Eesti digiraamatute keskus OU

Все книги издательства Eesti digiraamatute keskus OU


    Koordinaatidel põhinev kaugvaatluse treeningu käsiraamat. CRV meetod

    Stanford Research Institute (SRI International)

    See käsiraamat on soovitatav hankida neil, kel on algteadmised struktureeritud kaugvaatlusest või on lugenud eesti keeles ilmunud raamatut „Kaugvaatluse Käsiraamatu esimest osa. TDS-meetod”. Samas on käesolev treeningu käsiraamat mõeldud huvi äratamiseks ka neile, kel pole mittemingisuguseid teadmisi kaugvaatlusest. Selle treeningu käsiraamatu läbilugejal, kel tekib huvi kaugvaatlust ka reaalselt kasutama õppida, soovitan hankida „Kaugvaatluse Käsiraamat. Esimene osa. TDS-meetod“. Kindlasti on kasulik lugeda mõlemit käsiraamatut, sest üks täiendab teist.
    Käsiraamatu esimesest, „TDS-meetodi“-osast leiate üldtutvustuse kaugvaatluse kohta ja detailse õpetuse etapiviisilise kaugvaatluse TDS-meetodi kasutamiseks. „Kaugvaatluse käsiraamat. TDS-meetod” ja „Koordinaatidel Põhineva Kaugvaatluse Treeningu Käsiraamat” on tõlgitud neile, kes ei valda piisavalt inglise keelt, kuid on siiski huvitatud kaugvaatlusest ja selle psühhoenergeetilise tehnoloogia õppimisest.
    Kaugvaatlus on inimese tajumisvõime pääseda ainuüksi mentaalseid vahendeid kasutades, ligi informatsioonile, mis on tõkestatud distantsi, varjestuse või ajaga.
    Enam kui 20 aasta jooksul toimunud uuringutele ja katsetele kulutati üle 20 miljoni dollari USA maksumaksjate raha. Selline tegevus toimus salastatud programmides, mis kandsid nimesid nagu GRILL FLAME, CENTER LANE, SUN STREAK, SCANATE, STAR GATE. Nende programmide ühe tulemusena töötati välja käesolev käsiraamat.

    Igavesti vaid sinu

    Louise O’Neill

    Ole tubli. Ole ilus. Ole väljavalitu. Maailmas, kus tüdrukuid enam loomulikul teel ei sünni, aretatakse naisi spetsiaalsetes koolides. Kinnisest süsteemist pääsevad neiud alles siis, kui nad on välismaailma jaoks küpsed. Eriliste käitumisreeglite ja hindamiskriteeriumide põhjal edetabeli tippu jõudnud koolilõpetajatest saavad „kaaslased“ – meeste väljavalitud, kellel lubatakse elu viljaka perioodi jooksul teenida abikaasat ja sünnitada poegi. Ülejäänute tulevik on sünge – nemad peavad leppima konkubiini- või õpetajarolliga.
    Freida ja Isabel on parimad sõbrannad, kes usuvad, et neistki saavad mõne mehe kaaslased – nad on alati olnud oma aastakäigu parimate seas. Aga kui viimasel kooliaastal pinge aina kasvab, juhtub Isabeliga midagi mõeldamatut ja ta hakkab kaalus juurde võtma … Päästa pole enam midagi, sest juba saabuvad innukad noormehed kooli pruuti valima. Freida peab võitlema oma tuleviku eest, kuid ainus viis seda teha on reeta oma tõeline sõber ja ainuke inimene, keda ta kunagi on armastanud.
    Iiri kirjanik Louise O’Neill on õppinud ülikoolis nii inglise keelt ja kirjandust kui ka moekaubandust. 2010. aastal oli ta praktikal New Yorgis ajakirja Elle peastilisti assistendina. Iirimaale naasnud, asus ta kirjutama romaani „Igavesti vaid sinu“, mis ilmus 2014. aastal ja võeti erakordselt soojalt vastu. O’Neilli läbitungivat pilku ja oskust paljastada naistega seotud ühiskondlikke hoiakuid on tunnustanud mitmete kirjandusauhindadega, sealhulgas pälvis ta 2014. aasta parima iiri raamatu preemia. Kirjastuselt Varrak on ilmunud varem O’Neilli romaan „Sai mis tahtis”.
    Sügav, sünge ja hirmuäratavalt tõetruu. – Marie Claire
    Parim tänapäeva noorteromaanide autor. – The Guardian

