Meditsiinimeedium Anthony William on aidanud kümnetel tuhandetel inimestel terveneda tõbedest, mida on valesti diagnoositud või tulemusteta ravitud – või mille suhtes meditsiinikogukond ei suuda kindlat seisukohta võtta.Kui sind vaevab mõni krooniline tervisehäire, tea, et sa pole üksi – sa oled üks miljonitest inimestest, kes pistavad rinda müstiliste sümptomitega, mida meditsiiniringkondades on hakatud seostama kilpnäärmehaigustega. Nagu paljud teised, soovid ka sina kilpnäärme kohta tõtt teada…
Kas on olemas midagi paremat kui esimene armastus?Ärge küsige seda Claire Keyesilt. 28-aastasel imelapsest pianistil pole kunagi olnud õiget peigmeest ega tõelisi armulugusid. Muusikukarjäär on jätnud vähe aega sõprade või perekonna jaoks – osalt ongi see põhjuseks, miks ta pole juba aastaid näinud oma õdesid ega perekonna pagaritöökoda. Nüüd on aga Nicole haige ja Jesse kuhugi jalga lasknud.
Romantiline ja kirglik armulugu „Viiekümne halli varjundi“ menuromaanide sarja autorilt.Maxim Trevelyani elu on siiani olnud vaid lust ja lillepidu. Aristokraadipere noorem poeg pole pidanud päevagi tööl käima ja tänu heale välimusele nopib ta Londoni ööelust vürtsikaid lühisuhteid, nagu vaid ise soovib. Kuid siis tabab Maximi perekonda tragöödia ning mees leiab end silmitsi vastutuse ja kohustustega. Samal ajal jätkub tal silmi vaid sinises nailonkitlis haldjale, kes on ootamatult ilmunud koristama tema Chelsea linnaosas asuvat luksuskorterit. Alessia Demachi on kaunis ja graatsiline ning mängib klaverit nagu tõeline virtuoos. Aga ta ei taha endast midagi rääkida – ja veel vähem sellest, kuidas või miks ta Inglismaale sattus. Kes see neiu on ja mille eest ta põgeneb? Ja kas Maxim suudab teda kaitsta?„Viiekümne halli varjundi“ autori E L Jamesi uus romaan toob lugejate ette täiesti uued tegelased ja veelgi põnevama, veelgi romantilisema, veelgi seksikama armuloo. Kirelõõma, seikluste ja hädaohtude uperpallid hoiavad lugeja enda kütkes kuni päris viimase leheküljeni.Maxim Trevelyani elu on siiani olnud vaid lust ja lillepidu. Aristokraadipere noorem poeg pole pidanud päevagi tööl käima ja tänu heale välimusele nopib ta Londoni ööelust vürtsikaid lühisuhteid, nagu vaid ise soovib. Kuid siis tabab Maximi perekonda tragöödia ning mees leiab end silmitsi vastutuse ja kohustustega. Samal ajal jätkub tal silmi vaid sinises nailonkitlis haldjale, kes on ootamatult ilmunud koristama tema Chelsea linnaosas asuvat luksuskorterit. Alessia Demachi on kaunis ja graatsiline ning mängib klaverit nagu tõeline virtuoos. Aga ta ei taha endast midagi rääkida – ja veel vähem sellest, kuidas või miks ta Inglismaale sattus. Kes see neiu on ja mille eest ta põgeneb? Ja kas Maxim suudab teda kaitsta?
Kui lobisemishimuline koristaja Maxine jutustab pensionile jäänud inspektor Wexfordile, et leidis Kingsmarkhami kiriklast vikaar Sarah Husseini laiba, palub inspektor oma endistelt kolleegidelt luba osaleda uurimises. Peagi saab inspektorile selgeks, et linnakese mehed ei olnud just eriti vaimustunud naisvikaarist, kes oli pooleldi India päritolu ja tahtis tuua kirikusse värskemaid tuuli. Pealegi oli Sarah Hussain üksikema, kelle eraelu katab saladuseloor. Inspektor Wexford asub selgitama, kas mõrva ajendiks on rassism, seksism või veel midagi muud …„Kurtide linna ööbik“, mis ilmus 2013. aastal, on viimane Inglise krimikirjaniku Ruth Rendelli (1930–2015) Wexfordi-lugudest.
Aasta pärast oma mehe Zachi surma läheb allaheitlik ja ebakindel Lizzie nende Cornwalli maamajja, mille läheduses Zach autoõnnetuses hukkus. Oma üllatuseks leiab ta õnnetuse põhjustanud puu küljest kimbu liiliaid. Maamaja üksinduses ja ka hiljem koju Londonisse naastes hakkab Lizzie’s pead tõstma aga hirmutav kahtlus – kas Zach on ikka surnud või jälgib taamalt iga naise sammu? Kas mees oli üldse olnud selline, kelleks armastav naine oli teda pidanud? Kinnitust leiab taas kord tõdemus, et iga inimene on teise jaoks mõistatus.
Paatelamu Antigone Reini jõel oli kuulunud pensionärist kooliõpetajale, kuni selle romantilise elupaiga omandas kohaliku linnateatri intendant. Nüüd leiti lõhutud ja verepritsmeis paatelamu mõned kilomeetrid Baselist allavoolu, kuid jäljetult olid kadunud teatrijuht ja tema tantsijannast kaaslane. Intendandi laip tõmmati kuue nädala pärast Reinist välja, tantsijannat ei suutnud Baseli saamatud politseijõud enne leida, kui pensionile saadetud komissar Peter Hunkeler asjasse selgust toob.
