Название | 7 kava rikkuse ja õnne saavutamiseks |
---|---|
Автор произведения | Jim Rohn |
Жанр | Самосовершенствование |
Серия | |
Издательство | Самосовершенствование |
Год выпуска | 2015 |
isbn | 9789949963270 |
Näiteks selleks, et farmer saaks sügisel rikkaliku saagi, peab ta tähelepanu pöörama pinnasele, seemnetele, veele, päikesevalgusele, väetistele ja hooldamisele. Iga koostisosa on võrdselt tähtis, sest ainult koos kindlustavad nad rikkaliku saagi.
Seetõttu on tark enne mis tahes uue projektiga alustamist või eesmärgi püstitamist endalt küsida: millised on need pooltosinat tõsiasja, millest eeskätt sõltub edukas tulemus? Pole oluline, kas inimene tegutseb kujutava kunsti või muusikaga, matemaatika või füüsikaga, spordi või äriga – alati on pooltosinat tõsiasja tema ettevõtmise edukuses määrava tähtsusega.
Selle lihtsa põhimõtte mõistmine ja kasutamine on esimene arukas samm oma unistuste ja eesmärkide teostamisel.
Rikkus
Teine võtmesõna, millele tuleb tähelepanu pöörata, on rikkus. Rikkus on vastuoluline sõna, kuna äratab teadvuses terve rea kujutlusi ja omavahel vasturääkivaid arusaamu. Igaüks määratleb rikkust erinevalt. Mõne jaoks tähendab rikkus nii suure raha omamist, et selle eest võiks saada mida iganes. Teisele tähendab rikkus pidevatest võlakohustustest vabanemist. Kolmandale on see võimalust areneda ja edu saavutada.
Kuid kõigi nende mitmekesiste võimalustega kaasneb loovus ja see aitab meil leida oma ainulaadset teed külluse saavutamiseks.
Enamikule inimestele, kes eriti ei mõtle nende küsimuste üle, seostub sõna “rikkus” sõnaga “miljonär”. See on tõeliselt erutav sõna! See kätkeb endas edu, vabadust, jõudu, mõjuvõimu, rahulolu, võimalusi ja heategevust. Olla miljonär ei ole kindlasti halb mõte!
Sõna “rikkus” ei seostu vaid majanduslike mõistetega. Võib rääkida kogemuste rikkusest, sõpruse ja armastuse rikkusest, pereõnne rikkusest ja kultuuririkkusest.
Kuid siinkohal keskendume me seda liiki rikkusele, mis toob meile rahalise vabaduse – rikkusele, mida luuakse lisajõupingutusega ja ettevõtliku tegutsemisega, teenides raha ja tegeldes aktsiatega.
Igaüks meist vajab erineval hulgal raha, et tunda end rikkana. Kuid ma olen kindel, et peamine soov on kõigil sama: olla sõltumatu finantsilisest survest, olla vaba valikutes, omada võimalust luua ja jagada.
Mida rikkus sinu jaoks tähendab? Kui palju on vaja raha, et tunda finantsilist vabadust? Need ei ole tühjad küsimused. Peagi näed, et mida täpsemalt sa määratled oma arusaama ainelisest jõukusest, seda suuremat kasu annavad sulle selle raamatu ideed.
Õnn
Kõik otsivad õnne. See on positiivse tegevusega kaasnev rõõm. Õnne nagu rikkustki on sageli seostatud väga vastuoluliste tähendustega. See on nii avastusrõõm kui ka tundmisrõõm. Sageli saadab see neid, kes oskavad nautida värve, helisid ja harmoonilist elu.
Seda rõõmu tunnevad need, kes kavandavad oma elu põhjalikult ja elavad seda kunstniku osavusega.
Õnn seisneb oskuses nautida seda, mida elu pakub.
Seda saavutatakse nii andes kui ka saades, vilju noppides ja kingitusi jagades. See tähendab nii harmoonia kui ka toidu nautimist, nii ideedest kui ka leivast rõõmu tundmist.
Õnn saab osaks neile, kes tahavad laiendada oma silmaringi ja rikastada oma kogemusi.
See koduneb nende juures, kes oskavad pettumustega toime tulla, kaotamata seejuures heaolutunnet. See kuulub neile, kes suudavad valitseda olukordi ja oma emotsioone.
Õnn seisneb ka hirmu tekitatud muretsemise, madala enesehinnangu, kadeduse, ahnuse, vihapidamise, eelarvamuste ja vihkamise puudumises.
Õnnelikud inimesed tunnevad sageli elu ja armastuse tohutut positiivset jõudu.
Kuid õnn on midagi enamat kui lihtsalt üks tunne. See on ka mõtteviis,mis suunab tundeid, tegevust ja elulaadi. Teiste sõnadega, see on maailma ja selles toimuvate sündmuste tõlgendamismeetod.