    Tuba 116

    Toomas Taul

    Toomas Tauli ilukirjanduslik stsenaarium-väitekiri “Tuba 116” on lugu 1960.–1970. aastate vahetuse Tartust ja tema Ülikoolist. 1969. aasta sügisel võeti Tartu Riikliku Ülikooli ajaloo-keeleteaduskonna ajaloo osakonda 27 üliõpilast, kellest suur osa majutati ühikasse aadressil Pälsoni 14. Tuppa nr. 116 paigutati ka käesoleva loo ühed põhitegelased Mart Kivimäe, Olavi Pesti, Heinart Puhkim, Toomas Taul ja Hannes Varblane, kellega tollal suhtlesid tihti Toa Sõbrad, erakais pesitsenud Toomas Raudam, Enn Tegova ja kursusekaaslane Jaak Naber. Siin kajastub ühiskonnas valitsenud absurd, mille paljud tudengid oma lõbustusteks ümber kantisid, ent ka selle taustal valitsenud ei-tea-mis-aegse akadeemilise vabaduse vaim, mida tänapäeva üliõpilased ei pruugi tabada. Paljude tõikade selgitamiseks on lisatud asjaosaliste endi mahukad kommentaarid, kuid raamat on nauditav ka ilma neid lugemata.
    Kujundaja Andres Rõhu Toimetaja Olavi Pesti Keeletoimetaja Katrin Raid

    Константинов крест

    Семён Данилюк

    Данилюк Семен. Константинов крест. Сюжет из жизни первого президента Эстонской Республики Константина Пятса. Роман. Послесл. И.Никифоров. – Таллинн: издательство КПД, 2017. – 152 с. Формат 145x210 мм. Переплет. ISBN 978-9949-545-49-1(epub).
    Книга посвящена памяти основателя Эстонской Республики и его первого президента Константина Пятса. Её сюжет – о последнем этапе его жизни как пациента № 12 Бурашевской психбольницы Калининской области России. К. Пятс не является единственным центральным героем повествования, композицию выстраивают и другие персонажи: исполняющий обязанности главного врача психбольницы в 1958 году и его сын, председатель поселкового совета в 1990. Но масштаб личности К. Пятса делает фигуру ключевой. В произведении две кульминации и две интриги: документы международного значения, их доставка и передача праха президента на родину. Повествование выстроено с захватывающей динамикой, с несомненным литературным дарованием. В эстонской художественной литературе мало произведений о Константине Пятсе (Карл Румер «Uned unetuses», Калле Каспер «Буриданы», Михкель Ульман, Лаури Вахтре (фильм «Tuulepealne maa»). В них К.Пятс является второстепенным героем. На русском языке художественные произведения о К.Пятсе вообще отсутствуют. Книга С.Данилюка «Константинов крест» выходит в год 60-летия со дня смерти К.Пятса и 25-летия со времени перезахоронения его праха на родине. Произведение обращено к читательской аудитории для художественного осмысления роли личности первого президента в истории Эстонской Республики в её трагический период существования. Книга знаковая, несомненно вносящая свой вклад в мало освещенную художественную историографию первого президента ЭР К- Пятса. В ней представлено и послесловие – историко-биографическое эссе журналиста И.Никифорова «Личность на весах истории» – 40 страниц о жизни и политической судьбе К. Пятса». Семён Данилюк – канд.юрид.наук, автор 50 трудов в области угол.права, угол.процесса, криминологии. Член Союза писателей России с 1988 года. Мастер острого социального романа. Более 10 романов вышли в крупнейших издательствах России: Вагриус, Олма-Пресс, АСТ и др., а также в США, Канаде.

