Peep Ilmeti 14. luuleraamatu pealkiri „Aega on mu meelest” kirjeldab üsna kokkuvõtvalt selle teose sisu. Luulekogu peategelaseks on Aeg ja kõrvaltegelasteks nii autor ise kui ka kõik meie. Kuidas Peep Ilmet ja meiegi selle peategelasega läbi saame, selgub seda luuleraamatut lugedes. Ajast on Peep Ilmet kirjutanud varemgi rea luuletusi, kuid nüüd on sellele pühendatud terve uus luulekogu. Raamatust võib leida nii ajavoolu jälgivaid luuletusi, ajavooluga kaasa kanduvaid kui ka vaid näpu korraks ajavoolu kastmisi. „Kulgetav kulg on püsitu kulg” on tõdenud taoismi rajaja Lao-zi. Kõige teadaoleva põhjal tuleb sellega leppida.
Andrus Kivirähki romaan Eesti teatrielust 20. sajandi algul ja rahvusteatri „Estonia“ sünnist. Romaani üheks keskseks tegelaseks on noor näitleja ja tantsija Erika Tetzky, kes tegi tähelennu teatritaevasse, kuid see katkes ta varase surma tõttu. Kivirähki romaan on ühtaegu kurb ja naljakas ning ülistab kunsti ja teatrit, näidates, et just nende kaudu on võimalik ületada surma. 2013. aasta sügishooajal esietendub Rahvusooperis Estonia ka romaani põhjal valminud Tõnu Kõrvitsa samanimeline ooper. „Kivirähk on tabanud midagi olulist meie teatriloost. Midagi just sellest tabamatust hingusest, mis üht teatriajastut kandnud. Üks aeg saab ümber, asjaarmastajate, Suurte Diletantide ja ebakindlalt boheemliku, kuid ehtsa mängurõõmu aeg. Alustajate aeg.“ Lea Tormis, Eesti Päevaleht
Raplas elava autori debüütromaan, mille tegevus toimub 1978. aasta sügisel Lõuna-Eestis. Erinevates liinides käsitletakse tollast elu, kus peategelasteks on uue haigla ehitamise eest vastutav mees ja kohalik günekoloog, kuid peale selle räägitakse ka nõukogudeaegsest meditsiinisüsteemist, metsavendlusest ja KGB-st ning paljudest muudest teemadest.
Poliitika, intriigid ja kired möllavad iga riigi võimukoridorides. Francis Urquhartil on oma inimene iga poliitilise saladuse lähedal ja ta on peaministriks saamise nimel valmis petma kõiki neist. Mattie Storin on auahne noor reporter, kellele meeldib otsida meediaspinnide tagant tõelisi lugusid. Kui ta komistab kõige kõrgemale tasemele ulatuva skandaalse finantskorruptsioonivõrgustiku otsa, tõotab ta tõe päevavalgele tuua. Ent selle teostamiseks peab ta võitlema ka omaenda deemonitega ning panema mängu kõik, isegi oma elu.
Norman Rhodes, Hannah Swenseni puhutine kavaler teatab, et ostis Rhonda Scharfilt, kohaliku apteegi kosmeetikaleti teenindajalt, maja. Ta kavatseb hoone lammutada ja ehitada koos Hannah’ga kujundatud unistuste maja. Hannah on sellest veidi ehmunud, eriti kuna ta sõrmusesõrm on ikka veel vägagi tühi … Kui Hannah läheb koos oma emaga majja jäänud kraami kokku koguma, siis leiavad nad mõne vaimustava mööblitüki, lapiteki … ja Rhonda Scharfi laiba. Leitakse ka väga erilise õhtusöögi jäägid ja üks Cooke Jari kuulus sidrunibeseekook. Nüüd sõltub juhtumi uurimine Hannah’st ja alustada tuleb tema enda pagaritöökojast. Sisaldab üheksa ainulaadset küpsise- ja magustoiduretsepti! Joanne Fluke’i Hannah Swenseni sarjas on praeguseks ilmunud ligi 20 menukat krimiraamatut, mis on tuntud heade retseptide, mõnusa huumori ja nutikate lõppude poolest. Aga mitte ainult, sest neist ei puudu ka romantika. Varem on eesti keeles ilmunud “Mõrv šokolaadiküpsistega”, “Mõrv maasika-vahukooretordiga” ja “Mõrv mustikamuffiniga”.
