ja elu mõtte. Lahutatud üksikema Zoe kohtab tänu koerale oma unelmate printsi. Natalie, kes on tagajärjetult üritanud last saada, leiab lohutust neljajalgsest sõbrast. Omaette tegelased on koerad, kelle elusaatust kirjeldatakse sügava kaasaelamisega. Ka ise koeraomanikust Dillon on kirjutanud veel kolm romaani: „Tantsukursus” (The Ballroom Class, 2008), „Tagasi õnne juurde” (Walking Back to Happiness, 2010) ja „Õnneliku lõpu saladus” (The Secret of Happy Ever After, 2011).

    Raamatuhoidja

    Mihhail Jelizarov

    Elas kord andetu nõukogude kirjanik Dmitri Gromov. Ta treis mõttetuid sotsrealistlikke raamatuid kolhoosnikute argipäevast ja Narva jõe sangarlikust kaitsmisest, kuni vajus kaduvikku koos teda sünnitanud riigiga. Ent selgub, et mitte igaveseks. Ajapikku ilmnevad Gromovi teoste maagilised omadused ning nende pärast vallandub armutu sõda, mille keskmesse satub peategelane – igavene üliõpilane, turumajandusega kohanematu luuser, kellel on määratud saada Kodumaa Vardjaks. Üleloomuliku süžee taga peitub mõistulugu, sapine muinasjutt kadunud ajast, võltsist nostalgiast ja talumatust olevikust, see on romaan kõigile, kes vaimustuvad Pelevinist ja Sorokinist. „Raamatuhoidja“ on Harkivist pärit ja pikalt Saksamaal elanud noore kirjaniku Mihhail Jelizarovi, kes näeb välja nagu rokkstaari ja Kuuba revolutsionääri segu, neljas teos. Frantsiskaanlaste kloostris kirjutatud teos pälvis 2008. aastal Vene Bookeri preemia, põhjustades sellega enneolematu skandaali ja kirjanduskorüfeede protesti.

    Tulemüür

    Henning Mankell

    1997. aasta sügis Ystadis. Kaks noort tüdrukut tapavad jõhkralt taksojuhi. Tapjad saadakse kiiresti kätte, kuid ühel neist õnnestub politseimajast põgeneda ja ta kaob jäljetult. Mõni päev hiljem teeb keegi mees oma õhtust jalutuskäiku. Ta peatub pangaautomaadi juures. Turvamees leiab ta hiljem surnult, saldoteade pihku surutud. Peagi pärast seda toimub elektrikatkestus, mis matab suure osa Skånest pimedusse. Riket likvideerima saadetud montöör teeb alajaama juures kohutava avastuse… Uurimist juhtiv Kurt Wallander aimab, et kõik need sündmused on omavahel mingil kombel seotud. Ta hakkab mõistma, kui haavatav on õigupoolest meie kaasaegne ühiskond. Keerulisele uurimistööle ei aita aga kuidagi kaasa see, et Wallanderit ennast süüdistatakse alaealise peksmises. Ükski uurimine tema praktikas pole olnud fiaskole nii lähedal. „Tulemüür“ on hingematvalt põnev lugu ohust, mis võib saada tegelikkuseks.

    Tuvi jalutab

    Ilmar Trull

    Ilmar Trulli luulekogumik on tulvil vahvaid ja vaimukaid lasteluuletusi. Kogu on illustreeritud Trulli enda joonistatud piltidega.

    Paul Erikson

    Adolf Kraan

    „Paul Erikson“ on autori Adolf Kraani (1896-1992) eluloolistel andmetel põhinev ajalooline romaan. Romaan jutustab peategelase lapsepõlvest Narvas, koolipõlvest venekeelses algkoolis, spordiharrastustest spordi- ja karskusseltsi „Võitleja“ liikmena, järgnenud I maailmasõjast, sõjavangistusest Saksa- ja Prantsusmaal ning lõpuks Eesti Vabariigi algusaastaist. Spordilembese peategelase unistusele, saada Georg Lurichi eeskujul elukutseliseks maadlejaks, tõmbab kriipsu peale algav maailmasõda. Kraan käsitleb olude sunnil Läti Kütipolgus teeniva peategelase silme läbi I maailmasõja kulgu, Vene tsaari kukutamisele järgnevaid revolutsioonilisi meeleolusid sõjaväes ja vaesemates rahvakihtides, kuhu ta ka ise kuulus. Peategelase kõhklused, arutlused ning vaidlused omaaegsete probleemide teemal aitavad tal nii enda kui loodetavasti ka tänase lugeja jaoks selgitada seda, mis on elus oluline.

    Salaring: Riitus

    L. J. Smith

    Olles sunnitud kolima päikesepaistelisest Californiast süngele Uus-Inglismaale, igatseb Cassie taga oma vana elu. Sellest hoolimata tunneb ta kummalist ühtekuuluvust teismeliste jõugu liikmetega, kes hoiavad hirmuvalitsuse all kogu kooli. Teinud läbi riituse, saab Cassiest aastasadu New Salemit oma kontrolli all hoidnud nõidade grupi liige ja ta satub salaringi, mis on ühtaegu joovastav ja eluohtlik. Ent mõistatuslikku Adamisse armudes tuleb Cassie’l langetada raske valik ning üksainus vale liigutus võib maksta talle elu. L.J. Smith on üle kahekümne laste- ja noorteraamatu, sealhulgas populaarse „Vampiiripäevikute” sarja autor. „Salaringi” põhjal valmis telekanalil CW 2011. aastal ka samanimeline telesari.

