Название | Kuulsuse, maine ja hea nime feng shui |
---|---|
Автор произведения | Janno Seeder |
Жанр | Эзотерика |
Серия | |
Издательство | Эзотерика |
Год выпуска | 2014 |
isbn | 9789985330883 |
SAATEKS
Suures auditooriumis vaatab meile vastu mitukümmend uudishimulikku silmapaari. Nende näod on küsivad: mis tänase loengu teemaks on? Millest tuleb juttu? Kas ma pean ise ka vastama või saab niisama kuulamisega ja mõnusa olemisega hakkama? Kõik on ootusärevad ja siis kostab lihtne, kuid pommina mõjuv küsimus – kes sa oled?
Kas sa oled sellele mõelnud? Jah, mul on nimi, mul on sugu, mul on amet, mul on perekondlik staatus, ma eelistan seda kaubamärki, ma käin seal ja seal … Kuid kes ma tõeliselt olen ja kuidas muu maailm seda Mina vastu võtab ja mõistab? Kas sa tunned seda Mina?
Alustame sellest, et võtame peegli kätte ja saame tuttavaks oma füüsilise Minaga. Keda või mida sa peeglist näed? Kulmukaart, näonahka … Sa vaatad oma välist kesta, kuid kas sa oma hinge oled vaadanud? Mis see veel on! Kes sa oled? Kuna ma seda öelda ei oska, siis hakkan rääkima lugu iseendast. Tõepoolest, meil kõigil on enda kohta lugu – minu elulugu. Seda lugu kordame iseendale alateadlikult iga päev üha uuesti ja uuesti ja nii hakkame seda lugu elama. Kui sulle meeldib sinu elu, siis räägid sa enda kohta rahulolevat ja ennast toetavat lugu. Kui aga sinu elulugu sulle ei meeldi, siis on sul ju võimalik seda muuta. Peamine on, et muuta saad seda ainult sina ise ja mitte keegi teine. Kui sa tead, kes sa tegelikult oled, siis saadab sind alaline rahulolutunne ja see on mõnus.
Tegemist on sarja viimase raamatuga ja selle ülesehitus on sarnane sarja kõikidele varem ilmunud raamatutele. Esimeses kolmes peatükis anname ülevaate feng shui üldpõhimõtete, bagua kaheksa tsooni teooria kohta. Neljandast peatükist alates keskendume aga täielikult kuulsuse, maine ja hea nime tsoonile. Raamat kirjeldab antud tsooni filosoofilist aspekti ja kuidas see meie igapäevaelus väljendub; esitab erinevaid tasakaalustamise viise, pakkudes selleks tõhusaid mooduseid ja praktikaid. Nii on igal lugejal võimalik leida antud eluvaldkonna, tsooni tasakaalustamiseks ja vajadusel ka aktiveerimiseks just talle sobiv ning tema jaoks toimiv võimalus.
SISSEJUHATUS KUULSUSE, MAINE JA HEA NIME FENG SHUI ’SSE
Mis on inimese eesmärk? Inimese eesmärk on olla õnnelik. Tunda ennast hästi just selles ajas, selles kohas ja nende inimeste keskel, ja mis veelgi tähtsam, tunda ennast õnnelikuna iseendaga koos olles. Kuid selleks tuleb kontakt saavutada praeguse hetkega, oma tõelise Minaga, oma südamest tulevate soovide ja eesmärkidega. Mis tähendab tunda ennast väärtuslikuna? Kuidas tunda ennast just siin ja praegu hästi? Kes ma tegelikult olen?
Kui ma esmakordselt selle tsooniga kokku puutusin, arvasin, et see eluvaldkond ei ole minu jaoks oluline. Miks? Mis seostub sõnaga „kuulsus”? Minul tulid silme ette pildid kuulsatest näitlejatest, lauljatest, pidevalt tähelepanu orbiidis tegutsevatest poliitikutest või sportlastest – sellist tähelepanu ja kuulsust ma endale küll ei soovinud.
Aastaid hiljem, kui olin feng shui filosoofia sisu põhjalikumalt uurinud, mõistsin, et tegemist on hoopis minu hea nimega ehk sellega, missugust sõnumit ma enda kohta maailma saadan ja kuidas maailm minu sõnumist lähtuvalt minusse suhtub. Kas ma olen sõnastanud, kes ma olen ja mida ma tahan teistele enda kohta öelda? Missugune on minu maine suguvõsas, perekonnas, sõprade seas, miks mitte iseenda jaoks? See on ju igaühe jaoks tähtis.
Öeldakse, et inimest tuntakse tema tegude järgi. Kuid tänapäeval me enamasti seda käitumisel ei arvesta. Töövestlusele minnes kiidame ennast üles, omamata täpset arusaamist oma võimetest ja oskustest, loomulikult kordades võimendatuna. Jah, meil on küll vastava eriala diplom taskus, kuid kes tegutseb, kas diplom või mina ise? Enamasti esitame mitmesuguseid nõudmisi oma tulevasele töökohale, elule, kaaslasele ja lubame, et kui mu nõudmised täidetakse, alles siis olen mina …
Hea näide lähiminevikust on valimiseelsed kampaaniad, kus iga plakat ja näopilt tänaval lausa kisendas „vali mind”, „võta mind”. Tark inimene näitab enne avalikku ellu astumist oma tegudega, mis puust ta on tehtud, ja alles seejärel annab sellest teada plakatite kaudu üldsusele. Vastupidisel juhul võib äraostmatust saada äraostetav.
