Eesti autori poolt pseudonüümi all kirjutatud triloogia „Cougar“ teine osa kergitab katte mahhinatsioonidelt, kus ainsaks edasiviivaks jõuks on Seksijumala malelaual lipuks kehastunud etturi petturlikud käigud.
Juhtides Tallinna kesklinnas aastaid edukalt isiklikku reklaamibürood, on „Cougari“ peategelane elanud viimasel ajal selle hiilgusesära varjus hoopis tumedamat elu – kasutanud hoolimatult oma seksuaalsete ihade rahuldamiseks endast nooremaid mehi. Arvates, et ta ehk ei olegi võimeline rasestuma, lükkab aga üks augustihommik selle seisukoha ümber, tõugates tulevast emmet tegudele, mille ees kohkuks nii mõnigi teine. Algab jooks ajaga. Algab skeemitamine, mille peen muster jookseb naise sõrmede vahel nii kavalalt kokku, et sellest lõpuni vaid ridade vahelt lugedes aru saab. Kuidas selgitada välja, kes on üheksast võimalikust kandidaadist tulevase ilmakodaniku bioloogiline isa? Kui äärmuslikke meetodeid peab meeleheitel Viktoria kasutusele võtma, et seda teada saada? Kas lapse sünd suudab vormida noormeeste järele janunevast keskealisest naisest nüüd pühendunud ema, kes seab oma egoistlikus maailmas vastsündinu vajadused esikohale? Kui jah, suudab ta tehtud valikutele kindlaks jääda? Kumb on lõpuks olulisem – füüsiline rahuldatus erinevate partnerite poolt või stabiilne suhe õnnelikus kooselus ühe kindla mehega?
Rohkete intiimstseenidega vürtsitatud triloogia „Cougar“ II osa, alapealkirjaga „Lisbeth“, ei ole soovitatav alla 18-aastastele ega konservatiivsete seksuaaleluliste vaadetega lugejatele.
Käesolev kogumik sisaldab Eesti ajakirjanduses varem avaldatud artikleid. Nendes kuuekümne kuues arvamusloos räägitakse Eesti poliitikast, Euroopa integratsioonist, rahvusvahelistest suhetest ja rahvusülikoolist. Nendel teemadel on autor sõna võtnud viimase 22 aasta jooksul nii poliitikuna kui ka teadlasena. Siin leiab lugeja kõnelemas maailmaparandaja ja küüniku, rahvavalgustaja ja eksperdi. Piiratud ajakirjanduslik formaat seab mõtteselgusele kõrgendatud nõudmised. Teravustatud vaatenurk tabab paremini sihtmärki. „Vähem on parem” on ühtaegu lühem ja loetavam.Ärgu lugeja arvaku, et kõnealused lood on tänaseks oma aktuaalsuse kaotanud. Kaugel sellest. Nagu siis, nii ka praegu on paljud teemapüstitused üsnagi kõnekad kuumaks köetud arvamusplatsil.
Ta tahtis vaid päästa oma tütart. Ta ei tahtnud kedagi tappa… ega ju?Kui hullunud teismeline ründab rannal raadiosaatejuht Anna Gravesi ja tema tütart, kaitseb Anna vaistlikult oma last.Aga tema elu laguneb koost, kui koolipoiss sureb saadud vigastustesse. Politsei usub Anna lugu, kuniks lahkamistulemised toovad nähtavale midagi veel pahaendelisemat…
New York Timesi ja Wall Street Journali bestseller!Elu prožektorite all on karm, eriti veel segastel ning kiiretel aegadel. Rinda tuleb pista lõputute kriiside, tarbetu müra ja väsimatute „heasoovijatega“. Et sellest piinavast seisust vähegi väärikalt väljuda, tekib paljudel kange kiusatus raudse maski taha pageda. Raamatu „Julgege juhtida“ autor Brené Brown leiab, et meie keskel toimetab liiga palju neid, kes juhivad hirmu ning haiget tegemise pinnalt. Browni unistuseks on pärandada oma lastele maailm, mida juhivad julged. Kui aga ise oma käiseid üles ei kääri, pole põhjust teistelegi küsivalt otsa vaadata. Nii sündiski raamat, mis autorit tsiteerides räägib praktilises, jamavabas ja lihtsasti kasutatavas võtmes sellest, mis teeb ühest keskpärasest tegelasest särava liidri. Olgu lisatud, et juhina ei käsitle ta mitte üksnes neid, kelle visiitkaart seda kinnitab, vaid igaüht, kes võtab vastutust leida inimestes ja protsessides potentsiaali ning on valmis neid ka arendama. Raamatu selgrooks on sadadest organisatsioonidest saadud kogemus ning põhjalik, pea kahe aastakümne pikkune uurimistöö, mille keskseks küsimuseks oli: mis vajab senises juhtimisviisis muutmist, et olla keerukas ja kiiresti muutuvas keskkonnas edukas? Tippjuhtide vastustest selgus, et me vajame julgemaid juhte ja südikamat kultuuri. Uuringust koorus välja seegi, et tegelikult kogeb enamus julgeid juhte regulaarselt mitut tüüpi hirmu, mistõttu ei saa see olla veel takistuseks, et olla julge. Tegelikuks kurja juureks on hoopis viis, kuidas me hirmudele reageerime. Brown väidab, et kõigi nende aastate jooksul pole ta kordagi kohanud julget juhti, kes poleks pettumust, läbikukkumist ja südamevalu tundnud. Julguse kasvatamise põhioskuseks peab ta tahtmist ja võimet olla haavatav. Vaid siis on võimalik rakendada kolme ülejäänut – oskust oma väärtuste järgi elada, usaldada ning taas jalgele tõusta. Oskus olla julge ei saa kunagi olla suurem haavatavuse taluvusest. Just nende nelja õpitava, analüüsitava ning mõõdetava oskuse abil saab teha suuri tegusid. Märksa suuremaid kui hirmuga.
