* Ananass aerutab Ameerikasse. * Ilmarattal istub ilus ingel. * Mummulises majas magatakse magusasti. * Punases potis podiseb puder. Lõbusate lausete ja piltidega raamat pisikesele täheõppijale.
Kuidas vaal sai oma kurgu. Kuidas kaamel sai küüru. Kuidas ninasarvik sai oma naha. Kuidas leopard sai tähnid. Kuidas elevant sai londi.
See lugu juhtus siis, kui koduloomad olid alles metsikud. Koer oli metsik, lammas oli metsik ja siga oli metsik – kõik nii metsikud kui üldse võimalik. Metsikult ja omapead luusisid nad ringi niiskeis ürgmetsades. Aga metsikuim kõigi metsloomade hulgas oli kass. Ta kõndis alati omapead, ja kõik kohad olid talle ühesugused.
Söestunud Aston Martini vrakis istus söestunud Martin Kukk. Leo oksendas ja nuttis ning ma mõistsin, et pean midagi ette võtma. Eraomand on püha ja puutumatu. Nii ka aktsionärid. Nad on ju minu aktsionärid, minu omad, minu omand. Vajasin uut ja paremat asemele. Ma tegin testamendi. Martin Kuke oma. *** Armin Kõomägi sündis eelmisel sajandil sellel planeedil, mitmekülgselt andeka inimesena on ta tegev nii suures äris kui euroopa kirjanduseliidis. Kõomägi pärjati Tuglase novellipreemiaga 2006, valiti Kultuurkapitali aasta parima proosaraamatu nominendiks 2009 ning on esindatud novelliga kogumikus Best European Fiction 2012. Hea Firma räägib edukast ärist täiesti ootamatu nurga alt, see hoogne romaan on kasutatav nii eneseabiõpikuna, kvaliteetse meelelahutusena, kirjanduslugemikuna, käsiraamatuna pretensioonikale ärijuhile kui ka seltskondliku vestlusaine krestomaatiana lihtsale ja heale inimesele.
Advokaadibüroo SORAINEN parimate advokaatide ja juristide kirjutatud raamat „Juhatuse liikme vastutus“ on suurepärane käsiraamat-abimees nii kogenud kui ka algajale juhatuse liikmele. Raamat aitab mõista selle ametiga kaasnevat vastutust ja õiguste-kohustuste keerukat balletti. Teose muudavad eriti väärtuslikuks rohked näited kohtupraktikast, millega antakse lõplik tõlgendus kaheldavatele seisukohtadele või seaduses lõpuni lahtikirjutamata olukordadele ja mõistetele.
Kirjanik viib oma muinasjutus lugeja aegade algusesse, mil koduloomad olid veel metsikud. Kerge vaevaga kodustasid mees ja naine hobuse, lehma, lamba ja sea. Kassiga oli hoopis raskem kaubale saada. Kass tahtis iseenda peremeheks jääda, see inimesele aga ei meeldinud.
Ühel 1991. aasta talvepäeval triivib Rootsi randa päästeparv, millest leitakse kahe tundmatu laibad. Topeltmõrva uurimise keerdkäigud viivad politseikomissar Kurt Wallanderi Riiga. Nõukogude impeeriumi kokkuvarisemise eelsete päevade dramaatilises õhustikus hakkavad hargnema üha põnevamad sündmused, mida lõpuks kroonib korrumpeerunud KGB ohvitseride suurejoonelise vandenõu paljastamine – eluga riskivate vabadusvõitlejate, Läti emigrantide ja Rootsi politseiniku ühiste jõupingutustega. Henning Mankell sündis 1948. aastal Stockholmis. Ta on üks enamloetumaid Rootsi kirjanikke maailmas, tema raamatuid on müüdud üle neljakümne miljoni eksemplari ja neid on tõlgitud enam kui neljakümnesse keelde. Alates 1970. aastate algusest on ta elanud vaheldumisi Rootsis ja Aafrikas ning alates 1986. aastast on ta töötanud Mosambiigis Teatro Avenida kunstilise juhina. Oma raamatutes ühendab ta oskuslikult kõrge kunstilise taseme põneva süžeega ja nende põhjal on telesarju teinud nii rootslased kui ka britid (viimati BBC sari Kenneth Branagh’ga peaosas). Lisaks Wallanderi-lugudele on Mankell kirjutanud veel mitukümmend romaani, laste- ja noorsooraamatuid ning näidendeid.
