Eesti digiraamatute keskus OU

Все книги издательства Eesti digiraamatute keskus OU


    Mälu

    Lois McMaster Bujold

    Üheteistkümnendas täispikas Miles Vorkosigani elu ja seiklusi kujutavas raamatus püüab Miles varjata äpardust, mis juhtus teda äkiliselt tabanud krambihoo tõttu. Muidugi ei jää see saladuseks ning Simon Illyan sunnib Milesi Keiserlikust Salateenistusest erru minema. Samal ajal püütakse keiser Gregorile sobivat kaasat leida, kuigi Gregor on ära põlanud kõik talle pakutud iludused. Kõigile ootamatult armub ta hoopiski Komarrilt pärit jõukasse pärijannasse. Üsna varsti pärast seda tabab äkiline tõbi Illyanit ning see tundub Milesile väga kahtlane. Tema katsed asja lähemalt uurida tõrjutakse järjekindlalt ning nõnda palubki ta Gregoril luua Keiserliku Audiitori ametikoht. Sellel kohal oleval isikul oleks peaaegu piiramatu võim ning ta alluks ainult keisrile endale. Milesi üllatuseks määrab Gregor ajutiselt sellele ametikohale tema enda.

    Haldjate elu

    Muriel Barbery

    Muriel Barbery „Haldjate elu” on müstiline lugu kahest üleloomulike võimetega orvust Mariast ja Clarast. Maria elab Prantsusmaal Burgundia üksildases külas ja ta suudab kõneleda loodusega. Clara kasvab üles Itaalias Abruzzo mägikülas ja on ebatavalise muusikaandega. „Haldjate elu” on justkui muinasjutt ja samas fantaasiakirjandus, ent eelkõige on see igavikuline lugu hea ja kurja võitlusest. Romaani tegevus kulgeb määratlemata ajas, oma rolli mängivad müüdid, legendid ja rahvauskumused. Barbery lopsakas stiil on viimseni lihvitud ja keel kohati arhailise maiguga. 1969. aastal Marokos sündinud prantsuse kirjanik ja filosoofiaõppejõud Muriel Barbery on avaldanud kolm romaani. Eesti keeles on kirjastuselt Varrak ilmunud „Siili elegants” (2012), tõlkijaks Indrek Koff.

    Nüüd ma siis kirjutan

    Mart Kadastik

    Taasiseseisvumisaja ühe mõjukama ajakirjandustegelase, Postimehe kauaaegse juhi Mart Kadastiku raamatus „Nüüd ma siis kirjutan“ rullub lahti neli aastakümmet Eesti ajakirjanduse ajalugu, teljeks Eesti suurima ajalehe Postimees ja suurima meediaettevõtte Eesti Meedia ülesehitamine. Siin põrkuvad ning põimuvad isiksused ja ideed, lootused ja pettumised, siirus ja silmakirjalikkus. „Nüüd ma siis kirjutan“ on ajatruu dokument, aga ka tundlik mõtisklus ajakirjanduse olemusest ja ajakirjanikuks olemisest. Kadastik toob avalikkuse ette nii mõndagi igavesest võitlusest meedia sees ja selle ümber, millest me seni pole midagi teadnud või oleme teadnud väga vähe. Ja muidugi nii mõndagi ka inimestest: kolleegidest, konkurentidest, omanikest. Endine Edasi ja Postimehe ajakirjanik Tiit Pruuli on Mart Kadastiku elutööd võrrelnud kiriku ehitamisega keset küla. „See, kuidas Mart seda kirikut vaatamata oludele järjest rohkem küla keskele nihutas, oli omaette fenomen,“ kirjutab Pruuli. „Seda, millist hinda tal meie kõigi kiriku ehitamise eest maksta tuli, teab lõpuni vaid Mart ise.“ „Nüüd ma siis kirjutan“ on esimene niivõrd isiklik ja sügav sissevaade nüüdisaja Eesti ajakirjandusse.

