Іменем сонця. Юрій Сорока

Читать онлайн.
Название Іменем сонця
Автор произведения Юрій Сорока
Жанр Исторические детективы
Серия Ретророман
Издательство Исторические детективы
Год выпуска 2019
isbn



Скачать книгу

Семене, тут побували справжні звірі. Або звір. Поглянь.

      Вони зайшли у першу з кімнат, посередині якої знаходився убитий лакей. Зодягнений у ліврею труп лежав на спині. Його пишна перука сповзла з голови. Живіт був розрізаний, як і у попереднього потерпілого – одним розмашистим ударом надзвичайно гострого ножа. А потім скоріш за все копирсались у нутрощах. Семен, зітхнувши, перевернув труп. На лисій потилиці у померлого були помітні три вогнепальні поранення, розташовані у ряд.

      – Зайшли через двері, не ламали, – зауважив Костенко. – Лакей скоріш за все сам відчинив. Помітивши, хто до них завітав, спробував утекти. Але цієї миті у нього поцілили.

      – З чого стріляли? – запитав Семен, роздивляючись поранення на голові нещасного.

      – Важко сказати, можливо, заряджений картеччю мушкет…

      Семен оглянув тіло і похитав головою.

      – Пістолет. Зовсім невеликий – поранення сліпі. Але стріляли тричі, – сказав він.

      – Для чого?

      – Цього я поки не знаю. Що ж, продовжимо огляд.

      Вони перейшли до світлиці, у якій поряд з перевернутим столом лежав сам господар. Семен неквапно оглянув розтерзане тіло, потім пройшовся кімнатою, відзначивши, що у ньому щось пильно шукали. Про це красномовно свідчили перевернуті речі на полицях, потрощені скрині й відкриті навстіж дверцята шаф, вміст яких був розсипаний на підлозі. Однак дуже швидко у поле зору потрапило зірване з стіни зображення менори[10]. Навіть здалеку було помітно, що рамка картини виконана зі щирого срібла. Проте вона, вочевидь, не зацікавила убивцю. Як і кілька срібних підсвічників на підлозі. Семен старанно замалював щось у нотатнику, після чого наблизився до убитого. Вже звичним рухом повернув його долілиць.

      – Та ж картина, – у задумі мовив він. – Три кулі у потилицю. Але окрім них рана на тім’і. Очевидно, цього чоловіка просто позбавили здатності рухатись перед тим, як убити.

      – Для чого?

      – Хоча б для того, щоб мати можливість перезарядити пістолет.

      – Тричі?

      – Навряд. Це зайняло б надто багато часу. Але кулі три.

      – Дивно, – у задумі хмикнув Костенко.

      Огляд найбільш трагічної частини місця злочину не додав майже нічого нового. Хіба той факт, що Ірену Дубровицьку і її маленького сина було убито в інший спосіб, аніж решту нещасних. Матір кілька разів ударили холодною зброєю. Дитині перерізали горлянку. Тіло жінки розрізати не намагались. Але у тулубі дитини нишпорили, як і у тілах попередніх жертв. Семен відчув, що з нього досить. Жорстокість невідомого убивці перевершувала усілякі межі. І коли убивство матері можна було пояснити хоча б усуненням свідка, то кому завадив хлопчик, який, судячи з усього, не умів говорити? Цього Семен Паливода пояснити не міг. Тим більше не міг пояснити, для чого було розтинати тіло. Хіба убивця не був людиною.

      – Різник, – немов прочитавши його думки, сказав Костенко. – Це міг зробити лише різник.

      Паливода підійшов до вікна і став так, щоб трупи і кров залишились поза межами поля зору.

      – Я



<p>10</p>

Зображення золотого семисвічника, одного з символів юдаїзму.