Eesti digiraamatute keskus OU

Все книги издательства Eesti digiraamatute keskus OU


    Nemesis

    Isaac Asimov

    Ulmeklassik Isaac Asimovi viimast üksikromaani, 1989. aastal ilmunud «Nemesist» peetakse tema hilisloomingu silmapaistvaimaks saavutuseks. Kirjaniku robotite ja Asumi tulevikuajalooga vaid hästi nõrgalt seotud romaani tegevus toimub 23. sajandil, mil inimkond teeb esimesi samme tähtedevahelise ruumi tundmaõppimisel. Samal eesmärgil lahkub kosmosejaam Rootor Päikesesüsteemist ja jõuab kääbustähe Nemesiseni, mille ühel planeedil on üsna Maa-sarnane kaaslane Erythro. Kosmosejaam asub selle ümber orbiidile, siis aga avastatakse, et Erythrot asustab kummaline eluvorm, kollektiivne telepaatiline teadvus, millega suudab kosmosejaamas kontakti astuda vaid üks teismeline tütarlaps. Lisaks hakkab Rootori asukaile muret valmistama Nemesise enda liikumistrajektoor, mis võib tervele inimkonnale saatuslikuks saada.

    Katja mängib lauajalgpalli

    Fil

    KATJAL OLI ÜHEL ÖÖL ÜLLATAV KOHTUMINE KUMMALISTE TEGELASTEGA. KES NEED OLID JA MIDA NAD TEGID, SAAD LUGEDA SELLEST RAAMATUST, MIDA SA JUST KÄES HOIAD. LISAKS SAAD TEADA, KUIDAS KATJA ÕPPIS LAUAJALGPALLI MÄNGIMA.

    Katja hüppab

    Fil

    KASSIPOEG KATJA ON UUES KOHAS KODUNENUD, KÕIKIDEGA TUTTAVAKS SAANUD NING MUUTUNUD AINA JULGEMAKS. IGASUGUNE HÜPPAMINE ON JU KA SUUR JULGUSTÜKK NING KATJA HÜPPABKI ÜHA ROHKEM JA IKKA KÕRGEMALE.

    Hing maanteeserval

    Urmas Vadi

    Oma uues novellikogumikus nendib Urmas Vadi, et tahame või ei, kord avastame end maanteeservalt ja küsime, kuhu jäi meie hing? Ja kas armastus kestab kauem kui elu? Aga kirjandus? On meil üldse hingesugulasi? Kas keegi püüab meid kinni, kui me kukume? Mis meist maha jääb? Mida näitab mu sisemine kompass? Võin ma täna teie juures magada?

    Öö Saint-Cloud's

    Andrei Ivanov

    Proosaraamat „Öö Saint-Cloud’s” kuulub Andrei Ivanovi varasemate teoste hulka, kuid jõuab eesti keelde alles nüüd. Venekeelne algupärand ilmus juba 2012. Triptühhon koosneb jutustustest „Kriis” ja „Külm südame all” ning proosapoeemist „Öö Saint-Cloud’s”. Neil on ühine peategelane Stepan Rakitin, kes on töötanud ajakirjanikuna, rännanud ringi Euroopa riikides ning kirjutab novelle. Jutustuste olevikuhetkeks on nullindate lõpu majanduskriis, kuid väga palju toimub siin mälurännakuid kuni lapsepõlveni välja – peategelane püüab oma eksistentsiaalsele unetusele leida vastuseid oma minevikku ja sisemaastikke läbi uurides. Keerulised suhted isa ja vennaga, kunagine vastamata armastus, psühhedeelsed ja olmelised kogemused nii Eestis kui välismaal, enesetunnetus kirjanikuna, terviseprobleemid, kohtumine saladusliku Sophiega – kõik koondub ühte keerisesse, mis raamatu lõpu poole näib lausa isiksust lahustavana. Väga realistlik teos nii ajastulises kui psühholoogilises mõttes, ja samas väga poeetiliselt kirja pandud.

    Takjaväli

    Katarzyna Ryrych

    Takjavälja ääres elavatest lastest saavad täiesti ebaharilike sündmuste tunnistajad. Keegi muutub konnaks. Sokkides kasvavad mustad augud. Saladuslik härrasmees kõnnib ringi, äikesepilv nööri otsas. Kiik ärkab ellu ja proua Dora karbikesest paneb plehku igavus. Kas tõesti võib olla tõsi, et kõik niidid viivad ühe kummalise vana naise ja tema kassini?
    Poola kirjanik, luuletaja, õpetaja ja maalikunstnik Katarzyna Ryrych (s 1959) hakkas lasteraamatuid kirjutama aastal üle kümne aasta tagasi. Nüüdseks on tema sulest ilmunud rohkem kui 40 raamatut lastele ja teismelistele, aga ka lühijutte ja romaane täiskasvanutele. Kokku on neid saanud 54. Katarzynale meeldib kirjutada, sest lugude väljamõtlemine võrdub tema meelest uute maailmade loomisega.

    Mõõgad ja nõidus

    Fritz Leiber

    Fritz Leiberi jutukogu „Mõõgad ja nõidus“ on kirjaniku kuulsaimast tegelastepaarist Fafhrdist ja Hallist Hiirepüüdjast rääkiva seitsmeköitelise sarja esimene osa. Sari sai alguse 1939. aastal ja on üks fantaasiakirjanduse mõõga-ja-maagia alažanri tüvitekste, oma kõrge üldkirjandusliku taseme ja iroonilise stiili poolest moodsa sünkmorni fantasy üks suurimaid mõjutajaid. Fafhrd on jõmmist palgasõdur ja Hall Hiirepüüdja sulihingega varas, läbi nende silmade uurib kirjanik inimhinge tühisemat ja räpasemat külge, need kangelased on anti-tolkienilikud tähenduses, et satuvad tihti pummeldama, müüdavat armastust otsima ja tühistesse kaklustesse ning tülidesse. Leiberi Lankhmari linna puhul tunneb lugeja kõigi keharakkudega isiklikult selle räpaste agulite ja tagahoovide solgihaisu ning värskelt valatud vere lõhna. Tõlkinud Triin Loide. Kaanepilt Peter Elson.

    Vikerkaar

    6 2021

    Ajakiri Vikerkaar, juuni 2021

    Mõtteid ja mõtisklusi 2

    Timmu Tuks

    Luulet aastast 2020

    Minu Lemb

    Tiit Tirmann

    Lembeluulet aastast 2020