    Piruka magus põhi. Flavia de Luce müsteeriumid

    Alan Bradley

    On 1950. aasta suvi ja kunagi niisuursuguses Buckshaw’ mõisas erutavad lootustandva noore keemiku Flavia deLuce’ide meeli rida arusaamatuid sündmusi: nende ukselävelt leitakse surnudlind, kelle noka külge on kummalisel kombel kinnitatud postmark. Mõned tunnidhiljem leiab Flavia aga nende aiast kurgipeenras lebava mehe ja vaatab pealt,kuidas too teeb oma viimase hingetõmbe. See tekitab Flavias korraga niivaimustust kui ka õudu, ning koos mõrvaga Buckshaw’s algab tema jaoks tõelineelu. “Ma tahaksin öelda, et kartsin, agasee ei olnud nii. Otse vastupidi. See oli kaugelt kõige huvitavam asi, misminuga iial juhtunud oli.” AlanBradley on Kanada päritolu kirjanik, kes saavutas tõelise tuntuse just Flaviade Luce’i raamatusarjaga, mille kaheksas osa ilmub inglise keeles 2016. aastaseptembris. Flavia on 11-aastane keemiageenius, kelle lõputu uudishimu viib taparatamatult kõiksugu sekelduste keskmesse. Nagu väike Miss Marple, kel abiksvanaonu Tarilt päritud keemialabor, lahendab ta mängleva kergusega kohalikkemõrvajuhtumeid. “Piruka magus põhi” on ilmunud juba 39 keeles

    Ohtlikud inimtüübid

    Toni Sciarra Poynter

    Endine FBI agent selgitab, kuidas ära tunda halbu inimesi ja end nende eest kaitsta Käesolev raamat annab haarava pildi ohtlike isiksusetüüpide koguspektrist, alates „armsamast”, kes kurnab oma pereliikmeid emotsionaalselt ja teeb rahast lagedaks, kuni kõige külmaverelisema sotsiopaadini, kes võib ühel päeval oma jubedate tegudega uudistesse jõuda. Endine FBI kurjategijate profiilianalüüsi spetsialist Joe Navarro kirjeldab, kuidas ära tunda nelja kõige levinumat ohtlikku isiksusetüüpi, kes kõikjal meie ümber ringi luusivad. Te õpite tuvastama nartsissisti, kiskjatüüpi, paranoilist isiksusetüüpi ja emotsionaalselt ebastabiilset isiksusetüüpi (ja saate teada, kuidas need võivad ühe ja sama inimese puhul kombineeruda). Ja mis kõige olulisem: te saate teada, kuidas ennast nende eest kaitsta.

    Vaikuse meri

    Katja Millay

    Ma elan maailmas, kuspole maagiat ega imesid. Kohas, kus pole selgeltnägijaid ega kujumuutjaid,ingleid ega üliinimlikke poisse, kes sind päästma tuleksid. Kohas, kus inimesedsurevad, muusika laguneb ja asjad on nõmedad. Reaalsuse raskus surub mind niikõvasti vastu maad, et mõnikord panen imeks, kuidas ma üldse veel jalgu tõstaja kõndida suudan. NastjaKašnikov oli imelaps, kellele ennustati pianistina suurt tulevikku. Nüüd on talkõigest kaks soovi: lõpetada keskkool, ilma et keegi saaks teada temaminevikust, ja panna poiss, kes röövis temalt kõik – ta identiteedi, vaimu,elutahte –, oma teo eest maksma. JoshBennetti lugu pole kellelegi saladus: kõik talle kallid inimesed on tema elustlahkunud – seitsmeteistkümnesena pole talle enam kedagi jäänud. Nüüd tahab tavaid, et ta rahule jäetaks, ja seda ka tehakse, sest kui su nimi on surmasünonüümiks, eelistavad inimesed eemale hoida. Kõikpeale Nastja, sest see salapärane tüdruk ilmub järjepidevalt kohale ega lahku,kuni on tervenisti Joshi ellu imbunud. Aga mida rohkem poiss teda tundma õpib,seda mõistatuslikumaks muutub tüdruk. Sedamööda, kuidas nende suhe areneb javastuseta küsimused kuhjuvad, hakkab Josh pead murdma, kas ta saab üldse kunagiteada saladused, mida tüdruk varjab – või kas ta neid teada tahabki. Paljudeauhindadega pärjatud „Vaikuse meri” on sisukas, pinev ja hiilgavalt läbimõeldud lugu, mis räägib üksildasest poisist, emotsionaalselt haprast tüdrukustja teise võimaluse imest. Katja Millay kasvas üles Floridasning omandas kraadi New Yorgi ülikooli Tischi kunstikolledžis filmi jatelesaadete erialal. Ta on töötanud teleprodutsendina ning filmiuuringute jastsenaristitöö õppejõuna. Praegu elab ta koos oma perega Floridas. „Vaikusemeri” on tema esimene raamat.

