Восьма звичка. Від ефективності до величі. Стівен Р. Кові

Читать онлайн.
Название Восьма звичка. Від ефективності до величі
Автор произведения Стівен Р. Кові
Жанр Зарубежная образовательная литература
Серия
Издательство Зарубежная образовательная литература
Год выпуска 2004
isbn 978-617-12-3282-2, 978-617-12-3283-9, 978-617-12-2563-3, 978-0-7432-8793-7



Скачать книгу

де навчається молодь, яка є майбутнім цього світу! Ось відповідь на дилему, висловлену автором, засновником і в минулому виконавчим директором Visa International Ді Гоком: «Проблема полягає не в тому, як почати думати по-новому, але в тому, як позбутися старих думок».

      І ще декілька слів, перш ніж ви почнете дивитися фільм. Обговорюючи «Стіну дивовиж», вони попросили мене допомогти пояснити це дещо туманне і складне для сприйняття зображення, адже ця стіна складається з 560 керамічних панелей, розмальованих дітьми й змонтованих в єдину прекрасну емблему. У центрі панно чотири складових натури, яким відповідають чотири потреби – жити, кохати, вчитися і залишити по собі спадок. Цей фільм не знімали за сценарієм – усе в ньому справжнє, спонтанне і відбулося насправді, як ви самі побачите. Це школа п’ятдесяти семи різних національностей. Коли я приїхав туди, чимало дітей вбралися у свої національні костюми і тримали в руках прапорці. Я ще ніколи не бачив такого розмаїття в одному місці, який можна було б порівняти з побаченим.

      Школа A. B. Combs отримала численні нагороди, серед яких:

      • Національна нагорода «Блакитна стрічка» за результативність (від управління освіти США).

      • Перша нагорода серед спеціалізованих шкіл країни, тричі поспіль (найвища нагорода організації державних спеціалізованих шкіл Америки). Школа входила до п’ятірки найкращих спеціалізованих закладів навчання (з-поміж тисяч) у США за показниками академічної успішності, завдяки 98 % учнів, успішність яких була вища від середньої.

      • Відзнака шкільного департаменту Північної Кароліни (за академічні досягнення).

      • Нагорода губернатора Північної Кароліни (за лідерство і новітні методи освіти).

      • Перше місце серед шкіл, що сприяють розвитку особистості.

      • Презентативна школа на конференції шкільних моделей, 2004.

      • Фіналіст конкурсу «Нагорода XXI століття» за досконалу організацію освіти, 2004.

      А тепер отримайте задоволення від перегляду фільму, зайшовши на сторінку www.The8thHabit.com/offerss і обравши його в меню фільмів.

      Запитання-відповідь

      З: Ми є продуктом природи (наші гени) чи виховання (навчання і життєве середовище)?

      В: У самому запитанні криється неправильне зіставлення. Воно ґрунтується на помилковій парадигмі або ж «карті» людської природи, на концепції детермінізму[12]. Ми не є ані продуктом природи, ані виховання; ми – результат вибору, оскільки між стимулом і реакцією завжди існує проміжок. Якщо ми мудро використовуємо своє право вибору на основі принципів, проміжок збільшується. Маленькі діти і люди з порушенням інтелекту можуть не мати цього проміжку, проте у переважної більшості дорослих він є. Детермінізм глибоко укорінився в сучасну культуру і підживлюється почуттям страху відповідальності, адже, якщо у мене є вибір, я сам відповідальний за те, що зі мною відбувається. Доки людина чесно не зізнається: «Я такий, який є» і «Я там, де є, оскільки сам



<p>12</p>

Детермінізм – концепція, згідно з якою дії людей визначаються й обмежуються спадковістю і попередніми подіями їхнього життя. У психології – закономірна й необхідна залежність психічних явищ від факторів, що їх породжують. Включає причинність як сукупність обставин, що передують у часі наслідкам і спричиняють їх. (Прим. ред.)