Flash Boys. Ринок цінних… секунд: революція на Уолл-стрит. Майкл Льюїс

Читать онлайн.
Название Flash Boys. Ринок цінних… секунд: революція на Уолл-стрит
Автор произведения Майкл Льюїс
Жанр Ценные бумаги, инвестиции
Серия
Издательство Ценные бумаги, инвестиции
Год выпуска 2014
isbn 978-617-12-4265-4,978-617-12-4266-1



Скачать книгу

хлопців у кожній кімнаті. Усі – комп’ютерні ботани. Кожною командою керував лідер, такий собі ботан із гонором. Збіса великим гонором». Сьогодні проп-фірма торгувала, а наступного дня закривалася, і всі її працівники переходили на роботу до якогось великого банку з Уолл-стрит. З однією командою Ронан зустрічався постійно: чотири росіянина й один китаєць. Гонорового росіянина, який явно був їхнім лідером, звали Владімір. Владімір і його хлопці стрибали від проп-фірм до банків, потім назад, до проп-фірм, і займалися написанням комп’ютерних кодів, які, власне, приймали рішення щодо торгівлі на фондовому ринку. Ронан якось бачив, як вони зустрілися з одним із найвищих керівників великого банку Уолл-стрит, що хотів найняти їх на роботу, – то це уолл-стритівське цабе просто плазувало перед командою. «Він приходить на зустріч і каже: “Зазвичай у цій кімнаті найголовніший я, але в цьому випадку – Владімір”». Ронан знав, що ці мандрівні команди ґіків відчувають хіба що зверхність до менш обізнаних на технологіях хлопців, які керують великими фірмами Уолл-стрит. «Я чув, як вони говорять про якісь розрахунки, що їх попросили зробити. То цей Владімір каже: “Хо-хо-хо, і це американці називають математикою!” Останнє слово він вимовив як мати-й-мачуха. “І це американці називають мати-й-мачухою”. Я тоді подумав, що, бляха, я ірландець, але чи не пішли б ви, хлопці, в дупу. Ця країна дала вам шанс».

      На початку 2008-го Ронан проводив багато часу за кордоном, допомагаючи високочастотним трейдерам експлуатувати американізацію іноземних фондових ринків. Проявилася закономірність: країни, в яких цінні папери завжди торгувалися на єдиній біржі (Канада, Австралія, Великобританія), заради вільної ринкової конкуренції стали дозволяти створення нових бірж. Нові біржі, як не дивно, завжди розташовувались на деякій відстані від старих. У Торонто таким місцем стала древня будівля універмагу на протилежному від Toronto Stock Exchange краю міста. В Австралії нова біржа виникла не у фінансовому кварталі Сіднея, а якимось загадковим чином опинилася на іншому боці Сіднейської бухти, посеред спального району. Стара біржа London Stock Exchange стояла в центрі Лондона. BATS розташували її британського суперника в колишньому портовому районі Доклендс, NYSE започаткували іншу біржу – взагалі за межами Лондона, у Бейзілдоні, а Chi-X зробили третю – у місті Слау. Кожна нова біржа вимагала прокладання нових швидкісних маршрутів між біржами. «Вони неначе навмисно обирали для нових бірж такі місця, щоб фрагментувати ринок», – каже Ронан.

      Ронан і досі не отримав робочого місця на Уолл-стрит, але в нього були всі підстави пишатися собою та своєю кар’єрою. Протягом першого року швидкісного буму, 2007-го, він заробив $ 486 тис., майже вдвічі більше за найвищий у своєму житті гонорар. Проте він не був задоволений собою та своєю кар’єрою. Ясна річ, він чудово вправлявся зі своєю роботою, але й гадки не мав, чому цим займається, тож хотів усе для себе з’ясувати. Наприкінці 2007-го, напередодні Нового року, його занесло до одного з пабів Ліверпуля, де з радіо тихенько лилася «Let It Be».