Eesti digiraamatute keskus OU

Все книги издательства Eesti digiraamatute keskus OU


    Pimenägemine. (Enamasti) Varjatud viisid, kuidas turundus meie aju ümber kujundab

    Matt A. Johnson, Prince Ghuman

    Miks maitseb vein paremini, kui peame seda kalliks? Miks hindame originaalteoseid kõrgemalt kui nende koopiaid? „Pimenägemine“ on neuroteaduse ning vürtsikate turundusnäidete laineharjal kulgev lustakas reis tarbimiskäitumise maailma.
    Brändilogod, mida näeme; kuulutused, millest uudisvoos mööda kerime; reklaamid, mis ekraanilt vastu kumavad; rakendused, mida igapäevaselt kasutame – need on kõigest tarbimismaailma nähtavaks kihiks. Teine, sügavam kiht, on aga hoolega kujundatud nõnda, et see kasutaks ära aju kummalist toimimist, mis mõjutab meid ilma meie teadmise või nõusolekuta.
    Neuroteadlane Matt A. Johnson ja turundaja Prince Ghuman heidavad valgust aju ja tarbimise sügavatele vastasmõjudele. Nad annavad turunduse vaatenurgast ülevaate mälestuste ja kogemuste, naudingu ja valu, emotsiooni ja loogika, taju ja tegelikkuse, tähelepanu, otsuselangetuse, sõltuvuse, uudsuse, sümpaatia, empaatia, suhtluse ja teadvustamata sõnumite edastamise neuroteadusest. Teisisõnu, kuidas toimub aju ning kuidas brändid seda ära kasutavad.
    Tandem väidab, et meie taju on ekslik: me ei koge maailma päris nii, nagu see tegelikult on, mängides turundajatele kätte ideaalse võimaluse. Selle paremaks mõistmiseks sukelduvad autorid viisidesse, kuidas konstrueerib aju meie kogemust igapäevaelust. Maitseb ju koeratoit hõrgult üksnes siis, kui panna sööjat uskuma, et tegemist on jumaliku pâté’ga. Uuringud, muide, näitavad, et selle kulinaarse eksiarvamuseni on vägagi lihtne jõuda.
    Tempokas, nutikas ja haarav „Pimenägemine“ heidab uut valgust sügavalt juurdunud uskumustele ja mõttemustritele, mida brändid eelistuste loomiseks osavalt jälgivad. Johnson ja Ghuman põimivad teadusuuringute tulemused suurepärasteks lugudeks, pakkudes tarbijatele, turundajatele, brändidele või lihtsalt neuro-uudishimulikele piisavalt materjali, mille najal järgmisel kogunemisel säravaid etteasteid teha.

    Öölaulik

    Johanna Mo

    Uus põnevussari, kus kuriteopaigaks on Öland
    Hanna Duncker on politseiuurija, kes isa surma järel pärast 16-aastast pausi kodusaarele naaseb. Hoolimata kõigest, mis seal kunagi juhtus. Hoolimata pilkudest ja kuulujuttudest kuulub ta ikkagi sealsesse mereäärsesse külakesse.
    15-aastane Joel, keda on jõhkralt pekstud, leitakse surnult Möckelmosseni puhkeplatsilt. Joel oli Hanna parima sõbranna poeg ning juhtum saab Hanna südameasjaks. Nii inimese kui ka politseinikuna on Hanna see, kelle minevik on temast voolinud, ta on ellujääja, kellest saame lugeda mitmest raamatust: Ölandi kuritegude sari arutleb selle üle, kuidas on elada kuriteo järellaines, kui inimene ei suuda lõigata katki sidemeid oma mineviku ja kodukandiga.
    Johanna Mo on pärist Kalmarist ja elab perega Stockholmis. Kirjanikutöö kõrvalt tegeleb ta tõlkimise ja toimetamisega. Politseiuurija Hanna Dunckeri sarjaga tegi ta rahvusvahelise läbimurde. Sarja esimene raamat „Öölaulik“ ilmub 17 keeles.

