Järjes raamatule „Kutsuge ämmaemand“ jätkab East Endis põetajana töötanud Jennifer Worth lugudega 1950ndate Londoni vaeste elust-olust ja neist, kellele ei pakkunud elu muud võimalust kui parandusmaja, kuid kes ennast sellest hoolimata välja rabelesid. Siin on lugu Jane’ist, kes Nonnatuse majas koristas: tema sattus parandusmajja juba imikueas ja oli oletatavasti aristokraadi vallaslaps. Peggy ja Franki vanemad surid pooleaastase vahega ja lapsed jäid lageda taeva alla… Kõik need lood annavad haarava pildi, parandusmaja varjudest, mis alati neid inimesi saatsid, aga niisamuti visadusest ja hingejõust, mis lihtsatel inimestel raskusi ületada aitas.
Keset 9/11 hommiku traagilisi sündmusi näeb Brightonist pärit krooniline äparduja Ronnie Wilson oma elu suurimat šanssi: kaduda ja luua end uuesti ühes teises riigis. Viis aastat hiljem annavad Brightoni tulvaveetorust leitud naise säilmed inspektor Roy Grace´i uurimisele globaalse haarde ning algab meeleheitlik võidujooks, et päästa naine, keda kütitakse Brightoni tänavail nagu jahilooma.
Siiras ja erakordselt naljakas lugu sellest, kuidas pikast, häbelikust Weston-super-Mare’i noorukist sirgub teada-tuntud legend. Oma teekonnal kirjeldab John Cleese esimest närvesöövat avalikku esinemist Saint Peteri erakoolis, kui ta oli vaid kaheksa ja viis kuuendikku aastat vana; oma lõputult rändavat elu vanematega, kes ei suutnud elada nähtavasti kusagil kauem kui kuus kuud; oma esimesi kogemusi õpetajatöös, teadmata vähimatki ainetest, mida ta pidi õpetama; oma hamstriomaniku päevi Cambridge’is ja esmakohtumist mehega, kellest sai rohkem kui kaheks aastakümneks tema kaasautor, Graham Chapmaniga. Ja sealt edasi oma peadpööritavast edust sketšikirjutajana Peter Sellersile, David Frostile, Marty Feldmanile ja teistele kuni „Monty Pythoni” kõrgusteni välja. Sisaldades siin-seal John Cleese’i mõtteid teemadel, mille haare on sama lai nagu komöödia olemus, alustades kriketi ja veesuusatamise kaheldavatest hüvedest ning lõpetades kõigi Inglismaa kuningate ja kuningannade tähtsamate daatumitega, on tegemist endise koolmeistri meisterliku tööga.
Olen Marsil lõksus. Mul ei ole kuidagi võimalik Maaga ühendust võtta. Kui oksügenaator katki läheb, siis ma lämbun. Kui vee taaskasutussüsteem katki läheb, siis suren ma janusse. Kui Marsi-majja leke tekib, siis ma lihtsalt justkui plahvatan. Kui ükski neist asjadest ei juhtu, siis saab mul lõpuks toit otsa ja ma suren nälga. Olen omadega perses. Andy Weir (snd 1972) on programmeerija, „Marslane“ on tema debüütromaan. Raamatu põhjal valmib 2015. aasta sügisel mängufilm.
On aasta 1942 ning ameeriklased Maddie ja Ellis Hyde saabuvad Šotimaale. Karistuseks perekonna häbistamise eest on isa lõpetanud Ellise ülalpidamise ning nüüd on pojal on veider plaan, kuidas isa lugupidamine tagasi võita – selleks tuleb välja selgitada Loch Nessi koletise saladus. Maddie aga jääb enamasti üksi ning peab õppima hakkama saama võõral maal, mis pealegi on sõjas. „Vee piiril“ on lugu sõja-aegsest Šotimaast, müütidest ja teineteise leidmisest. SARA GRUEN on New York Timesi ja USA Today müügiedetabelite tipus teostega „Vesi elevantidele“ (2011), „Ape House“, „Riding Lessons“ ja „Flying Changes“. Tema raamatuid on tõlgitud enam kui 40 keelde ja üle maailma müüdud üle 10 miljoni eksemplari. 2011. aastal tehti raamatu „Vesi elevantidele“ põhjal menukas mängufilm. Ta elab mehe ja kolme pojaga Põhja-Carolinas koos oma koerte, kasside, hobuste, lindude ja maailma kõige pirtsakama kitsega.