Üle kolmesaja lehekülje täis meie oma Eestimaa treenerite läbielatud juhtumite, kogemuste, põhimõtete ja järeldustega. Lugeja saab teada mitmed erinevad teed kuidas üks või teine treener oma teed alustas, milliste karidega kohtus ja kuidas neid ületas, kuidas tulid esimesed võidud ja ka kaotused ning kuidas kõigest sellest välja tuldi ja siiani oma teed jätkatakse. Aavo Põhjala, Anatoli Šmigun, Anna Levandi, Avo Keel, Jaak Salumets, Jüri Post, Kalmer Musting, Mart Siliksaar, Matti Killing, Helen Nelis –Naukas, Rein Ottoson, Toomas Merila, Tõnu Kaukis toovad meieni treenerielu rõõmud ja mured. Saame teda miks üks või teine treener kindlasti ei tee või siis samas peab ülioluliseks. Millised on põhimõtted millega on edu saavutatud ja kuna on tulnud tunnistada, et oleks saanud paremini. Puudu pole ka elulistest seikadest nii sportlastega seonduvalt , kui ka väljaspool seda. Isegi saame teda kellel on kasutuses „ elueliksiir“ mis toob haigusest välja ühe päevaga ning ka selle retsepti ja kasutusjuhendi. Mõned vahepalad, treenimise ajaloost, meie edukate sportlaste arvamustest aegade tagant oma treenerist ja üht-teist veel. Väärikas kokkuvõte meie tänase päeva treenerite oskusteabest ja mõtetest. Olgu see kõik väikeseks kummardus kõigile kes seda ametit on pidanud ja hetkel peavad Eesti Vabariigi sajanda sünnipäeva eel. Eks seetõttu ole ka pealkirjas äratoodud sõna – kogemus- suure tähega, et see kogemus mida meie treenerid on aegade jooksul talletanud , väärib lugupidamist ja suurt austust.
Janno Põldma, Heiki Ernits, Heli Prii
Aabitsat läbib sõnum, et õppida ja lugeda on huvitav ning mõlemad tegevused on lõbusad ka pingutust nõudes. Aabitsa lood on elurõõmsad, aabits ise aitab mõista üksikosade ja terviku suhet, õpetab nägema igapäevaseid olukordi uue pilguga ja otsima iseseisvalt või koos kaaslasega lahendusi elus ette tulevatele probleemidele. Aabitsat luues on autorid lähtunud mh Eesti Lugemisühingu 2012. a projekti „Õpetajate hinnangud 1. klassi õpikutele“ tulemuste analüüsist ning arvestanud õpetajate kirjeldatud ootusi ning soovitusi. Lugemismaterjal annab võimalusi ühislugemiseks (õpetaja-õpilane, vanemad-laps) ning saadud muljete jagamiseks. See õpetab nii lugemise tehnikat ja ilmekust kui ka analüüsi- ja aruteluoskusi. Aabitsas on eraldi osad vähese lugemiskogemuse või lugemisraskustega lastele. 1. õppeveerandil on soovitav kasutada aabitsa kõrval ladumisaabitsat, tähekaarte vm häälikulise analüüsi abivahendeid. Heiki Ernitsa detailideni läbi töötatud illustratsioonid aitavad arendada sõnavara, loovust, fantaasiat, tekitavad huvi ja toetavad teksti mõistmist. Piltide kirjeldamine ja nende järgi lugude rääkimine arendab jutustamisoskust.NB! Raamat on epub3-formaadis ja avaneb ainult seadmete ja tarkvaraga, mis toetavad epub3-spetsifikatsiooni (nt i-Books rakendus, Azardi, Readium jne). Selle raamatu arvutis lugemiseks soovitame kasutada näiteks Google Chrome’i brauseri tasuta rakendust Readium: http://readium.org/
Romaani tegevus toimub president Bill Clintoni visiidi ajal Norrasse. Harry Hole, kes kuulub julgeolekumeeskonda, märkab turvaalal relvastatud meest. Ta otsustab tegutseda ning saab oma otsustavuse eest ametikõrgendust. Uuel ametikohal satuvad ta kätte paberid, mis puudutavad haruldase ja palgamõrtsukate seas hinnatud relva salakaubavedu. Samasuguse relvaga on omakorda seotud hiljuti toimunud mõrv ning Harry tähelepanu paelub neonatside tegevus Norras. Sealt omakorda viivad seosed Teise maailmasõja aegadesse ning võib öelda, et „Punarind” pole mitte üksnes kriminaalromaan, vaid ka sõjaromaan.