    Otseütleja. Romaan diplomaat Johan Leppiku elust

    Tiina Tamman

    „Otseütleja“ on nauditav lugemispala, mis annab inimsaatuste kaudu edasi Eesti ajalugu teise maailmasõja ajal ja järel. Diplomaat Johan Leppiku (1894‒1965) elukäiku jälgiv romaan avab kulisside taga tehtud püüdlused Eesti Vabariigi püsimajäämise nimel, diplomaatiliste suhete keerukuse ja riigi esindajate toonased igapäevadilemmad. See on ühtaegu nii Eesti Vabariigi ühe keerulise ajajärgu lugu, tähelepanuväärse diplomaadi elulugu kui ka teiste võõrsile sattunud eestlaste võitluste, valikute ja kohanemise lugu. Ka keset kaost ja peataolekut suudame armuda ja unistada, hinnata ilu ja kultuuri, tunda rõõmu või pettumust sõprus- või perekonnasuhetest. „Otseütlejas“ on sulnist võlu, helgust, vaikseid mõtisklusi, põnevust, kahtlusi, hingevalu, südamlikkust, lootusrikkust, unistusi ja armastust.
    Eesti keeles on ilmunud Tiina Tammani romaanid „Vana armastuskiri“ (2019), „Pärandus“ (2018), „Õie teekond“ (2001), „Tihe udu Tallinnas“ (2000), „Ärkamine“ (1999), „Rukkililleraadio“ (1997), biograafiad „Paul Oras ‒ punane admiral“ (2016) ja „August Torma: sõdur, diplomaat, salaagent“ (2011) ning esseekogumik „Kirjad Eestisse Londoni lähistelt“ (1996).

    Baar

    John Grisham

    Mark, Todd ja Zola on viimase kursuse tudengid, kes astusid juurakooli suurte lootustega, mida kütsid klantsreklaamid – ees ootab ilus tulevik, hea töö ja suur raha. Tasapisi aga selgus, et suur raha liigub ainult nende taskust kolmandajärgulise juurakooli arvele ja ka heast töökohast võivad selliste koolide lõpetajad suu puhtaks pühkida. Kui veel tuleb välja, et ainult raha­- teenimiseks loodud kooli omanik on hämar tegelane, kes on seotud ka pankadega, mis tohutuid õppelaene vahendavad, saab selgeks, et noored on püütud lõksu, kust pole lihtne pääseda. Nukrad väljavaated tööd saada, mäekõrgune võlakoorem ja rõhuv stress – kuid ehk on siiski lootust välja rabeleda? Ja võib-olla seejuures isegi kopsakas summa taskusse panna? Proovida tuleb …

    Turbasurnud

    Allan Martin

    Turbalõikaja komistas Šotimaal, Hebriidide saarestikus Islay saarel viiele surnukehale. Kõik olid tapetud lasuga kuklasse – nagu hukkamisel. Suurelt saarelt asja uurima saadetud inspektor Angus Blue koos oma meeskonnaga kogub tasapisi kokku vähesed saadaolevad tõendusmaterjalid ja avastab, et mehed leidsid oma otsa enam kui seitsekümmend aastat tagasi, sõjaaegses baasis.
    Aga saladused, mis on väärt kaitsmist ja nende nimel tapmist, pole saarelt vahepeal kuskile kadunud. Keda saab inspektor Blue usaldada?
    Allan Martin töötas õpetajana, õpetajatreenerina ja ülikooli lektorina ja hakkas kirjutama alles pärast varast pensionilejäämist. Ta elab Glasgow’s ja külastab koos abikaasaga regulaarselt Hebriide ja Eestit.
    Tema esimese krimiromaani, „Turbasurnud“, avaldas ThunderPoint Publishing 2019. aastal. Raamatu tegevus toimub Islay saarel ja tegemist on esimese looga inspektor Angus Blue ja kohtuekspertiisi arheoloogi Dr Alison Hendrickxi tegemistest. Raamat kandideeris Bloody Scotland (Verine Šotimaa) festivalil 2019. aastal Bloody Scotland McIlvanney auhinnale. Angus Blue lugude sarja teine raamat, The Dead of Jura, ilmus 2020. aasta septembris.
    „Death in Tallinn“, mille andis 2020. aastal välja Sharpe Books, on esimene 1930ndate aastate Eestis aset leidvate krimilugude sarjast, mille keskseks tegelaseks on peainspektor Jüri Hallmets. Autor uuris raamatut kirjutades põhjalikult tolleaegset Eesti olustikku.
    Allani lühijutte on avaldanud ajakirjad iScot magazine ja 404 Ink. Ühtlasi on ta tõlkinud eesti keelest n-ö suletud ruumi kirimiloo „The Oracle“ (Elmar Valmre „Ennust

    Punamütsike

    Charles Perrault

    Elas kord metsa servas väikeses majakeses koos ema ja isaga pisike armas tüdruk. Kaugemal metsas oli veel teinegi väike majake, milles elas tüdruku vanaema. Kõik armastasid tüdrukukest, ka vanaema armastas teda väga palju ning tegi talle palju ilusaid kingitusi. Nende hulgas oli ka punane kapuutsiga keep, mida tüdruk alati kandis. Seetõttu kutsuti teda Punamütsikeseks.

