Väikeses Norra mägikülas kõrgeima mäe harjal elab automehaanik Roy pealtnäha rahulikku ja lihtsat elu. Tema noorem vend Carl on aastaid välismaal viibinud. Ühtäkki tuleb ta kodutallu tagasi ja käib välja geniaalse idee, mis peaks tooma jõukuse mitte ainult vendadele endile, vaid ka kogu külale. Tal on kaasas võluv ja ägeda loomuga abikaasa Shannon – Barbadose saarelt pärit habras naine. Carli kojutulekuga hakkavad sünged lapsepõlvesaladused taas pinnale immitsema. Teismelisena püüdis Roy oma nooremat venda tülinorijate ja kuulujuttude eest kaitsta, nüüd aga kipuvad Carli plaane varjutama ahnus ja reetmine.
Kui küla politseiülem hakkab taas nende vanemate traagilise surma kohta küsimusi esitama, peab Roy otsustama, kui kaugele ta on nõus minema, et venda kaitsta. Ja mismoodi elada koos Shannoniga, kellel on õnnestunud üksildase Roy müürist läbi murda?
„Kuningriik” on mitmekihiline, sünge ja võimas psühholoogiline põnevik. See on lugu suurtest ambitsioonidest, veresidemete jõust ja armastusest, aga ka hoolega varjatud perekonnasaladustest, mis panevad vendadevahelised sidemed proovile.
Megan Whalen Turner, „Varga tagasitulek“. Tõlkinud Tatjana Peetersoo. Kuues ja viimane osa sarjast „Kuninganna Varas“. Vana-Kreekast inspireeritud fantaasiamaailma ähvardab sõda, millest pääsemiseks on kolm väikest kuningriiki sõlminud liidu – kuigi ka see ei pruugi neid võimsa vastase vastu aidata. Liidu ülemkuningaks on kunagine varas Eugenides, kelle võim kõigi kolme väikekuningriigi üle on pehmelt öeldes ebakindel. Samas aga on vastane juba ukse ees ja tugevam kui kunagi varem.
2017. aasta ilukirjanduse Finlandia auhinna pälvinud romaan „Neem” jutustab meile soome rahva ajaloo ehk nn soomeliku vaimsuse kujunemiskäigu ja tagamaad. Autor Juha Hurme alustab kosmilisest Suurest Paugust ja rändab läbi 14 miljardi aasta kuni 19. sajandi esimese kümnendini, et näidata, kui mitmekesisest ainesest koosneb ühe rahva iseolemine. Lugeja ees on terve maailma suvaliste rõhuasetustega kultuurilugu.
Raamat on täis fakte, viiteid ja üksikseiku, tsitaate, üllatavaid vaatenurki, aga ka mängulist fiktsiooni, nii et tegu on pigem ilukirjanduslikult emotsionaalse kroonikaga. Ent seda võib lugeda ka kui psühholoogilist romaani või tõetruud ajaloolist põnevikku, pealegi tänapäeva teadmuse läbinägelikus humoorikas valguses.
Üks väike, Neemeks nimetatud maanina kuskil põhjapoolkera pärapõrgus ei ole veel Soome, ent ajapikku hakkab see üha selgemalt omandama äratuntavaid kontuure ja tunnusjooni. 1809 uue ajastu künnisele jõudnult Neeme lugu lõpeb. Mis sai edasi, sellest kirjutab Hurme aga oma 2020. aastal ilmunud romaanis „Soome”.
Juha Hurme (snd 1959) on prosaist, kolumnist ja mitmekülgne teatraal. Muude tunnustuste kõrval kuulub talle aastast 2014 ka teatriala hinnatuim, Eino Kalima auhind.