U2 on kahtlemata üks neid suuri rokkbände, kes on mõjutanud tervet põlvkonda. Kuid nagu rokigeeniuste maailm ikka, on ka U2 lugu täis vastuolusid, tõuse ja langusi. „U2: ühe rokkbändi lugu” on otsekohene ja paljastav portree neist Iiri rokkaritest, kes tõid kaasa revolutsiooni muusikamaailmas. Toetudes eksklusiivsetele intervjuudele inimestega U2 siseringist, paljastab John Jobling bändi kõige isiklikumad suhted ja vastuolulised äritavad ning tungib otse selle ikoonilise bändi südamesse ja hinge.
Minnesota osariigis asuv Lake Edeni linnake on iga-aastase talvekarnevali ettevalmistustööde tuhinat täis ning Hannah Swensen peab vihtuma oma menukas kohvikus, Cookie Jaris, valmis terve küpsisemäe. Kahju ainult, et ametliku talvekarnevali tordi valmistamise au oli langenud kuulsale elustiili eksperdile, Connie Macile, ja see oli Hannah’ arvates küll veidi nigel mõte. Hannah kahtlustab, et Connie Mac on paljuski samasugune nagu need maiused, mida naine oma kaabeltelevisiooni kokasaates valmistab – magusad, õhulised ja hõrgutava välimusega, kuid tõenäoliselt kibeda maitsega. Hannah’ kahtlused leiavad kinnitust, kui Connie Maci limusiin linna veereb. Ilmneb, et Küpsetav Kullake on kamandav, kergesti ärrituv ja üdini domineeriv. Viimane tilk langeb karikasse siis, kui Hannah saabub Cookie Jari ja leiab eest söestunud talvekarnevali tordi ning sahvris lebava Connie Maci, keda oli surmav löök tabanud täpselt siis, kui ta oli näpanud söömiseks ühe Hannah’ kuulsa mustikamuffini. Järgmisena teatab politsei, et sulgeb Hannah’ pagaritöökojale ligipääsu, kuna tegu on kuriteopaigaga. Hannah on ilma ahjudeta pagar ja talvekarneval on kohe-kohe algamas. Hannah ainsaks võimaluseks on haududa valmis plaan oma pagariäri päästmiseks – paljastada ise tapja… Sisaldab seitse originaalset küpsise- ja magustoiduretsepti, mida proovida!
Timmu Ämber on tagasi! Ja piisab sellest, kui teada kolme asja: ma sündisin, ma rajasin impeeriumi, ma ilmutasin hiilgavust. [[HIILGAV]] Ja nüüd kavatsen ma lahendada oma põlvkonna kõige suurema mõistatuse. Aga seal kusagil on keegi, kes tahab tünga teha. Sulida. Tüssata. Nii et loomulikult pean ma silmad lahti hoidma selle ainsa asja suhtes, mis võib mulle hukatuslikuks saada: SAHKERMAHKER. STEPHAN PASTISI sulest on ilmunud raamat „Timmu Ämber. Tehti vigu”, kuid ta on ka palju kiidusõnu pälvinud, andunud austajaskonna leidnud ja enam kui seitsmesajas ajalehes ilmunud koomiksi „Pärlid sigade ees” autor. Ta elab California põhjaosas.
Jennifer Worthi inspireeris seda raamatut kirjutama ühe uurimistöö autori soov, et kunagi kirjutaks keegi ämmaemandatest nii nagu James Herriot loomaarstidest. „Ämmaemand viibib iga sünni juures, ta on selle keskel, näeb kõike.“ St. Raymund Nonnatuse nunnadega koos töötades kogetud uskumatult liigutavaid, kurbi ja lõbusaid lugusid, mis elustavad 1950ndate East Endi, saadab värvikas kokni huumor. Raamatu järgi on loodud populaarne telesari „Kutsuge ämmaemand“ (2012, BBC).
Psühholoog ja ajakirjanik Daniel Goleman on üle 20 aasta otsinud inimteadmiste piirimailt seda, mis võiks olla uus, üllatav ja oluline. "Keskendumises" käsitleb ta tähelepanu selle kõigis aspektides, tuues rambivalgusse selle kaua alahinnatud ja vähe uuritud vaimuomaduse, mille tähtsus inimeste elude kujunemises on suurem kui esmapilgul arvata võiks. Daniel Goleman on endine New York Timesi teadusajakirjanik. Ta on kirjutanud kümme raamatut ja peab sageli loenguid professionaalsetele organisatsioonidele, äritegelastele ja eri ülikoolide tudengitele. Ta oli Yale’i ülikooli laste uurimiskeskuse akadeemilise, sotsiaalse ja emotsionaalse õppe töörühma kaasasutaja (praegu asub see keskus Illinois’ ülikoolis Chicagos). Tema sulest või osalusel on eesti keeles varem ilmunud raamatud "Emotsionaalne intelligentsus", "Töö emotsionaalse intelligentsusega", "Hävitavad emotsioonid", "Tervendavad emotsioonid", "Loomulik juhtimine" ja "Sotsiaalne intelligentsus".