Raamatu autor on meditsiiniteaduste doktor. Üle 25 aasta töötas ta Tallinnas anestesioloog-reanimatoloogina. 1990. aastal siirdus ta homöopaatilise ravi juurde, töötades Reindhardt Volli meetodile tuginedes välja originaalse diagnostika- ja ravimeetodi. 1999. aastal asutas ta koos mõttekaaslastega Tallinnas KoLeGa kliiniku, kus kasutatakse tšakradiagnostikat ja ravitakse homöopaatia põhimõtete alusel seniajani. Raamatus antakse põhjalik ülevaade inimorganismi toimimisest ja seda mõjutavatest teguritest; meid ümbritseva keskkonna, meie mõtete, samuti sündides kaasa võetud energiate mõjust organismile. Autor räägib oma rikka kogemustepagasi põhjal, kuidas homöopaatia abil vabaneda allergiast, depressioonist, mitmetest kroonilistest haigustest, vaktsineerimise tagajärjel tekkinud tüsistustest, seada korda suhted ümbritsevaga ja tulla toime kriisiolukordadega. Juttu on bioväljast, energeetilistest kehadest, tšakratest, karmast, stressist, erinevate haiguste tagamaadest ja paljust muust. Autor tegi pikka aega koostööd doktor Luule Viilmaga, kellega kahasse välja töötatud preparaatide tutvustus ja nende mõju kirjeldused on raamatu oluline osa.
„Vait olla ja edasi teenida” on tempoka arenguga lugu noorte meeste ajateenistusest Eesti Kaitseväes. Humoorika stiiliga on autor püüdnud edasi anda sõjaväeelu argipäeva, mis kohati areneb lausa absurdini. Peategelane Mike, ülekaaluline egoistist Vilde, tülinorija Kanter, karm, kuid pehme südamega mehemürakas Tölp, range leitnant Pilberg ja paljud paljud teised tegelased püüavad ennast selles karmis maailmas maksma panna. Olles astunud ajateenistusse, kogevad loo tegelased, et tegu ei olegi kohaga, kus õppused, kord ja distsipliin käsikäes käivad. Sekka tuleb ka napsutamist, hüppes käimist ja kauneid naisi. Paraku ei puudu siit ka tõsised mured ja kurvad sündmused.
Tänapäeva Stockholm. Kaks naist, kelle teed ristuvad. „Varesetüdruk“ räägib reetmisest ja sellest, mida reetmine võib inimesega teha. Psühhoterapeut Sofia Zetterlundil on kaks tähtsamat patsienti: Samuel Bai, lapssõdur Sierra Leonest, ja Victoria Bergman, keskealine naine, kelle hinges on lapsepõlvest saadik suur, lahtine haav. Kaks inimest, samad sümptomid: mõlemas on märke mitmest isiksusest. Samal ajal leitakse põõsastest noore poisi surnukeha. Kehal on rängad vägivalla tundemärgid. Piinatud? Ta on välismaalt ja juhtumit ei peeta kuigi tähtsaks, sest keegi ei tunne temast puudust. Kriminaalkomissar Jeanette Kihlberg ja terapeut Sofia Zetterlund põrkuvad sama küsimusega: kui palju kannatusi saab üks inimene teistele põhjustada, kuni ta pole ise enam inimene, vaid muutub koletiseks? „Varesetüdruk“ on esimene osa triloogiast „Victoria Bergmani nõrkus“.