Raamatus maailma vapustanud eraklike massimõrvarite ning eriti Anders Behring Breiviki elu ja mõttekäike laiemas kriminaalpsühholoogia kontekstis ning püütakse leida vastust küsimusele, mis see oli, mis neid tegudele ajendas, ja miks üksiku tapjahundi fenomen maailmas üha tugevamalt kanda kinnitab. Raamatu autor Unni Turrettini sündis Norras Drammeni nimelises linnas, mis jääb Breiviki kodupaigast kahekümneminutilise teekonna kaugusele. Turrettini omandas õigusteaduste kraadi Norras, Prantsusmaal ja USA-s ning on töötanud hulga aastaid Pariisis ja Genfis advokaadi ja finantsspetsialistina.
Seda teost võib nimetada ilukirjanduslikuks olukirjelduseks 1990-ndate alguse Eesti Politseist, sest juhtunud sündmustele on lisatud nii detaile kui vürtsi ning reaalsed inimesed on kokku sulatatud ning siis erinevate karakteritena lahti kirjutatud. Paljugi toimuvast tundub tänapäeval täiesti uskumatu. Kuid lugedes ei tohi unustada, et vaatamata kõigile lollustele ja puussepanekutele tegelesid nood 20-aastased poisid iga päev kuritegude lahendamisega ning teenisid sellega Eesti Vabariiki.
„Elu helged paigad” on Jennifer Niveni esimene noorteraamat, aga ta on varem kirjutanud neli täiskasvanutele mõeldud romaani – „American Blonde”, „Becoming Clementine”, „Velva Jean Learns to Fly” ja „Velva Jean Learns to Drive” – ning lisaks veel kolm mitteilukirjanduslikku teost – „The Ice Master”, „Ada Blackjack” (tõlgitud ka eesti keelde) ja „The Aqua Net Diaries”, milles autor kirjutab oma keskkooliaja-mälestustest. Kuigi ta kasvas üles Indianas, elab ta nüüd koos oma kihlatu ja kolme raamatulembese kassiga Los Angeleses, mis on endiselt naise lemmik-kondamispaik. Rohkem infot pakuvad veebileheküljed JenniferNiven.com ja GermMagazine.com ning autor on leitav ka Facebookis
Aastad 1903–1912. Järjekordne raamat Erast Petrovitš Fandorini seiklustest sisaldab kolm lugu, millest esimeses satub detektiiv kullalastiga uppunud galeooni otsinguil end ühel Atlandi ookeani saarel varjava maniaki jälile, teises uurib, kuidas mõrvati naine, keda ta oli kunagi armastanud, ja kolmandas selgitab võimalikult revolutsionääridega seotud rongiröövi asjaolusid. Autori liigituse järgi on esimene lugu tehnokraatlik, teine nostalgiline ning kolmas idiootlik kriminull. Populaarseima Vene detektiivkirjaniku Boriss Akunini raamatute kangelane Erast Petrovitš Fandorin uurib keerulisi juhtumeid XIX–XX sajandil. Eesti keeles on Boriss Akuninilt varem ilmunud Erast Fandorini uurimised „Azazel”, „Türgi gambiit”, „Leviathan”, „Achilleuse surm”, „Eriülesanded”, „Riiginõunik”, „Kroonimine”, „Surma armuke”, „Surma kallike”, „Teemantvanker”, „Nefriitpalvehelmed”, „Maailm on lava” ja „Must linn”.
Anekdootide kogumist alustas Erkki Kõlu juba 1982. aastal. Ühtekokku on temalt ilmunud 12 anekdoodikogumikku. Käesolev kogumik koosneb anekdootidest, kus oma osa saavad 33 eri rahvuse (kui mulgid ka eraldi rahvuseks lugeda) tüüpilised esindajad. Ei jää ilma eestlasedki.