Ги-ги-и. Юрий Винничук

Читать онлайн.
Название Ги-ги-и
Автор произведения Юрий Винничук
Жанр Юмористическая проза
Серия
Издательство Юмористическая проза
Год выпуска 2007
isbn 978-966-03-7118-7



Скачать книгу

я хочу надати слово представникові Спілки українських вар’ятів Америки.

      Представник мав напрасовані штани і напуцовані мешти. І це виразно виділяло його з-поміж наших.

      – Шановні пані й панове! Ми – українські вар’яти Америки – чуємося пригнобленими муринами. Ми не маємо таких прав, як ви, бо нас не пускають до влади. Ми не можемо пробиватися до парламенту. А тому ми рішили вертатися в Україну. Ми принесемо із собою наш американський досвід. Перше, що ми зробимо, – складемо списки всіх вар’ятів України, аби нарід знав своїх героїв. Тоді вони побачать, яка ми сила! На закінчення скажу, жи ми вам привезли гуманітарну допомогу. Сто пачок зі заштриками. А ще велику паку гамівних сорочок, які розшили хрестиком наші вар’ятки в Америці. Носіть і штрикайтеся на здоров’я!

      Після американця зійшов на сцену Штунда.

      – Панове! Зараз відбудеться урочисте відкриття пам’ятника славному синові Кульпаркова, борцю за незалежність і різнобарвні піжами, панові Цвібаку! Гурра!

      Під гучний бій барабанів з пам’ятника здерли полотно, але зробили це так поспішно, що разом з полотном потягли й те простирадло, в яке був замотаний пан Шопта. А відтак перед глядачами явився голий волохатий хлоп з переляканими очима. Як йому вдалося при цьому не зробити жодного руху, важко сказати.

      Головний лікар пояснив делегації, що пам’ятник вирішили поставити в античному стилі. Без одягу.

      – Оригінально, – погодився бурґомістр. – Але я б собі не бажав подібного пам’ятника. Чи не стануть ваші пацієнти від споглядання на цей пам’ятник відчувати збудження?

      – А ми після свята знову його полотном накриємо.

      Тим часом Штунда оголосив танець маленьких лебедів, і на сцену вискочило шість розмальованих дистрофіків. Коли вони підстрибували, здавалося, ось-ось їх підхопить вітер і понесе, мов пір’їнки.

      Скінчився танець, і Ганулька оголосила «Вотелло». На сцену вийшов Штунда, щедро вимащений сажею, з великими червоними губами. На носі мав кільце, як у бика. Дездемону грала груба Гафійка з кухні. Вона робила вигляд, ніби розчісує ті два п’юрка, що були в неї на голові.

      – Диздимоно! – гаркнув лютий Вотелло. – Скажи мені, чи ти з тим Яськом щось мала?

      – Мала. Але тілько раз!

      – Де то було?

      – На сіні.

      – Ах ти, стерво! Жи ти мене так зганьбила! Розкажи, як то було!

      – Йой, та шо там вповідати! Чи ти не знаєш?

      – Я хочу знати всьо! Кажи, бо ті вдушу!

      – Шо буду дурно говорила, як ти мене й так вдусиш.

      – І то правда, – тяжко зітхнув Штунда і вхопив Гафійку за горло.

      Коли вона закотила очі й почала голосно хрипіти, я перелякався, що то вже не забава. Обличчя у неї посиніло, і тілом побігли корчі.

      Я побачив жах на очах лікарів. Мабуть, вони теж здогадалися, що сталося. Гафійка повалилася на поміст, як мішок бульби. Штунда ще не вийшов з ролі й весь тремтів, розглядаючи свої скарлючені пальці.

      На сцену вибігли вар’яти