PRO БОУЛІНГ. Практичний посібник з боулінгу. Михайло Мондровський

Читать онлайн.
Название PRO БОУЛІНГ. Практичний посібник з боулінгу
Автор произведения Михайло Мондровський
Жанр Спорт, фитнес
Серия
Издательство Спорт, фитнес
Год выпуска 0
isbn 9785449805584



Скачать книгу

включили в Олімпійські ігри, але, на жаль не вистачає уваги телебачення».

      Спортивна складова боулінгу представлена міжнародними, національними та регіональними федераціями боулінгу, під патронажем яких проводяться змагання самого різного рівня. Таким чином, вміле поєднання спортивної та дозвільної складових боулінгу дозволяють значно підвищити економічну ефективність боулінгу як бізнесу.

      Існує багато причин такого успіху, але найбільш важливими є: відносно невисока вартість екіпіровки; високий темп і захоплива дія гри; відмінний спосіб підтримувати форму і тренуватися; можливість добре провести час з друзями.

      З появою професійного обладнання, боулінг як спорт і розвага з тріумфом повернувся в Європу, завоював розвинені країни Азії, Латинської Америки. Зараз провідні європейські школи боулінгу знаходяться в Фінляндії, Швеції, Данії, Німеччини та Англії.

      Боулінг визнаний Міжнародним олімпійським комітетом і вважається кандидатом до олімпійських видів спорту. Але поки що це неолімпійська дисципліна, яка представлена в змагальній частині Всесвітніх ігор – WGAI, які були засновані у 1981 році і проводяться один раз у чотири роки. Їх часто називають «малими Олімпійськими іграми». Серед передумов їх виникнення можна виділити: збільшення кількості видів спорту; прагнення федерацій просунути свій вид спорту в програми міжнародних комплексних змагань; обмеження програми Олімпійських ігор.

      У програму Всесвітніх ігор з 1981 року були включені види спорту на точність, які займають особливе місце не тільки в програмі Всесвітніх ігор, але і системі спорту в цілому. Це обумовлено високими вимогами, що пред'являються до спортсменів, які спеціалізуються в даних видах спорту, а саме: висока мобілізація функціональних систем організму, координація рухів, зосередженість уваги і загальна напруженість нервової системи. У програму Всесвітніх ігор в різний час входили такі види спорту на точність: більярдний спорт, болспорт, кастинг, стрільба з лука по мішенях і боулінг, який до цього дня є одним з основних видів в програмі даних змагань.

      Основними чинниками розвитку боулінгу можна вважати збільшення уваги та зацікавленість населення до даного виду спорту та нового засобу активного відпочинку для різних верств населення. Завдяки телебаченню та Інтернету він став більш масовим і видовищним. Неодноразові спроби введення боулінгу в програму Олімпійських ігор підтримують зацікавленість спонсорів та інвестицій, що впливає на розвиток нових проектів. Поява нових боулінг-центрів, розвиток дитячо-юнацьких клубів з боулінгу, проведенні майстер-класів провідними професійними спортсменами у всіх країнах світу дає змогу стверджувати, що філософія і принципи боулінгу відповідають ідеалам олімпійського руху і він зможе отримати повноправне членство в олімпійській хартії.

      1.4. Тенденція розвитку боулінгу в Україні

      Для початку розкриття теми тенденцій розвитку боулінгу в Україні,