Загадки природи. Дитяча енциклопедія. Отсутствует

Читать онлайн.
Название Загадки природи. Дитяча енциклопедія
Автор произведения Отсутствует
Жанр Учебная литература
Серия
Издательство Учебная литература
Год выпуска 2006
isbn 966-03-3439-7



Скачать книгу

Кентуккі, 3 березня 1876 року. Ці й інші, подібні до них численні випадки описані в «Книзі проклятих» американського ученого Чарлза Хое Форта, який був невтомним колекціонером паранормальних подій. За своє недовге життя він зібрав сотні відомостей про такі явища, що відбулися в другій половині ХІ – на початку XX століття.

      Чи можна пояснити всі ці події чимось іншим, а не надприродними причинами? Дехто гадає, що можна. Але складно уявити собі, як вітри сортують рибу за видами, а жаб – за розміром. Крім того, разом з рибами ніколи не випадає нічого іншого – мулу, наприклад, чи водоростей. Очевидці не згадують і про солоні дощі – а саме такі повинні супроводжувати падіння мешканців моря.

      Іноді сюрпризи фротскісу нагадують невдалу спробу телепортації. Скажімо, 25 листопада 1961 року в місті Елізабеттон (Теннессі) з неба впала тонна поліетиленової плівки (зазначимо, що ніякого літака поблизу не було). Сотні кілограмів пластику вкрили навколишні лани. Заступник шерифа Пол Нідіффер повідомив, що величезне прозоре простирадло не мало ні форми, ні початку, ні кінця, який можна було знайти. Ні він сам, ні його помічники не відшукали ні написів, ні ярликів. Федеральне авіаагентство в Кноковіллі нічого не додало до розгадки, і практичні фермери, розрізавши на шматки, використовували плівку для накриття стогів сіна і грядок з паростками тютюну. А 19 лютого 1965 року в Блумсбері (Пенсільванія) йшов дощ із малесеньких пластикових півсфер розміром з гудзик на сорочці.

      «Золото, золото падає з неба!» – ці рядки, присвячені дощу, мабуть, знайомі багатьом. Але золото й срібло і насправді може сипатися просто з неба. Це – ще один із «жартів» фротскісу. Сімнадцятого червня 1940 року в селі Мещери (Горьківська область) на голови хлопців, що потрапили під сильний дощ, почали падати стародавні срібні монети. З хмари, що висіла над землею, випав цілий скарб. Згодом з’ясувалося, що монети були зариті в землю в XVI столітті. Хобот смерчу висмоктав із землі захований у чавунному горщику скарб і підняв у хмару. Пролетівши кілька кілометрів, монетний дощ зросив землю.

      Часто повідомляють про таємниче падіння з неба великих шматків криги, що звичайно приписують відталому крилу літака. На великих висотах на фюзеляжі волога дійсно замерзає і потім відвалюється, коли літак входить у теплі атмосферні шари. Бували навіть випадки, коли дезінфекційна рідина і відходи випливали з туалетів і замерзали саме в такий спосіб. Однак не всі градини складалися з нечистот, а багато які упали на землю в місцях, віддалених від повітряних трас. Та й до того ж до нас дійшли дані про падіння крижаних брил ще в ті часи, коли не були побудовані літальні апарати. Так, наприклад, 14 серпня 1849 року «Таймс» із усіма подробицями описала падіння крижаної маси вагою понад півтонни на острові Скай у Шотландії. Будинок, у який потрапив снаряд, був зруйнований прямо на очах.

      Дослідження показало, що крига була абсолютно прозорою і складалася з ромбовидних кристалів довжиною від одного до трьох дюймів. Подальші тести визначили, що