    Head ärikombed. Lihtne ametietikett ja käitumisjuhised

    Gerda Kroom (koostaja)

    Tänapäeva äritegevuses omistatakse firma näole suurt tähtsust. Firmad, kus etiketti ei järgita, kaotavad nii mõndagi. Seal aga, kus etiketireeglitest kinni peetakse, on kõrgem tootlikkus ja paremad tulemused. Seepärast tuleb alati silmas pidada tähtsat postulaati, mida teavad kogu maailma ärimehed – head maneerid toovad tulu. Et isiklikku karjääri ja firma edu lihtsate võtetega veelgi suurendada, pakub raamat ülevaadet riietumise ja avaliku esinemise nippidest, kontoris käitumise reeglitest, ärikontaktide organiseerimisest, eri rahvaste äri- ja diplomaatilisest etiketist ning on adresseeritud nii ettevõtte juhtidele kui ka teenistujatele.

    Atlantise väravad. Iidsete triloogia 1. raamat

    I. R. Tagarian

    Tumedad hävitavad jõud on vägevad Atlantise väravad, iidseimad väepaigad Maal, üle võtnud. Kurus, kelle valduses on tuhandeid aastaid vanad teadmised, mille inimkond on unustanud, soovivad muuta Maa oma orjakolooniaks. Aimele paljastatakse uskumatu saladus – ta on ainus, kes võib muuta korraga kahe ajastu sündmusi ja takistada katastroofi, mis ohustab inimkonna püsimajäämist. Kui tüdruk sellest teada saab, on maailmal, mida ta tunneb, jäänud lõplikku kaosesse paiskumiseni 33 päeva. Neiu peab ühendama jõud sladusliku aadliku Nathanieliga. Maa ühest iidseimast rahvakillust pärit blond ja helesiniste silmadeg ajalootudeng ja kuningas Arthuri vereliini Egiptuse vaaraode dünastiatega ühendav mees leiavad ennast võitlemas mõjuka Vennaskonnaga, kes suudab iga nende liigutust ette aimata. Võidujooksus ajaga satutakse legendaarsetesse paikadesse ja esimeste tsivilisatsioonide jälgedele. Maailma lõppu saab ära hoida ainult iidse rassi teadmiste abil, kui leitakse kõik Atlanise väravad…

    Tants lohedega

    Джордж Рэймонд Ричард Мартин

    Pärast suurt lahingut ripub Seitsme Kuningriigi tulevik juuksekarva otsas. Olukorda pingestavad aina uued ohud kõigist suundadest. Idas valitseb Daenerys Targaryen, Targaryenite Koja viimane järeltulija, oma kolme lohega linna üle, mis on rajatud tolmule ja laipadele. Tal on tuhandeid vaenlasi, ent on ka neid, kes on otsustanud temaga liituda. Sealhulgas need, kellel on kuninganna leidmiseks oma varjatud põhjused. Ka Tyrion Lannister, kelle pea eest on Westeroses suur hulk raha välja käidud, suundub Daeneryse juurde. Tema värsked liitlased sellel rännakul ei pruugi küll olla need, kellena nad näida püüavad, kuid nende lojaalsus kuulub sellele, kelle võimuses on teha lõpp Daeneryse nõudele tõusta Raudtroonile. Põhja pool kõrgub jääst ja kivist ehitatud mammutmüür, mis on niisama tugev kui selle kaitsjad. Just seal seisab Jon Snow, Öise Vahtkonna 998. ülempealik, vastamisi oma kõige võimsamate vaenlastega. Neid leidub nii vahtkonna sees kui ka müüri taga, jäiste olendite maal. Kõikjal üle maa süttivad tulised konfliktid. Liitlasi reedetakse ja suurel hulgal lindpriidel ja preestritel, sõdalastel ja soenditel, aadlikel ja orjadel tuleb silmitsi seista pealtnäha ületamatute takistustega. Mõned neist äparduvad, teised aga võidavad. Taoline rahutu aeg, mil saatus põimub poliitikaga, viib paratamatult välja aegade suurima tantsuni. „Tants lohedega“ on George R. R. Martini eepilise „Jää ja tule laul“ sarja viies osa. „Jää ja tule laulude“ raamatute põhjal on valminud suurejooneline telesari „Troonide mäng“.