Eesti digiraamatute keskus OU

Все книги издательства Eesti digiraamatute keskus OU


    Lühikokkuvõte Yuval Noah Harari teosest „Sapiens. Inimkonna lühiajalugu“

    Tiia Kõnnussaar

    Autor räägib keerulistest asjadest lihtsas ja haaravas keeles, jutustab lugusid, püüdes leida vastust igivanale küsimusele: kes me oleme, kust me tuleme ja kuhu läheme. Ajavahemik, millesse autor lugejat rändama kutsub, on hoomamatu: „Sapiens“ uurib inimkonna ajalugu alates kiviajast kuni 21. sajandini välja.

    Lühikokkuvõte Yuval Noah Harari teosest „Homo Deus. Homse lühiajalugu“

    Tiia Kõnnussaar

    Harari esitab ebamugavaid küsimusi. Kui inimkond, kes on olnud planeedi Maa vallutamisel kõige võimekam liik, lubab endale teiste liikide halba kohtlemist, siis ehk on õigustatud ka inimkonna halb kohtlemine, kui tulevikus võtab ohjad enda kätte inimesest võimekam tehisintellekt?

    Lühikokkuvõte Yuval Noah Harari teosest “21 õppetundi 21. sajandiks”

    Evelin Kivilo-Paas

    Mida sa arvad sellest, kui Netflix või Amazon otsustaksid sinu eest, kellega sa abiellud või kus peaksid töötama? Kardad, et Amazon paneb puusse? Aga kui sa ise seda teed? Kumb variant on hullem?

    Lühikokkuvõte Jordan B. Petersoni teosest „12 elu mängureeglit. Vastumürk kaosele“

    Evelin Kivimaa

    Mida inimene õieti vajab, et hästi elada? Psühholoog Jordan B. Peterson leiab, et vaja on reegleid – muidu ähvardab kaos! Reeglid, väärtused ja traditsioonid – see on kord. Kui korda saab liiga palju, ei ole see hea, aga kaos võib meid üle ujutada – ja seegi pole hea.

    Kõigi kunagi elanute lühiajalugu

    Adam Rutherford

    Tõlkinud Lauri Liiders Toimetanud Anu Vane Kujundanud Virge Ilves 448 lk Kirjastus Tänapäev See lugu jutustab sinust. See on lugu sellest, kes sa oled ja kuidas sa selliseks said. See on su isiklik lugu, kuna sinus kehastunud elu edasikandumise rada on unikaalne, ja sama kehtib kõigi kunagi elanud inimeste kohta. Kuid see on ka meie ühine lugu, sest me kõik kanname oma geenides kogu oma liigi ajalugu: sünde ja surmi, haigusi, sõda ja näljahädasid, rändeid ja ohtralt seksi. Alates 2001. aastast, kui teadlastel õnnestus esmakordselt inimgenoomi lugeda, on sellest saanud kõiksugu väidete ja vastuväidete, müütide ja oletuste ammendamatu allikas. Adam Rutherford on aga seisukohal, et peaksime vaatama oma genoomi mitte kui käsiraamatut, vaid hoopis kui eepilist poeemi. DNA määrab meie kui individuaalide kohta palju vähem, kui oleme siiani uskunud, aga see on tohult oluline meie kui liigi sisukohast. Oma kaasakiskuvas rännakus üle geneetika aina laienevate maastike selgitab autor, mida geenid räägivad meile tänapäeval ajaloo kohta, ja mida kõneleb ajalugu geenidest. Neandertallastest mõrvadeni, punapeadest rassini, surnud kuningatest katkuni, evolutsioonist epigeneetikani – see on tõeliselt valgustav ja paljastav portree sellest, kes me oleme ja kuidas me endaks saime.

