Дикий. Гильермо Арриага

Читать онлайн.
Название Дикий
Автор произведения Гильермо Арриага
Жанр Современная зарубежная литература
Серия
Издательство Современная зарубежная литература
Год выпуска 2016
isbn 9786171276949



Скачать книгу

автопсію. Не здригаючись, він різав тіла людей, яких любив. Коли дізнавався про чию-небудь смерть від якихось деформацій тіла чи дивних хвороб, викрадав тіла чи підкупав могильників, аби віддали йому їх. Саме так він заволодів трупом Чарльза Берна – «Ірландського велетня», хлопця заввишки два метри тридцять сантиметрів, який до самої смерті пропивав гроші, зароблені виставлянням себе напоказ.

      Помираючи, Берн прохав пожбурити його рештки в океан, аби вони не були піддані нахабному батуванню наукою. Гантер дав хабара службовцям похоронного бюро й уночі забрав тіло. Родичі кинули в море труну, наповнену ка мінням, тоді як того ж вечора Гантер уже досліджував тіло велетня.

      Джон Гантер зібрав велику колекцію медичних цікавинок. Скелети, ембріони, спотворені істоти, пухлини, мізки, викопні рештки організмів, примати-альбіноси. Частина колекції вціліла під час масованого бомбардування Лондона нацистами, і в ній досі можна побачити непомірний кістяк Чарльза Берна.

      Гантер помер 16 жовтня 1793 року після гнівної суперечки з керівництвом лікарні Святого Георгія, де він працював. У своїй одержимості наукою він виявив останню волю, аби його труп був розітнений для встановлення причини смерті. Його учні зробили висновок про артеріосклероз мозку й серця.

      Джона Гантера вважають одним з найвпливовіших науковців в історії медицини.

      Формалiн

      У вітрині кабінету біології в моїй новій середній школі були виставлені декілька слоїків з людськими зародками у формаліні. Не знаю, як школі вдалося дістати стільки ембріонів на таких різних стадіях дозрівання. Певно, вони мали якусь таємну угоду з одною з гінекологічних клінік. Зберігалися також ембріони собак, кролів, котів і навіть один оленячий. Я захоплено споглядав, причарований їхньою формою, текстурою, розмірами.

      Після вивчення теорії Дарвіна я мав для себе одкровення: під час ембріонального розвитку повторюється кожен еволюційний етап певного виду. На початку дві незалежні клітини поєднуються, утворюють одну, що негайно розділяється на дві, чотири, вісім нових клітин, а потім утворюються маленькі істоти й поступово змінюються. Якщо уважно спостерігати, ембріони проходять через стадії пуголовків, потім риб, потім плазунів, птахів. Є навіть момент, коли людський плід має хвіст. Учитель біології, професійний пато лог, показав нам у мікроскоп червонокрівці людських зародків через десять днів після зачаття й червонокрівці плазунів. Їхня структура була майже тотожна: ніби червоний пончик із темним центром.

      Мене непокоїв один сумнів: якщо людська істота стає завершеною після дев’яти місяців вагітності, то що стається з тими, хто народжується недоношеним? Я дійшов висновку, що в недоношених перебіг еволюції переривається. Отже, ті, хто народжується передчасно, роблять це в якийсь проміжний момент між людиною та твариною. І хоча соціалізація й культура виправляють цю хибу утробного розвитку, у нас, недоносках, залишається довічний слід тваринного.

      Я зростав з усвідомленням того, що на все життя залишився в напівтваринному, дикому стані. І якщо мій брат у дитинстві бажав називатися «Карлос Сміливий»,