    Leia oma tee

    Merit Raju

    Meie ajal on tõeline luksus see, kui saad endale lubada Vaba Aega. Aega, mil mõtte- ja tegutsemispuhkusest võib saada alguse tee, mis viib hoopis teise suunda. Luksus on see, et saad nii tööl käia, et sa tahadki seda teha. Luksus on töö tegemine ilma tööl käimata.
    Sa tead küll, et võimatu on vahel võimalik, ilma et me teaks, kuidas.
    Millist elu sa tegelikult tahaksid?
    Raamat “Leia oma tee” võib anda tuge muudatuste tegemiseks oma tööelus, kuid see mitte ainult ei innusta oma töölepingut lõpetama, vaid ka hoiatab selle eest. Ta aitab leida, aga ei anna otsest vastust küsimusele, mida sina tahad oma elu kutsena teha – see aga on põhiküsimus, kõige alus. Vastus tuleb sul endast üles otsida.

    Merit Raju: Minu mõtteist said alguse igasuvine Joogafestival ja Hingele Pai ajakiri, samuti mitmed elust inspireeritud raamatud. Erialalt olen Hamburgi ülikooli rahvusvahelise juhtimise magister, aga olen end täiendanud joogaõpetajate koolitustel ja pidev eneseareng on minu elustiil.

    Riigid, mida pole olemas

    Silvia Pärmann

    Fotograafi ja reisiajakirjaniku Silvia Pärmanni esimene reisikirjade kogumik viib meeleolukale reisile läbi vabariikide, mis on vabad ja riigid vaid nime poolest. Nende hulgas on nii Eestiga kunagi ühte saatust jaganud Abhaasia, Mägi-Karabahh ja Tšetšeenia kui ka palju eksootilisemalt kõlavad Kalmõkkia, Somaalimaa ja Lääne-Sahara ning puhkuserõõme tõotav Põhja-Küpros.

    Huvi tunnustamata riikide, riigita rahvaste ja ebamäärase staatusega kohtade vastu tekkis Silvia Pärmannil 2012. aasta suvel Kosovos, mis oli ennast neli aastat varem iseseisvaks kuulutanud Serbiast. Serblasi see kõik muidugi ei vaimustanud – nad olid Kosovo territooriumit kontrollinud 12. sajandist alates. Tekkis küsimus, et kust tuli neil see julgus ja veendumus, et oma riigi rajamine õnnestub. Aga samas viis see reis mõtted suhteliselt hiljutise Eesti iseseisvumise juurde ja küsimuseni, et milline oleks meie maailm olnud siis, kui oma iseseisvusele tunnustuse saamine oleks kujunenud sama raskeks.
    Teekond nendele küsimusele vastust otsides viis Silvia Pärmanni nii paikadesse, mis eemalt vaadates tundusid väga selge ja tugeva identiteediga, nii nemad ise, et nende iseseisvumispüüete puudumine tekitas lihtsalt hämmingut, kui ka kohtadesse, kus piiril seisvast sildist „vabariik” mitte mingisugust sisulist tähtsust polnud. Viis ka kohtadesse, kus iseseisvuse väljakuulutamine oli kohalike meelest kõikidest halbadest variantidest lihtsalt kõige vähem halb – ja viis kohtadesse, mis käitusid rohkem demokraatliku riigina kui paljud täiesti tunnustatud riigid.

    Viis nii paikadesse kus rahvusspordiks oli naiserööv või majanduse tugisambaks kaamel kui ka uhiuutesse veinihotellidesse ministritega klaase kõlistama ning eksootilisi ravimuda protseduure kogema. See ei olnud niisiis kaugeltki mitte kurb teekond täis varemeid ja okastraati, otse vastupidi. Sest selles paralleelmaailmas, kus on puudu rahvusvahelisest tunnustusest ja ÜRO liikmestaatusest, ei ole puudust inimestest, visioonidest ja unistustest.

