Обирай себе. Як подолати страх та сумніви на шляху до повноцінного життя. Эмбер Рэй

Читать онлайн.
Название Обирай себе. Як подолати страх та сумніви на шляху до повноцінного життя
Автор произведения Эмбер Рэй
Жанр Личностный рост
Серия
Издательство Личностный рост
Год выпуска 2018
isbn 9786171274891



Скачать книгу

ми не повертаємось обличчям до себе і своїх демонів, то замикаємо наше найкраще життя всередині. Тож, коли ми знаємо, що отруйний голос тривоги, сповнений критики й несхвалення, здавлює нас, чому не слухаємо голосу цікавості?

      Чому не довіряємо голосу допитливості, співчуття й любові? Чому не боремося за речі, яких, як кажемо, хочемо найбільше?

      І ось чому.

      Міф про «недостатньо»

      За нашими незакінченими проектами, нереалізованими мріями й невисловленою правдою стоїть основний міф, який роз’їдає нас найбільше. Я бачила, як це хибне переконання вбило мого батька, відчувала, як воно здавлює мої таланти, спостерігала, як воно обмежує креативність, здібності й потенціал багатьох тисяч людей, із якими я працювала протягом років.

      Цей міф такий: я недостатній(-я).

      Недостатньо розумний(-а).

      Недостатньо талановитий(-а).

      Недостатньо привабливий(-а).

      Недостатньо владний(-а).

      Недостатньо сильний(-а).

      Недостатньо худий(-а).

      Недостатньо коханий(-а).

      Недостатньо ідеальний(-а).

      У мене недостатньо часу.

      У мене недостатньо грошей.

      Я недостатній(-я).

      Звучить знайомо?

      Щоденник допитливості

      Обведи міфи з переліку, які відгукуються всередині, і допиши власні. Після цього занотуй у щоденнику випадок, коли переконання про «недостатньо» стримувало тебе, і випадок, коли тобі вдалося його подолати.

      Я багато страждала від цього міфу у своєму житті й колись була глибоко переконана, що єдина, хто від цього потерпає. Я ще ніколи так не помилялася.

      Саме це вірування в «недостатньо» є основою страждань кожної людини: творців, підприємців, лідерів, а також тих, хто хоче ними бути. Я працювала з митцями, які пережили сильну залежність або надзвичайну бідність і через це носили в собі глибокий страх бути відкинутими чи ненормальними. Я допомагала лідерам, які мали мільйони доларів на рахунку й усе-таки куплялися на неправдиві ілюзії, що в них недостатньо часу чи грошей, щоб реалізувати свій потенціал. Я підтримувала підприємців, яких дуже любили й заохочували в дитинстві, але які все одно почувалися в замкнутому колі й намагалися довести, що вони «достатньо хороші».

      Попри широке різноманіття умов виховання й обставин, культур і систем цінностей, найпоширеніше переконання досі те саме – «недостатньо».

      В основі нашого порівняння себе з іншими, заціпеніння, перфекціонізму, безпомічності й сорому лежить міф про «недостатньо». Це результат років зовнішнього впливу й глибоко вкорінених сімейних, культурних, суспільних та релігійних переконань. Це уявлення охоплює те, як нас виховували батьки, в умовах якого суспільства та якої культури ми зростали, яку інформацію отримували з медіаресурсів, які історії успадкували й прийняли за свої. Коли ми дозволяємо міфу про «недостатньо» домінувати, воно стає повторюваним голосом тривоги