Закон равлика. Андрій Курков

Читать онлайн.
Название Закон равлика
Автор произведения Андрій Курков
Жанр Современные детективы
Серия Журналіст Віктор Золотарьов
Издательство Современные детективы
Год выпуска 2002
isbn 978-966-03-7967-1



Скачать книгу

Відчуєш небезпеку – бігцем сюди, під дах! Зрозумів?

      10

      Напівбезсонна ніч давалася взнаки. Але сама погода бадьорила. Передвечірнє сонце сліпило очі. Віктор, проїхавши маршруткою до Куренівського узвозу, далі йшов пішки на Нагірну. Перехожих майже не було, і тільки машини раз у раз гасали повз вулицею з якоюсь шаленою швидкістю. І це при тім, що асфальт на дорозі був схожий на ементальський сир.

      Кав’ярня «Афган» тулилася на першому поверсі якогось НДІ. Тільки вхід до неї прибудували з вулиці – не сходинки, а просто бетонний пандусик із поруччям. Подвійні двері були відкриті, і Віктор ступив два кроки бетонним пандусиком угору та зайшов усередину. За напрочуд низькою барною стійкою – нікого. У залі – кілька столиків і теж напрочуд низьких, на взір журнальних. І жодного стільця. Здивований Віктор підійшов до барної стійки і зазирнув за неї – там вилискувала нікельованими фиґлями та ручками кавоварка «Сіменс», поруч – початі пляшки, догори ногами висіли щільними рядами чистенькі келихи й бокальчики.

      Віктор дістав із кишені монетку і постукав по барній стійці.

      – Зараз! – пролунав голос, що здався знайомим.

      Віктор уп’явся поглядом у білі двері за барною стійкою. За дверима щось рипнуло. Вони відкрилися й у проріз в’їхав на інвалідному візку бородань Олекса.

      Віктор отетеріло уп’явся очима. Відразу помітив, що ніг в Олекси не було. А те, що від нього залишилося, було вдягнено у військовий камуфляж.

      – Овва! – здивувався Олекса, пізнавши у відвідувачеві старого знайомця. – Ти?

      – Я.

      – Отакої! – Олекса витримав павзу, і на обличчі його досі панувало здивування й недовіра до побаченого. – Ти живий?

      – Атож, – кивнув Віктор. – А ти?

      Олекса гірко посміхнувся.

      – І я… Лишень бігати важко… – і він кинув погляд на закочені й приколені чимось угорі холоші камуфляжу. – Сідай, я тобі каву зварю!

      Віктор озирнувся на залу.

      – А! Чуєш, зайди туди, – він кивнув на відкриті двері, з яких сам виїхав. – Там є крісло на коліщатах… Для гостей.

      Віктор зайшов до комірчини й побачив три складаних нікельованих інвалідних крісла, що вишикувалися попід стінкою. Взяв одне, хутенько розклав. На обличчі з’явився вираз гіркоти. Він сів у «гостьове» крісло, поклав долоні на нікельоване зовнішнє обіддя великих коліс. Штовхнув обіддя, й крісло поїхало до дверей. Виїхав до барної стійки й уперся в крісло Олекси, що вправно порався біля кавоварки.

      Олекса обернувся.

      – Не казись! Іди, вибери столик і сідай!

      Віктор підвівся, підняв і проніс над головою Олекси легке інвалідне крісло, опустив його вже за барною стійкою біля ближнього столика. Знову сів. Тепер усе стало на свої місця – «журнальні» столики виявилися ідеальної висоти для тих, хто сидів на інвалідному кріслі.

      Хвилини за дві з-за барної стійки виїхав Олекса. На приробленій до його крісла таці стояли дві кавові філіжанки й цукорниця.

      Він хвацько підкотив до столика, якось загальмував і швидким рухом поставив перед Віктором філіжанку