Название | Metshaldja päevik |
---|---|
Автор произведения | Mari Metsallik |
Жанр | Эзотерика |
Серия | |
Издательство | Эзотерика |
Год выпуска | 2015 |
isbn | 9789949529537 |
Me koosneme umbes 70 % ulatuses veest ja ka see vesi reageerib täpselt samamoodi meie mõtetele, samuti välismaailma mõjutustele. Kuulates negatiivseid sõnumeid, lõhume oma veestruktuuri. Kuulates aga jumalikku muusikat või õrna inglimeloodiat, tervendame end igal tasandil ning aitame moodustada oma vees harmoonilisi kristalle. Kellelegi halvasti öeldes mõjutame eelkõige just iseenda vett. Tunneme end seejärel halvasti ja väsinuna, sest oleme endale ise liiga teinud. See on ka üks põhjustest, miks on positiivne mõtlemine nii eluliselt vajalik. See mitte ainult ei loo meile imeilusat tulevikku, vaid aitab meil mõjutada oma keha vett, säilitada tervist ja välimust.
Ka meie väline ilu sõltub otseselt meie suhtumisest. Nahk on meie tervise peegel ning sisaldab samuti vett, mis olenevalt meie mõtetest, tunnetest, sõnadest ning ümbritsevast keskkonnast võib samuti olla imekauniste kristallidega. Loomaks imelist iludusvahendit, võta ilusa kausikene ning vala sinna puhast allikavett. Lausu sellele veele õrnalt häid sõnu, kujutades selles erisuguseid kauneid kristalle tekkimas, mängi sellele ilusat muusikat või laula ise. Sellise veega näo pesemine mõjub väga noorendavalt. Ka allikal joomas käies alati tänan ja õnnistan allikat. Tänamine puhastab ka aurat ning lööb selle särama.
Meie keha kuuleb iga meie sõna ja mõtet enda kohta. Iga kord, kui ütleme või mõtleme halvasti kas iseendast või teisest, teeme oma kehale haiget, lõhume selle ilu ja sära.
Üle 80 % maakerast on kaetud veega. Jõekaldal või mere ääres istudes saame meiegi oma mõttega tunduvalt mõjutada vee kvaliteeti. Me vastutame Maa eest ning Maa reageerib meile. Maa tervis on meie tervise peegel ning maailmas valitsev olukord meie sisemaailma väljendus. Maa meie ümber on ka meie sees, me oleme temaga üks.
Veekogude tervendamine on praegusel ajal väga vajalik. See on väga lihtne, kuid erakordselt võimas tegevus. Olen kasvanud mere ääres ning praktiseerinud oma kodurannas pidevalt merevee puhastamist. Merevesi on nagu lümfivedelik meie kehas – selle hoiavad puhtana meie head mõtted, samas kui näiteks ahnus ja empaatia puudumine rikuvad lümfi puhtust. Samamoodi rikuvad merevett meie pidevad halvustavad mõtted tema kohta, nii tekib saastatus. Puhtas vees ujuvad tihti kaunid roosad meriristid ehk millimallikad, kes on väga õrnad olendid ja saavadki elada vaid puhtas vees. Mulle meeldib nendega mängida ja nendega koos ujuda.
Merevees ligunemine on minu meelest üks parimaid asju siin maailmas. Lihtsalt hõljud merevees ja lased päikesel enda peale paista, sukeldud ja ujud vee all! Oh, ja üks mu lemmiktegevusi on ujuda merepõhja ja vaadata sealt üles päikese poole! Meres saab käia tegelikult aasta ringi. Merevesi on nii tervendava mõjuga, imeline vesi!
Mereõhku hingates on võimalik ka magneesiumi saada. Kui mu käest küsitakse, miks ma soola ei tarbi, siis ütlen ikka, et ma ju hingan mere õhku! Mul pole iial olnud magneesiumipuudust ja seda just sellepärast, et hingan mereõhku ja käin merevees. Jalutuskäik mere ääres on kehale väga toitev. Suvisel ajal on see nagu täisväärtuslik õhtusöök. Eriti kui eelroaks võtta jalutuskäik männimetsas! See on mu põhimenüü. Õnnistagem alati merevett, ta on meile nii hea ja vajalik!
Mererannas istudes, taevasse vaadates ja silmi kissitades võime näha imepisikesi energiaosakesi ringi silkamas. Need on ülitugeva vaba energia osakesed, mis on isegi silmale nähtavad ja mis siblavad ringi, sest inimene ei oska neid kasutada ega teadlikult suunata. Seda energiat võib aga kasutada kõigeks, näiteks ravimiseks või endale vajalike asjade materialiseerimiseks. Kui olin umbes 17-aastane, õppisin nende osakestega suhtlema, hakkasin nendega rääkima. Kord korjasin nad kokku üheks suureks helendavaks palliks ning panin sellesse suure armastuse. Saatsin selle pallikese telepaatiliselt oma vanale sõbrale, kellega polnud väga kaua suhelnud. Varsti avastasin postkastist temalt kirja. Avastasin, et neid osakesi saab kasutada ka tervendamisel. Me peame neid suunama, et neist oleks kasu. Ilma inimese juhtimiseta ei tee nad midagi.