    Tont ja Facebook

    Andrus Kivirähk

    „Kaka ja kevad” ning „Karneval ja kartulisalat” saavad järje! Andrus Kivirähki uus lasteraamat „Tont ja Facebook” sisaldab lugusid kärbsepirukast ja tatipuust, täispuhutavast vanaisast ja laulvast kuusepuust. Aga lugeda saab ka musimaiast herilasest, imelisest ketšupist, karvasest sülearvutist, saabastega supist ning veel paljudest kummalistest tegelastest. Pildid on raamatusse joonistanud Heiki Ernits ja nagu ikka Ernitsa puhul, võib tema pilte vaatama jäädagi.

    Salauks

    Йорн Лиер Хорст

    Politseiinspektor William Wistingu põnevikKlassikaline politseiromaan Põhjamaade krimikirjanduse tippautoriltÜksikema Sofie Lund kolib oma aastase tütrega vanaisalt päritud majja. Vanaisa oli raske iseloomu ja halva kuulsusega mees, kes lapselapsega ei suhelnud. Sofie on lasknud maja tema asjadest tühjaks teha. Alles on jäänud ainult lukustatud seif, mis on keldri põranda külge kinnitatud.Seifi sisu üllatab nii Sofie Lundi kui ka kohalikku politseid. See leid toob läbimurde ühe juhtumi uurimisse, mis on politseikomissar William Wistingule pikka aega peavalu valmistanud ja kriitikat esile kutsunud.Nüüd näeb Wisting teed, mis võib viia lahenduseni. Sel teel on aga takistused, mis panevad tema võimed ja meelekindluse tõsiselt proovile.

    Krokodillilind

    Katrina Engberg

    Mõrvalood KopenhaagenisKørneri ja Werneri esimene lugu„Krokodillilind“ on kõhedusttekitav krimilugu leidliku, keeruka ja üllatava süžeega.Ühes Kopenhaageni südalinna majas astub pensionär Gregers Hermansen ettevaatlikult trepist alla. Alumise naabri uks on irvakil, ja kui Gregers tahab uksepiidale toetada, kukub ta õnnetul kombel korterisse. Aga miski muudab kukkumise pehmemaks … Toibudes avastab ta, et lamab noore naise laibal.Juhtumit, mis pöörab elu selles linnamajas pahupidi, asuvad lahendama inspektor Jeppe Kørner ja tema kolleeg Anette Werner. Peagi selgub, et üks majaelanikest kirjutab krimiromaani – raamatut, kus mõrvatud on noor naine korteris Gregersi all.„Krokodillilind“ on esimene raamat Jeppe Kørneri ja Anette Werneri sarjas. 2016. aasal ilmunud „Krokodillilind“ on Engbergi debüütromaan, milles põimuvad reetmine, kadedus ja kättemaks ning mida iseloomustavad tundlikult kujutatud inimsaatused. Katrine Engberg on üks edukamaid Taani naiskrimiautoreid. Tema raamatuid on avaldatud enam kui 15 keeles. Kopenhaageni Østerbro linnaosa on Katrine kodu juba tema lapsepõlvest saati, praegu elab ta seal koos oma poja ja mehega.

    Земная коротка наша память…

    Татьяна Кашнева

    Книга посвящена истории семьи, обосновавшейся в Таллинне еще в 1914 году. Татьяна Борисовна Кашнева работала в Париже, жила в Германии, но дом ее всегда оставался здесь, в Эстонии. Мирное течение жизни было прервано 14 июня 1941 года, когда вместе c матерью, младшей сестрой, ныне известной переводчицей с эстонского Еленой Борисовной Поздняковой и с двумя малолетними детьми они были насильственно высланы в Кировскую область. Высылка повторилась в 1950 году. Однако воспитание, полученное в детстве, когда на всю жизнь впитываются такие понятия, как порядочность, достоинство, доброта, милосердие, позволило им сохранить силу духа и не озлобиться. Свет души исходит от этого повествования, названного строкой из ее собственного стихотворения «Земная коротка наша память…»