Tallinn Culture And Herit Arts
Värske väljaanne võtab kokku seni ilmunud muinsuskaitse aastaraamatute parimad palad aastatel 2005-2012. Tutvustamaks Eesti muinsuskaitse tegemisi-toimetusi ka inglisekeelsele lugejaskonnale annab käesolev trükis hea ülevaate viimase seitsme aasta jooksul tehtud silmapaistvamatest töödest eri valdkondade mälestistel. Eraldi rubriikidena on tähelepanu all linnaruum, kirikud, mõisad, tööstuspärand, tehnoloogia ja arheoloogia. Kõikide artiklite autorid on oma ala spetsialistid ning huvitavat lugemist leidub nii muinsuskaitse huvilistele, restauraatoritele, arhitektidele kui ka kunstiajaloolastele. Samuti annab kogumik suurepärase võimaluse välisspetsialistidele tutvuda Eesti põneva restaureerimismaailmaga ning uurida süvitsi ühe või teise objekti taassünnilugu. „Estonian Cultural Heritage. Preservation and Conservation. Vol. 1 2005-2012“ is the first edition in English summarizing a collection of articles from previously published national heritage yearbooks. It is an overview of the preservation and conservation of Estonian cultural heritage in the years of 2005-2012. Published by the Estonian National Heritage Board, Tallinn Culture and Heritage Department and the Department of Cultural Heritage and Conservation at the Estonian Academy of Arts
Väljapaistva ajaloolase, kirjaniku ja sõjandusanalüütiku Viktor Suvorovi uus raamat on triloogia „Suure Aastakümne kroonika“ esimene osa, kirjutatud bestseller „Vanakuradi vanaema“ parimates traditsioonides, grandioosne 1940-te lõpu – 1950-te aastate esimese poole, mil raske sõjajärgne kriis sundis Nõukogude Liidu juhtkonda otsima riigi arengu uusi teid, sündmuste ajalooline rekonstruktsioon. See raamat on sellest, kuidas Stalini pidevad läbikukkumised sise- ja välispoliitikas sõjajärgsetel aastatel viisid maa üliraskesse kriisi, klannide võitlusest nõukogude juhtkonna sees ja nende salajastest plaanidest, poliitilistest intriigidest ja sellest, kuidas tegelikult oli korraldatud riigi ja selle satelliitide juhtimise süsteem. Tolle aja sündmused said pöördepunktiks Nõukogude Liidu arengus ja määrasid ette järgneva NSV Liidu kokkuvarisemise ning kapitalistliku majanduse ja vaba turu triumfi. „Kõigi vastu“ on meie ajaloo uus sensatsiooniline versioon, mis purustab tavalised ettekujutused ja müüdid XX sajandi keskpaiga võtmesündmuste põhjustest.
See on nii romantiline! Mitu inimest on mu käsikirja kohta kasutanud just seda fraasi ja neil on õigus: noor kriisis ameeriklane armub põnevasse eestlannast ajakirjanikku ning alustab teekonda, mis taastab noormehe usu endasse ja maailma. Nõus. See on romantiline. Aga see teekond ei olnud lihtne. Välismaalane saabub keset kõige pimedamat talve ja peab jääma ellu sel kõige õnnetuma saatusega Skandinaaviamaal, kus iga perekonda kummitavad minevikuõudused, kus inimesed söövad verest tehtud vorste ja tarretiseks keedetud lihatükke, joovad sooja leivajooki, ning hilinemise eest võib neid tabada surmanuhtlus. Ma hakkasin seda maad armastama tema ilus ja inetuses, ja armastasin edasi ka neil hetkedel, kui mind maale tagasi lasta ei tahetud.