Iseenda valgustatuse hoidmine
Kuulsuse, maine ja hea nime bagua tsooni ala esindab tuli, valgustus. Tuli valgustab kõike meie ümber, on ere, energiat toetav, põleb särinal ja siis, oh õnnetust, kustub. Tähtis on tulel mitte kustuda lasta. Selleks, et meie nimi oleks puhas ja hea mainega, tuleb iga päev selle nimel iseendaga tööd teha. Kui te olete välja saatnud sõnumi, et olete hea kuulaja, siis peate seda alati olema – ka siis, kui ise ei taha. Ebaühtlane tuli ehk korrastamata sõnum maailmale viitab sellele, et te ise ka ei tea, kes te olete või kes te tahate olla. Enda kohta pidevalt valesid signaale andes või neid kogu aeg muutes tõmbate te tulele sõna otseses mõttes vee peale. Piltlikult öeldes, kas te tõepoolest soovite olla ühel päeval ajakirja Kroonika esikaanel ja teisel päeval leida enda kohta infot politseikroonika uudiste alt.
Iga teie tegu näitab teie valgustatust ja teadmist, tunnetust iseendast. Tuld ei tasu kunagi hooletusse jätta. Tuli vajab jälgimist, toitmist ja vajadusel ka kohendamist ning isegi piiramist.
Jääge oma tooni juurde
Selleks et aru saada, kes te tahate olla või kellena te tahate end tunda, tutvuge kõigepealt ühe põneva isikuga – iseendaga. Uurige välja oma tugevused ja nõrkused. Ei ole mõtet kirjeldada end kui aktiivset suhtlejat, kui tegelikult eelistate üksi olla. Seevastu teades, et teile meeldib eksperimenteerida toidu valmistamisel, tasub maailmale teada anda, et olete hea kokk ja võõrustaja.
Selleks et mõista, mis on minu tugevad ja nõrgad küljed, tuleb teha iseendas väike revisjon. Pange ühte tulpa kirja oma plussid ja teise miinused ning kolmandasse tulpa oma unistused. Nüüd on teil enda kohta piisavalt palju teavet, et kirjutada välja, missugust sõnumit tahate endast maailmale saata. Oma sõnumeid teades ärge muutke neid, ärge vahetage tooni, vaid kinnistage neid oma tegevuste kaudu nii iseendale kui ka maailmale.
Tuleb tähele panna, et oma maine sõnastamisel ei pea te jälgima mitte ainult oma isiksuseomadusi, vaid siia kuuluvad ka töö, hobid ja muud vajalikud tegevused.
Loomulikult võib elus ette tulla „orkaane”, suuri muutusi, mis annavad mõista, et elu ei kulge päris nii, nagu te seda ette olete kujutanud. Olukorra muutumise puhul muutke oma nägemust ja maailmale saadetavat signaali enda kohta. Kinnistage oma sõnumit korduva käitumise ja tegevustega. Ärge muutke oma tooni pidevalt, sest ainult korduvad tegevused annavad teist teada ja kinnistavad väljasaadetavat sõnumit teie kohta.
Meie eesmärk on saada meistriks
Tee meisterlikkusele tähendab eelkõige valitseda ennast ja oma nägemust iseendast. Kui olete jagu saanud kõikidest takistustest oma teel, mis ei luba teil tunda ennast sellena, kes te tegelikult soovite olla, siis töötab teie kuulsuse, maine ja hea nime bagua tsoon teid toetavalt. Jäädes igal ajal ja igas olukorras iseendaks, olete saanud kontakti oma kõrgema Minaga ja võite olla täiesti kindel, et olete leidnud meisterlikkuse, mis on teie sees alati olemas olnud. Meistri tiitlit ei anta nagu auhinda, see omistatakse elu jooksul, vastavalt teie tegutsemisele ja olemisele, ning kui olete järginud oma sõnumit, oma tooni, teavad kõik, et te olete meisterlik naine või mees.
Meisterlikke sõnumeid endast võib olla mitmeid. Inimesel võib üheaegselt olla kuni üheksa rolli, näiteks „mõistev ema/isa”, „armastatud naine/mees”, „armastav naine/mees”, „oivaline võõrustaja”, „hea kuulaja”, „terve naine/mees”, „oskuslik läbirääkija”, „endast lugupidav naine/mees”, „kindel juht” jne.
Mõned inimesed pigem lahkuvad sellelt planeedilt kui muutuvad. „Kodutunne” on viimaste aastate üks populaarsemaid telesaateid. Ka meie pere vaatab seda psühholoogilist saadet huviga. Neis saadetes kuuleme eestimaalaste lugusid. Enamasti on saatesse jõudnud lood kurvad, mis saavad küll saate arenedes lootusrikkama kuue. 2013. aasta lõpusaates oli hea inimese ja „Kodutunde” ühistööna välja pakkuda tühi remonditud korter ühes Eestimaa väikekohas. Kui puudust kannatavatele peredele pakuti võimalust selles projektis osaleda, siis 300 väljavalitust oli huvitatud pelgalt kümme. Need kümme olid valmis ka omalt poolt midagi vastu andma, endas midagi muutma, uut lehekülge pöörama. Aga ülejäänud 290? Ju neil polnud veel nii valus.
Oma Mina kujunemine, oma Mina kujundamine ei ole mitte üheski vanuses