Õnn tähendab väärtuste tasakaalu. See peitub rahuldustundes, kui sooritame igapäevaelu rutiinseid toiminguid, millest kellelgi pole pääsu.
Õnn on hästielatud elu jõukate inimeste seltsis. See on suur hulk tasuta saadud kogemusi ja mälestusi, mida võime koguda ja rakendada.
Õnn tähendab eesmärgipärast tegutsemist. See on armastus tegelikus töös. See seisneb ilmselge mõistmises ja aukartuses mõistatusliku ees.
Enamik meist eeldab, et õnn on midagi, mille oleme kaotanud minevikus või mille leiame kunagi kauges tulevikus (ma saan õnnelikuks, kui …). Vähesed mõistavad, et õnne saab nautida vaid praegu. Nagu kõike muud head, on ka õnne tihti raske püüda. Kuid usu mind, teda on võimalik kätte saada.
Niisiis, kuidas tabada õnne sinilindu? Nii kummaline kui see ka ei ole, peame tähelepanu pöörama distsipliinile, millel on nii vähe õnnega ühist.
Distsipliin
Õnneotsingu kõige määravama tähtsusega koostisosaks on distsipliin. Ja ometi, kui me selleni jõuame, tekitab see enamusele meist ebameeldivaid kujutlusi kasarmudistsipliinist või rangest koolikorrast.
Kuid ikkagi veenan ma sind, et just distsipliinist kinnipidamine on võti sinu unistuste ja soovide teostamiseks. Kas pole üllatav? Seetõttu peame täpselt defineerima, mida tähendab distsipliin.
Distsipliin on sild mõtte ja saavutuse vahel. See on liim, mis ühendab unistuse saavutatuga; see on maagiline jõud, mis muudab rahavajaduse inspireeritud kunstiteose loomiseks.
Distsipliin kuulub neile inimestele, kes mõistavad, et tuulelohe lennutamiseks tuleb seda hoida vastutuult; et kõiki häid asju saavutatakse vastuvoolu ujudes; et sihitult kulgev elu viib kibestumisele ja pettumusele.
Distsipliin on kogu edu vundament. Distsipliini puudumine viib vältimatult ebaõnnestumisele.
Ometi ei taha paljud inimesed ebaedu seostada distsipliini puudumisega. Enamik inimesi süüdistab ebaedus mingit õnnetut juhtumit, kas firma pankrotti või majaomaniku vahetust.
Ebaõnnestumised ei saa nii algust, need pole mingi üksikjuhtumi tulemused. Pigem on need pika rea väikeste, distsiplineerimatuse tõttu kogetud ebaõnnestumiste järelmid.
Ebaõnnestumine leiab aset iga kord, kui me loobume mõtlemast … täna tegutse … täna, hoolitse, püüa, tõuse, õpi või lihtsalt liigu edasi … täna.
Kui sa pidid kirjutama täna kümme kirja ja kirjutad üksnes kolm, oled täna maha jäänud seitsme kirja võrra.
Kui kavatsesid teha viis telefonikõnet, aga tegid üksnes ühe, oled täna maha jäänud nelja kõne võrra.
Kui sinu finantsplaan nõuab kümne dollari kokkuhoidmist, aga sa pole kokku hoidnud ühtki dollarit, oled täna maha jäänud kümne dollari võrra.
Olukord on ohtlik siis, kui me näeme, et päev möödus tühjalt, kuid järeldame, et midagi hullu pole lahti. Lõppude lõpuks oli see vaid üks päev. Aga kui nendest päevadest saab kokku aasta või aastatest koguni terve elu, siis mõistad, kuidas väikesi vigu päev-päevalt korrates võib kogu elu muuta suureks ebaõnnestumiseks.
Edu järgneb täpselt samasuguse skeemi järgi, ainult et tegutseda tuleb vastupidi. Kui sul on tarvis teha kümme telefonikõnet ja sa teed viisteist, oled täna viie kõnega ennast ületanud. Tee sedasama oma kirjavahetusega ja säästmisega ning varsti näed oma tegevusaasta (võimalik et ka kogu elu) jooksul kogunenud vilju.
Distsipliin on peamine võti, mis avab rikkuse ja õnne, kultuuri ja elukogemuse, kõrge eneseväärikuse ja väärtuslike saavutuste uksed ning nendega kaasnevad eneseuhkus, rahulolu ja edukus.
Kuidas distsipliini saavutada?
Esiteks tuleb saada aru distsipliini tähtsusest oma elus. Alustada võib küsimusega: “Mida ma tahan oma elus saavutada? Milliseid muutusi on mul vaja teha, et oma eesmärke saavutada?”
Teiseks küsi endalt ausalt: “Kas