Mul palutakse sageli koostada toitumiskava või nädala näidismenüü, aga ma ei usu sellesse. Nii palju kui on Maal erinevaid inimesi läbimas eri rolle ja kehastusi, nii palju on ka erinevaid toitumisviise. Proovida suruda eri elustiilide, maailmavaadete, mõtete ja tunnetega inimesed ühte raami ja panna sööma ühesugust toitu ühel ja samal kellaajal oleks väga vastutustundetu. Öelda, et kõik inimesed saavad süüa ühesugust toitu, on sama kui öelda, et kõik inimesed on täpselt ühesugused ja ühesuguseid ülesandeid täitmas. Me valime toitu oma mõtete ja tunnete järgi. Olen näinud palju inimesi, kes soovist olla puhas ja terve hakkavad toortaimetoitlaseks, aga oodatud energiapursete ja hiilgava tervise asemel tunnevad nad väsimust, kaotavad palju kaalust, muutuvad haiglaseks ja nõrgaks. Rääkimata sellest, et nende silmadest kaob sära.
Kui me tahame midagi enda juures muuta, ei saa me seda teha kogu tervikut muutmata. Näiteks kui on tegemist emotsioonide tasandil elava inimesega, kes pidevalt ärritub, vihastab ja siis jälle rõõmustab iga pisiasja üle, siis valib ta toidu, mis toetab ja loob tasakaalu seisundit. Me teeme valiku oma sisemaailma järgi. Inimene, kes ei ole leidnud veel armastust ja rahu, otsib seda tuge toidust. Kes on ilma jäänud tingimusteta armastuse ja hoolitsuse kogemusest, otsib seda kogemust toidust. Seega saame aidata inimestel oma toitumisharjumusi muuta, suhtudes neisse suure hoolitsuse ja tingimusteta armastusega.
Sundides end sööma teistsugust toitu – nii nagu mõni toitumiskava või õpetus või dieet ütleb –,surume alla iseenda vajadused ja sisehääle. Sellest tuleb ka väsimus ja kurnatus – meie toitumine ei ole meie eluviisiga kooskõlas. Võtame näiteks üheksast viieni kontoris istuva tööinimese, kelle ülesanne on tõsta pabereid ühest kohast teise ja teha masinatega mingeid arvutusi: tema kehal on hoopis teistsugused vajadused kui kellelgi teisel, kes tööl ei käi ning veedab aega mõtiskledes ja loodust nautides. Sellise inimese toitainevajadus on hoopis teistsugune. Ta võib hakata sööma sarnast toitu kui hoopis teistsuguse eluviisiga inimene, aga tal tekivad siiski mõne aine puudujäägid või siis jälle teise ülejäägid, mida teisel sama menüü, aga erineva elustiiliga inimesel ei teki.
Kontoriinimene ei saa süüa näiteks puuviljatoitu, sest selline dieet paneb ta mõtisklema, see tekitab temas soovi minna kontorist värske õhu kätte – jätta paberitöö kõrvale ning minna hoopis ja nuusutada lille. Kui ta muudab oma toitumist ja hakkab sööma puuviljatoitu, tekib tema toitumise ja elustiili vahel ebakõla. Tekib rahutus, tasakaalutus, keha väsib. Kõik see kestab, kuni emb-kumb loksub tagasi oma endisele kohale, enamikul juhtudel teeb seda toitumine.
Selle järgi on täiesti ebatäpsed ka kõik tabelid, reeglid ja õpetused meie toitainevajadustest, sest igal inimesel on need erinevad. Iga mõte, iga tunne, iga eluetapp, läbielamine, eluolukord vajab erinevat toitu! Füsioloogiliselt oleme kõik ühesugused, aga ometi ei sobi meile ühesugune toit. See seletabki, et õppetunnid, emotsioonid ja tunded mõjutavad meie toiduvajadusi ja – valikuid. Toitumise muutmine nõuab alati usaldust oma keha vastu. Kui minna toortoidule üle suure hurraaga, võib juhtuda, et tehakse vale otsus ja tulemuseks on hoopis põlvevalu.
Eksib see, kes annab inimkonnale järjekordsed numbrid ja protsendid, mida, kui palju ja millal peab sööma. Tegelikult võib inimene elada just sellest, millest ta ise soovib – juhul, kui see on tema olemusega kooskõlas. Kuna me oleme inimesed-loojad, ei ole meile seatud mingeid piiranguid peale nende, mis oleme ise endale võtnud, uskudes eri toitumiseksperte ja – teadlasi. Eksivad ka need, kes ütlevad, et