    Jutte loomadest

    Richard Roht

    „Jutte loomadest“ Eesti lastekirjanduse kullafondi kuuluv raamat „Jutte loomadest“ koosneb kolmest loost „Mäger Urask“, „Ahnuse palk“ ja „Kodus ja metsas“. Haaravalt kirjutatud põnevad jutustused kirjeldavad loomade elu, nende omavahelisi suhteid ja võitlust ellujäämise eest. Need on lood sõprusest, ahnusest, laiskusest ja töökusest.

    Evelyn… pärast

    Victoria Helen Stone

    EVELYN TESTER liigub läbi oma äärelinnaelu otsekui unes – kuni üks hilisöine telefonikõne ta ärkvele ehmatab. Tema abikaasa, maineka psühhiaatriga on juhtunud õnnetus, ja ta ei ole üksinda.
    Järsku ei olegi Evelyni maailm enam nii korras, nagu ta arvas. Ja selle kõige keskel on Juliette, tema mehe salaarmuke ja patsient. Kui uudis nende armuloost avalikuks saaks, ei hävitaks see ainult Evelyni abielu. Ehkki see on Evelyni jaoks mõru pill, peab ta perekonna kaitsmiseks suu kinni hoidma – isegi kui, nagu talle selguma hakkab, õnnetuseöö avalikustamise tagajärjed on palju ohtlikumad kui armuloo paljastamine.
    Mida rohkem saab Evelyn teada Juliette’i täiuslikust elust – mille juurde kuulub ka kena, teadmatuses viibiv abikaasa –, seda enam igatseb ta kättemaksu… ja rahuldust. Süvenev kinnismõte toidab raevu, mis põletab tema rahulolu.

    Kui Emma kadus

    Wendy Walker

    Ühel õhtul kaovad jäljetult 15aastane Cass ja tema 17aastane õde Emma. Merekaldalt leitakse perekonnale kuuluv auto, kuid uurijad ei suuda välja selgitada, mis tüdrukutega juhtus.
    Ilma ühegi vettpidava tõendi või usaldusväärse selgituseta naaseb Cass kolm aastat hiljem koju… aga ilma õeta. Ta räägib röövimisest ja sellele järgnenud erakuelust salapärasel saarel, kus teda koos õega kinni hoiti.
    Kohtuekspertiisi psühholoogi Abby Winteri arvates ei klapi aga Cassi loos kõik omavahel kokku. Nartsissistliku isiksusehäire eksperdina kaevub ta tõe leidmiseks sügavale perekonna ajaloosse. Ta pöörab pilgu nii tüdrukute emale – piltilusale edevale naisele – kui ka kasuisale ja kasuvennale, kahele “põnevalt ohtlikule” mehele. Abby avastused paljastavad klantspildi taha peituva väärastunud perekonna. Kus on aga Emma? Kes kaitseb keda ja kes valetab? Kas nartsissistlik isiksusehäire on nakkav, päritav, õpitav, kas katkisest peremudelist on võimalik end lõpuks välja murda?
    See on haarav lugu, mis annab samas lugejale võimaluse end psühholoogia vallas harida.

    Camino saar

    John Grisham

    Vargajõuk korraldab hulljulge röövi Princetoni ülikooli Firestone’i raamatukogu all asuvast varakambrist. Nende saak on hindamatu, kuid Princeton on selle 25 miljoni dollari eest kindlustanud.
    Bruce Cable peab populaarset raamatukauplust unises Santa Rosa kuurortlinnas Floridas Camino saarel. Kuid tegelikult teenib ta raha haruldaste raamatute vahendajana: väga vähesed inimesed teavad, et ta tegutseb ajaviiteks varastatud raamatute ja käsikirjade mustal turul. Mercer Mann on noor kirjanik, kes vaevleb loomekriisis ning on hiljuti õpetajatöölt vallandatud. Tema poole pöördub elegantne salapärane naine, kes töötab veelgi salapärasema firma heaks. Suur rahasumma veenab Mercerit salaja infiltreeruma Bruce Cable’i kirjandussõprade hulka, loodetavasti mehele piisavalt lähedale, et teada saada ta saladusi. Kuid lõpuks saab Mercer liiga palju teada ning paradiisis on selliseid muresid, mida suudab välja mõelda ainult John Grisham.