Восьма звичка. Від ефективності до величі. Стівен Р. Кові

Читать онлайн.
Название Восьма звичка. Від ефективності до величі
Автор произведения Стівен Р. Кові
Жанр Зарубежная образовательная литература
Серия
Издательство Зарубежная образовательная литература
Год выпуска 2004
isbn 978-617-12-3282-2, 978-617-12-3283-9, 978-617-12-2563-3, 978-0-7432-8793-7



Скачать книгу

відповідним чином.

      3. Для серця – припустіть, що все, що ви говорите про інших, вони почують; тепер говоріть відповідно.

      4. Для душі – припустіть, що ви щоквартально приходите на індивідуальний прийом до свого Творця; тепер живіть відповідно.

      Фільм «Початкова школа A. B. Combs» (A. B. Combs Elementary)

      Коли можна почати розвивати моральну і внутрішню сили, що народжуються з чотирьох життєвих вимірів? Я покажу це у фільмі, який ви можете переглянути. Це історія жінки, вона керує школою A. B. Combs у місті Ралі, у Північній Каліфорнії, – спеціалізованою школою, місією якої є виховання громадських лідерів. У фільмі ви побачите її в період розквіту, хоча припускаю, що в майбутньому таких моментів буде ще чимало.

      Але, перш ніж дивитися фільм, дозвольте поставити вам одне запитання: «Коли найкраще починати програмувати себе на знаходження свого голосу? Коли в житті настає найкращий час відкрити культурний пласт, програму, щоб опинитися в повній гармонії з нашими вродженими дарами?» Гадаю, ми всі погодимося, що найкраще розпочинати це в дитинстві – у родині. Але якщо в родині панувала несприятлива атмосфера і людину змалку запрограмовано на віктимність, неповноцінність, оплутано раковими метастазами конкуренції, скарг, суперечок, порівнянь і критики, чи може сімейна атмосфера відбитися на навчанні? Чи можуть вчителі або адміністратор школи стати сурогатними батьками і, ймовірно, компенсувати той період дисфункціональності рідної домівки, коли діти були ще дуже маленькі, вразливі, невинні і нетравмовані?

      Наукові докази – переважно у сфері неврології, що стосуються основ нашої біології і розвитку мозку, – свідчать про те, що дитина «запрограмована на зв’язок». Ми запрограмовані на зв’язок з іншими людьми, на моральне і духовне осмислення й на відкритість до надзвичайного. Задоволення цих базових потреб зв’язку необхідне для здоров’я і процвітання людини.

Доповідь комісії з питань неблагополучних дітей (Християнська асоціація молоді США, Медична школа Дартмута, Інститут американських цінностей)

      Ще краще, якщо школа і дім стануть для вас партнерами, – у такому разі дитина зусібіч отримуватиме постійну підтримку і сприяння. Чи можете ви уявити собі результат такого програмного й апаратного забезпечення, застосованого протягом тих перший кількох років дитинства, – яких людей вдасться виховати і які досягнення будуть їм під силу, зважаючи на їхні силу характеру і вміння?

      Якість зйомки доволі низька, фільм, який ви побачите, більше нагадує домашнє відео, аніж професійно зняту стрічку. У ньому йдеться про партнерство школи і родин учнів, ініціатором якого значною мірою стала директор школи місіс Томас Саммерс.

      Місіс Саммерс зуміла побачити, як можна впровадити в початковій школі (де навчаються діти від п’яти до десяти років) принципи освіти, що спираються на характер, і як залучити до підготовки адміністративний персонал, викладачів і членів родини. Як навчальний план вона обрала «Сім звичок надзвичайно ефективних людей».

      Якщо