Uusaasta esimesel päeval leitakse jõukas perekond oma eksklusiivses, kinnises kogukonnas asuvas majas Londoni põhjaosas tapetuna, nende noorim laps on aga röövitud.Mõrvarelvaks on poltpüstol, millega kariloomi enne veristamist uimastatakse. See juhib uurija-konstaabel Max Wolfe’i Scotland Yardi Musta muuseumi tolmusesse nurka, mis on pühendatud tapjale, keda 30 aastat tagasi tunti kui Lihunikku. Kuid Lihunik on oma aja ära istunud, on vana ja suremas. Kas ta võib jälle tegutseda?Kas õnneliku perekonna mõrvar oli arutu lõbumõrvar või on tegu groteskse austusavaldusega mõrvajäljendaja poolt? Või kokkulepitud rünnak, et surevat meest süüdi lavastada?Max teab vaid seda, et tal tuleb kadunud laps leida ja peatada mõrvar enne, kui see jõuab mõne teise süütu perekonna hävitada. Või leiab tee Maxi enda ukse juurde … Tony Parsons, auhinnatud ajakirjanik ja kirjanik, kelle raamatuid on tõlgitud enam kui neljakümnesse keelde. „Mõrvakott“ (The Murder Bag), esimene romaan Max Wolfe’i seerias, ilmus eesti keeles 2015.
22-aastane Tess kolib New Yorki ja leiab tööd ettekandjana kuulsas Manhattani restoranis. Tema kolleegidest saab ootamatult naise uus perekond, kellega jagatakse kõige intiimsemaid ja ka õõvastavamaid momente.See raamat on ood naudingutele – austrid, šampanja ja kokaiin, armastus ja iha, täiuslikud nostalgiahetked, mis püsivad vaid viivu. Tessi isu kasvab nii suurepärase toidu ja veini kui ka teadmiste, kogemuste, kuuluvustunde ja armastuse järgi. Kuid mil moel selles kaootilises ja ennasthävitavas maailmas hakkama saada ja ellu jääda?Rahvusvahelises menuromaanis avab Stephanie Danler hämmastava täpsusega adrenaliinirohket restoranimaailma ning kirjeldab New Yorgi noorte elu selle talumatus ilus, jõhkruses ja hapruses.Stephanie Danler kirjutas romaani „Magusmõrkjas”, töötades samal ajal New Yorgi kohvikutes ja restoranides ettekandjana. Kirjanik on tunnistanud, et raamatu peategelane Tess on temaga pisut sarnane, kuid arenes kirjutamise käigus siiski omaette iseseisvaks karakteriks, kes on autorist endast mitu korda edukam ja ühtlasi palju pahelisem.
Hea lugeja, sa uurid praegu raamatut, mille kohta võib-olla hakkavad levima kuuldused, et see on „otse elust maha kirjutatud”, et kõik juhtus täpipealt nii ja ei kuidagi teisiti. Autor ei kavatse eitada, et ta toetus osaliselt tegelikkusele, millele muule tal ikka on toetuda? Aga mis ta sellest tegelikkusest teeb, see võib osadele tunduda „tõde ja ilu”, osadele aga mingi arusaamatu jamps. Isegi kui paistab, et tegu on tõestisündinud juhtumustega Poola Rahvavabariigis, siis tegelikult püüdis autor kirjutada raamatut noorusest, auahnusest, ebaõnnestumistest, armastuse haavadest, laste saamisest ja kõigest sellest vahvast ja valusast, mis noorusega kaasas käib. Ja sellised asjad juhtuvad igal pool ja igal ajal.„Olgu jumal armuline süütalastele, kes alustavad oma elu! Noor inime, see on just nagu mägikits, külg ees peab ta ronima mööda elu püstloodis nõlvu, üles, üles, kõrgele, sinna, kust on vaade kogu maale, sinna, kus terendab viimane soolakas tarnatutt, kõige maitsvam kõikidest, sinna, kuhu pole roninud ühegi kitse jalg, maailm on kuri ja värviline: selle kurjuse võidavad nemad, uued inimesed, sest nemad jaksavad võidelda ja kui nemad enam ei jaksa, on nende kannule roninud järgmised põlved, järgmised lilitad ja adamid, oh, kas pole see maailm ikkagi targasti seatud…”*Lugesin seda lugu huviga. On ju igas eestlases peidus poolakas: Juhan Liiv oli Poola kuningas, Bruno Oja poola näitleja. Meenusid veel Marek Piegus, Pan Kleksi akadeemia ja kapten Kloss. Otse loomulikult tulid meelde ka Poola piraatkassetid, millest suurem osa küll vist valmistati Tallinnas. Mõneti on kirjanik Mudlum samasugune piraat – ta võtab pundi lihtsaid poolakaid ja teeb nendega, mida ise tahab. Väga lõbus!MART JUUR
Mihkel Tiksi omaelulooline romaan kõneleb elust, rõõmudest ja raskustest, mida on autorile pakkunud Krimm. See on mõtteline järg tema eelmistele ta enda elu kujutavatele romaanidele.Koduste jamade käest Krimmi nostalgiareisile läinud Vanamees jääb endalegi ootamatult Musta mere äärde elama ja kinnisvaraäri ajama. Algab viiekümne kolme aastase mehe kolmas noorus, mida vürtsitavad Ukraina naised ja rahamaias bürokraatia. Kui elu võõrsil ja kodus lõpuks laabuma hakkab, kerkivad Kiievis Maidanile barrikaadid. Kuid miski ei ennusta veel, et Vanamees teist korda elus Vene okupatsiooni kätte satub. Kirjastuse Tänapäev 2018. aasta romaanivõistluse võitnud teos.