Seda, et Erilised linnas kõigisse hirmu sisendavad, teatakse ka siis, kui nendega kunagi elus ei kohtutagi. Tally aga oli kohtunud nendega juba siis, kui ta oli alles Inetu. Erilised on hirmuäratavalt ilusad, kiired ja tugevad ning nende eest pole pääsu. Sellest on Tally omaenda kogemuste põhjal aru saanud. Ja nüüd on ta ise üks neist, üks neist üliinimestest, kes peab ühiskonda ohjes hoidma ja isepäiseid jooksikuid püüdma. Ta ei oleks aga Tally Youngblood, kui kusagil ta ajusopis ei elaks edasi mälestus millestki muust, sellest, kes ta oli varem. Seda mälestust on siiski võimalik maha suruda. Kuni selle hetkeni, mil ta saadetakse retkele, mille eesmärk on lõplikult hävitada Uus-London. Tallyle tähendab see seda, et ta peab valima ja sellest valikust ei sõltu mitte ainult tema, vaid ka paljude teiste saatus…
Õhtukleidis mõrvar tungib Stockholmis Nobeli preemiate kätteandmise puhul korraldatud pidusöögile ning Kuldse Saali tantsupõrandal tulistab ta Nobeli komitee esinaist otse südamesse. Ajakirjanik Annika Bengtzon satub sündmuste keerisesse kogemata – mitte tööga seotult, vaid tunnistajana. See keerab kogu naise elu pea peale – tema abielu mõraneb ning töökoht on löögi all. Peagi leiab Annika end keset vägivaldset terrori- ja surmalugu, mis on saanud alguse juba sajandeid tagasi. Igalt poolt, kust ta otsib, leiab ta jälgi samast mehest: Alfred Nobelist, mõõtmatult rikkast leiutajast, kes pani aluse Nobeli auhinnale ja kellele oli saatuse poolt määratud üksildane surm. Lõpuks jõuab Annika tõele eluohtlikult lähedale. „Nobeli testament“ on Liza Marklundi kuues romaan, mis räägib ajakirjanik Annika Bengtzonist. Eesti keeles on varem ilmunud „Pommuudis“, „Studio Sex“, „Paradiis“ ja „Punane hunt
Komandör Sam Vimes läheb maale puhkusele, mille on talle organiseerinud patriits Vetinari ja tema naine. Vimes on linnavõmm ja maaelu äratab temas sügavat umbusku, pealegi on tal tunne, et teda kogu aeg jälgitakse, sest kõik põõsad, kraavid ja aasad on täis seal sagivaid olevusi. Aga võmm jääb alati võmmiks ja Vimesi nina haistab üsna varsti midagi kahtlast…
Issanda aasta 1098. Ristisõdijatel on õnnestunud vallutada Antiookia, kunagise Rooma Süüria pealinn, mis jääb suuruselt alla ainult Konstantinoopolile. Samas tuleb neil endil piiramiseks valmistuda: moslemite abivägi on iga hetk kohale jõudmas. Romaani peategelasel, noorel Provencei rüütlil tuleb võidelda oma elu eest, sest lisaks uskmatutele ähvardab teda basileus Alexios Komnenose kättemaks. Tal on toetuda ainult oma kaaslastele ning Sitsiilia normannide juhile krahv Bohemondile, kes on liitlasena enam kui kahtlane. Tiit Aleksejev (snd 1968) on hariduselt ajaloolane. Kindel linn on teine osa Esimese ristisõja ainelisest triloogiast. Selle avaraamatut Palveränd tunnustati Euroopa Liidu kirjandusauhinnaga.
Algaja nõid Tiffany Aching annab järele oma jalgade kihule ja läheb Talvesepaga tantsima ning nüüd on Talvesepp temasse armunud. Tiffanyle sajab sõna otseses mõttes kaela kingitusi – lumehelbeid, lumikellukesi…Sellise kõrvetavalt külma armastusega hakkama saamine on juba iseenesest kolmeteistkümneaastase Tiffany jaoks üsna keeruline, aga lisaks tuleb tal hoolitseda ka oma igapäevaste tööde ja tegemiste eest. Kui ta aga oma suhteid Talvesepaga klaaritud ei saa, pole võib-olla igapäevaseid toimetusigi enam, sest kõiki ümbruskonna inimesi ootab igavene talv. Õnneks on Tiffanyl siiski vaprad abilised – tillud vabamehed, kes ei jäta oma moori üksi talvega võitlema.
Paljud inimesed kardavad oma probleemidega arsti juurde tulla ja loevad pigem hingeelu ja toimetuleku teemalist kirjandust. Käesolevas raamatus on pikaajalise kogemusega psühhiaatri Eha Pähni kirjad erinevas vanuses ja erinevate muredega abivajajatele. Kirju on kokku 15, neist üks iseendale. Teos ei paku probleemidele küll otseseid lahendusi, sest need on enamasti individuaalsed, autori lähenemisnurgaks on pigem inimeses hea ja arenemisvõimelise otsimine, temaga kaasaminek elu keerdkäikudes ja elurabast koos väljatulek. Kirjade vahele on pikitud ka autori mõtisklusi elulistel teemadel, armastusest, kannatusest ja eluväärtustest. Kirjastiil on kujundlik, võrdluspiltidega loodusest, kirjandusest, emotsionaalselt haarav, intiimne ja mõttejulge. Autori elulugu on varem avaldatud raamatus „Eesti rahva elulood”, 2. osa.
“12 jõulujuttu” koosneb tosinast novellist. Neid kõiki ühendab see, et tegevus leiab aset jõulude ajal. Kuid pühalikku rahu ei oska tegelased saavutada, sest nad jäävad igasuguste probleemidega räheldes oludele jalgu ning mässivad end jaburatesse ja ennekuulmatutesse situatsioonidesse. Tegu oleks justkui lihtsate inimestega, kellel on aga keeruline hingeelu ja kes ei oska ega tahagi normaalselt elada.