    Mina olen moslem

    Nele Siplane

    “Olen naine, olen eestlane, olen kahe lapse ema, olen abikaasa, olen tütar ja olen õde, olen tädigi, olen inglise keele filoloog ja tõlkija, olen raamatukirjutaja ja blogija, vahel koguni ajakirjanik, olen, olen, olen…. Ent kui ma ütlen, et olen moslem, siis olekski justkui kõik öeldud,” kirjutab Nele Siplane raamatu sissejuhatuses. Raamat annab ülevaate islami olemusest, rääkides samas ka autori enda teest islamini, seda üldse mitte ainuvõimalikuks teeks pidades. “Inimesed ikka leiavad endale teeviitu, mille suunas edasi minna, olgu selleks siis islam või budism või mis tahes õpetus. Islam tuli minu ellu ajal, mil vajasin edasiminemiseks eneseusku, mõtestatust, turvalisust, loogilisust, tugevaid seinu oma tulevasele majale. Kõike seda olen ma islamist ka leidnud, ja seeläbi ka rahu ja tasakaalu. Islam tähendab mulle ennekõike siiski eluviisi kui sellist. Tähendab juhatust, mille järgi rahujalal elada,” kirjutab ta. Raamatu sõnum on, et iga päev on uus päev, on uus algus, on uus võimalus. Iga päev on parim päev ja täna on esimene päev nende päevade jadas. Autorist: Nele Siplane on Egiptuses El Mansūras elav eestlanna, kellelt on varem ilmunud raamatud “Egiptimaa. Eestlanna Elu loori varjus”, “Egiptimaa II. Eestlanna ja tuhat üks ööd” ning kes on kokaraamatu “Araabia köögi radadel. Egiptuses ja Marokos” kaasautor.

    Leidmata

    Marje Ernits

    40ndates aastates pereema elu muutub saatuslikult päeval, mil ta satub orjapõlve psüühiliselt väärastunud ema ja poja maja keldrisse. Pere ja politsei pingutustele vaatamata ei suudeta teda seitsme aasta jooksul leida. Ühel päeval õnnestub tal eneselegi ootamatult põgeneda. Sellest päevast seisab ta hoopis rängemate küsimuste ees: kas ja kuidas on võimalik taastada kaotsiläinud aastaid? Kas iseennast üles leida on enam üldse võimalik? Autorist: Marje Ernitsat (s.1948) on nimetatud eesti produktiivsemaks kirjanikuks ja nais-Kaugveriks. Lõuna-Eestis Kanepi vallas elav kunstnikuharidusega autor alustas kirjutamist alles vanemas keskeas, kuid on pälvinud tunnustust mitmel romaanivõistlusel.

    Mustamäe valss

    Loone Ots

    Kultuuriloolase ja pedagoogikateadlase Loone Otsa mälestusteraamat pakub vaateid lähiajalukku, täpsemalt aastatesse 1966-1984. Seda ajavahemikku on seni käsitlenud vaid üksikud memuaristid, kellest keegi pole luubi alla võtnud massiehituse esimest produkti Mustamäed. Ühe pere loo kaudu salvestatakse ajastu dokument, mis ulatub nõukogude võimu tulekust süvastagnatsioonini. Raamatu põhitegevuspaik on 60 000 elanikuga Mustamäe, 1960. aastate inimeste unistus. Läbi huumori- ja satiiriprisma kirjeldab autor nõukogudeaegse magala rajamist ja kasvamist, defitsiidikaubandust jm, lisaks kirkad koolielukirjeldused, taustal 1980. aasta olümpiamängud ning noorterahutused. Raamat tutvustab inimesi, keda juhuslik valik määras elama Mustamäe tüüpelamus, selgitab, mis sundis neid sinna kolima, ja näitab, kuidas nende valikud määrasid ühe 1965. aastal sündinud põlvkonna esindaja saatuse ja kuidas poliitika mõjutas elu ka pärast stalinismi. Kirjeldustes näeme omaaegseid tuntud kultuuritegelasi ja poliitikuid. Loone Otsa mälestusteraamat on väärtuslik kultuuridokument, mis käsitleb nõukogude elu mikroajaloo võtmes. Raamatut illustreerib rikkalik fotomaterjal.

    Around the heart in eleven years

    Epp Petrone

    In this frank, self-confessional travel memoir, Estonian bestselling author Epp Petrone goes looking for lost faces and memories and along the way must deal with the baggage she left behind. At twenty-four, the aspiring writer abandons her safe domestic life and high-paying career to follow an eccentric merchant around the world. On the road she finds a mix of exotic men, nomadic philosophers, wandering minstrels, kindred souls, unusual friendships, hard times, and lost children. All of it is captured in her precious journals – journals she leaves behind with an old Spanish sea captain who promises to wait for her. A decade later she decides to go back to retrieve her memories, but in order to get them back, she first has to reckon with her past. The stories here weave into stories, they take readers around the Mediterranean and the Atlantic, across Russia to Central Asia and the Middle East, from asylums to jails, arms factories to aquariums, and open-air markets to apocalyptic battlefields where the secrets of survival are revealed.