    Slaavi mütoloogia

    Aleksandr Illikajev

    Siit raamatust leiad hindamatu kogumiku slaavi legende ja müüte, lugusid jumalatest ja vägilastest, koletistest ja kaunitaridest, aga ka talurahva elust ja seiklustest maagilises maailmas. Need kroonikatest ja rahvaluuleallikatest leitud ja taasloodud materjalid ei jää oma rikkuse ja kirkusega sugugi alla ka maailmakuulsatele Vana-Kreeka ega Skandinaavia müütidele. Siit leiad kindlasti nii vanu tuttavaid, kui ka täiesti uusi põnevaid tegelasi: kogu universumi nelja peaga valitseja Svetovid, taevane sepp Svarog, äikesejumal Perun ja nõid Morana. Lisaks heidetakse pilk slaavi vürstide tõelisele päritolule, avaldatakse kuulsa eepiliste kangelaste kolmiku Ilja Murometsi, Dobrõnja Nikititši ja Aljoša Popovitši pärisnimed ning lõpuks ka Rjuriku tegelik sugupuu. Raamatus on üle 120 pärimuse, mis pajatavad: maailma loomisest, ilmapuust, esimestest jumalatest ja inimestest, slaavi jumalate lahingutest, vägitegudest ja seiklustest, vürstidest-esiisadest ja ammuse aja vägilastest, varjaagi külalistest mere tagant ning Slaavi-Venemaa imepärastest loomadest-lindudest … ja paljust muust! Teose müstiline atmosfäär pakub suurepäraseid lugemiselamusi ja ohtralt uusi teadmisi slaavi mütoloogia rikkalikust, kuigi seni paraku läänemaailma jaoks vähetuntud maailmast. Selle teosega saab see lünk paljude mütoloogia – aga miks mitte ka muinasjutuhuviliste – maailmas täidetud. Aleksander Illikajev sündis 15. oktoobril 1977 Ufaas ning ta on Baškiiri riikliku ülikooli politoloogia doktorikandidaat, politoloogia ja ajaloo osakonna dotsent. Slaavi müütide uurimine ja populariseerimine on tema suur huviala.

    Paigad, kus olen avalikult nutnud

    Holly Bourne

    Tõlkinud Jana Linnart Toimetanud Katrin Naber Kujundanud Liis Karu Kirjastus Tänapäev. Amelie armastas Reese'i. Ja arvas, et mees armastab ka teda. Kuid siis tekkis tunne, et armastus ei peaks olema nii valus. Nii hakkabki ta oma lugu lahti harutama, külastades kõiki kohti, kus Reese on ta nutma ajanud. Sest kui ta suudab aru saada, mis valesti läks, saab ta ehk lõpuks ka selgeks, kuidas sellest mehest üle saada.

    Onu Volgi tarkuseraamat

    Peeter Volkonski

    NB! Raamat on epub3-formaadis ja avaneb ainult seadmete ja tarkvaraga, mis toetavad epub3-spetsifikatsiooni (nt i-Books rakendus, Azardi, Readium jne). Selle raamatu arvutis lugemiseks soovitame kasutada näiteks Google Chrome’i brauseri tasuta rakendust Readium: http://readium.org/
    Volkonski lasteluuletused sobivad ettelugemiseks nii lasteaiaealistele kui ka algkooli õpilastele. Kuna luuletused on kirjutatud trükitähtedega, siis sobib see raamat suurepäraselt ka lugema õppimiseks. Lustlikud ja väikse vimkaga värsid vastavad paljudele küsimustele, mille üle lapsed juurdlevad. Näiteks miks on lehmal saba, aga inimesel mitte. Või miks kaovad asjad. Või miks ei pea kartma pimedat tuba. Värsiraamatusse on joonistanud pildid Mari Paberit.

    Vahva sõdur Švejki juhtumised maailmasõja päevil

    Jaroslav Hašek

    Jaroslav Hašeki lõpetamata jäänud satiiriline romaan, mis valmis aastatel 1921–22

    Õpetlikud muinasjutud

    Kogumik

    Muinasjutud, mis õpetavad meile elus olulisi asju.
    Sisukord: 1. Eesel ja karjane 2. Hunt ja kurg 3. Oksakimp 4. Rebane ja viinamarjad 5. Linnahiir ja maahiir 6. Hunt ja üleannetu kitsetall 7. Herakles ja Veomees 8. Poiss ja pähklid 9. Kassile kellukese kaelapanemine 10. Koer, kukk ja rebane 11. Härg ja konnad 12. Krabipoeg ja krabiema 13. Elas kord poiss, kes oli väga äkilise loomuga 14. Kõik, mida suudad ette kujutada, on olemas 15. Kaks hunti 16. Ilus ööbik ja kole ööbik