Eesti autori poolt pseudonüümi all kirjutatud triloogia „Cougar“ lisaosa „Hingerahu“ avab lugeja silme all sõlm-sõlme haaval lahti loo kangelanna jõudmisest patiseisu, jäädes armastuse silmis hoopiski mitte kaotajaks.
Romaanisarja „Cougar“ viimane raamat viib lugejad elusügisesse jõudnud Viktoria elust osa saama aastasse 2036, mil Inglismaalt saabub koju suvevaheaega veetma 17-aastane peretütar Lisbeth. Allakäigu ahelreaktsioon, mille käivitab loos täiesti süütu mõjutegur – tütrega kaasasolev kallim Edward, täpsemalt tema äravahetamiseni sarnane välimus ühe Viktoria kunagise armastatuga, viib naise taas musta masendusse. Püüdes olla igati eeskujulik ema ja abikaasa, pöördudes kiusatustega palistatud teekonnal abi saamiseks isegi spetsialistide poole, sünnib sisemiste heitluste tulemusena otsus, mida ei oska keegi oodata. Kui keeruliseks võib osutuda katkise inimhinge iseendaks jäämine elu süngematel päevadel? Milliseid valemeid suudab genereerida aju, saavutamaks eesmärke, mida ei dikteeri inimene ise, vaid tema sees elutsevad deemonid? Kas absoluutne tõde on reaalsus või fiktsioon? Kui kaugele on valmis inimene minema armastuse nimel? Naisena? Emana?
Mõningate intiimstseenidega vürtsitatud triloogia „Cougar“ lisaosa, alapealkirjaga „Hingerahu“, ei ole soovitatav alla 18-aastastele ega konservatiivsete seksuaaleluliste vaadetega lugejatele.
«Cthulhu kutse» sisaldab 20. sajandi ameerika tähtsaima ja olulisel määral kogu maailma kultuuriteadvust mõjutanud õuduskirjaniku H. P. Lovecrafti (1890–1937) lühiproosa paremikku, mille on välja valinud, põhjalikult kommenteerinud ja järelsõnaga varustanud ulmekirjanduse asjatundja Raul Sulbi. Kogumikust leiab juba varem eesti keeles ilmunud tekste kui ka esmakordselt meie lugejateni jõudvaid palasid. Üleloomuliku kirjanduse austaja jaoks on nende kaante vahel käepäraselt koos kõik olulisemad kirjaniku novellid, jutustused ja lühiromaanid.
Lovecrafti loodud Cthulhu-mütoloogia oma veidrate jumaluste ja maaväliste olevustega nagu Dagon, Nyarlathotep, Yog-Sothoth ning õudustäratavate tegevuskohtadega Uus-Inglismaa kolkakülades ja allakäinud kalahaisulistes sadamalinnades nagu Dunwich või Innsmouth on kindlasti üks moodsa õuduskirjanduse tugisambaid, millele on rajanud omakorda uusi kihistusi Robert Bloch, Ramsey Campbell, Neil Gaiman, Stephen King, Henry Kuttner, Brian Lumley, Terry Pratchett, Charles Stross ja paljud teised kirjanikud.
H. P. Lovecrafti kummastava pärandi kultuurilooline tähtsus on viimastel kümnenditel üha kasvanud ja ulatub kaugele üle žanrikirjanduse piiride ning on ajendanud rohkelt tõsiseltvõetavaid akadeemilisi analüüse ja tõlgendusi. Tema loomingu mõjudest pole puutumata jäänud vist ükski popkultuuri valdkond, olgu tegu siis heavy metali või gurmeekokandusega.
See on raamat Limmost, kes ühel öösel järsku oma voodist ära kaob. See on raamat Limmast, kes oma venda kohe otsima läheb. Ja otse loomulikult on see raamat limonaadisiga Limpast, kes vahetpidamata limonaadi kaanib. Ja siis on see raamat veel mereröövlitest, tontidest, patjadest, laiskloomadest, madratsitest ning karvastest kaisuelukatest kah! “Limpa ja mereröövlid” võitis Eesti Lastekirjanduse Teabekeskuse poolt korraldataval üle-eestilisel Nukitsa konkursil parima eesti lastekirjaniku ja lasteraamatuillustraatori auhinnad.