Kui me astume sisse unenäo uksest, siis kuhu me satume? Reaalsusse, polüsomnograafiga kaardistatavasse tegelikkusse? Või juhuslikult tekkinud ja tahtele mitte alluvasse sfääri, mis asub tõelisusest väljaspool? Kui inimese uni ja unenäod on jälgitavad aparaatidega, siis miks väita, et need on vaid elu tähtsusetu kõrvalprodukt? Mis on päris? Meie keha hoiavad püsti luustik ja lihaskond, aga millele toetub me vaim? Kas leidub siin ilmas midagi, millele saame kindlad olla? „Kirka une” tegelased elavad, nagu inimesed ikka, samaaegselt mitmes paigas: käegakatsutavas maailmas ja selles teises, mõtete, kujutluste ja unede omas. Kuni ühel heledal juunipäeval leiab ühes Tallinna suurettevõttes aset sündmus, mida ei oska seletada ei teadlased, lihtinimesed ega esoteerikud. Sündmus lõikub omal kombel kõigi nelja peategelase ellu, olgu siis otse või riivamisi. „Kirka une” tegelased ei piirdu füüsilise maailmaga, mulla ja kivi, liha ja luuga, nad tahavad rohkemat: miks mitte läbi hammustada mõni elu kihistus, mis seni avastamata, ja näha nähtamatut? *** Eva Koff on kirjutanud mitmeid näidendeid ja lasteraamatuid. Tema esimene romaan „Sinine mägi” pälvis Eesti Kirjanike Liidu 2017. aasta romaanivõistlusel teise koha. „Kirgas uni” on tema teine romaan.
Sari kirg 017
Kuldsed käerauad
Multimiljonäride perekonnadünastiast on raske loobuda. Kuid just seda kavatses Dominic Hardcastle teha. Kuni ta kohtus oma isa alluva Bella Andrewsiga. Naine oli meeletult huvitav ja seksikas ning plaanis Dominici võõrdunud ja halastamatu isa hävitada.
Niisiis pakkus Dominic, et hoiab naise saladust, kui naine pakub talle… pärast tööd seltsi. Dominic pani Bella peas häirekellad helisema. Mehel olid kõik võimalused tema plaanide purustamiseks. Võib-olla oleks abi paarist intensiivsest ületunnist härra Pika, Tõmmu ja Ohtliku seltsis. Äkki ei tundunud tema plaan enam nii lihtne… süda muutus rahutuks…
MULLi 15. saade ja külas on ei keegi muu kui Anna Lutter! Anna ja tema tegemiste suure fännina olin ma juba enne saate salvestust täiesti veendunud selles, et Anna on mega-giga äge naine, aga seda, et ta võib veel umbes sada korda ägedam olla, ma küll oodata ei osanud! Anna igakülgse positiivsuse ja väga inspireeriva saate käigus räägime muu hulgas sellest, kuidas JAH-mentaliteet uusi uksi avab, kuidas loovus on treenitav oskus ning kuidas meelepärased tegevused ja hobid enda jaoks tööle panna! Palju nalja, naeru ja inspiratsiooni! Mõnusat kuulamist!
Tataratata-taaa! Järjekordne MULLi ekstra saade on purgis! Miks ekstra? Sest see on tavapärasest saatest pisut erilisem! Nudisti suure fännina on mul mega hea meel, et külla on tulnud Nudisti üks loojatest Mihkel Männik. Räägime Mihkli tegemistest ja ettevõtlusteekonnast, Nudisti brändi loomisest, seda saatvatest kordaminekutest ja ebaõnnestumistest ning nagu ikka, siis ka enesearengust ja eesmärkidest! Ma tarbijana tihti tunnen, et haaran poeriiulilt kaasa oluliselt rohkem selliseid tooteid, mille telgitagustest natukene tean – see loob justkui usaldusväärsust ja teadmist, kuidas ja kelle tegemisi ma sellega toetan. Seega täna saad kuulata Mihkli ja Nudisti lugu, mida põnevusega meenutada järgmine kord mulliklaase kokku lüües! Head kuulamist!