Metshaldja päevik. Mari Metsallik

Читать онлайн.
Название Metshaldja päevik
Автор произведения Mari Metsallik
Жанр Эзотерика
Серия
Издательство Эзотерика
Год выпуска 2015
isbn 9789949529537



Скачать книгу

sellest avastusest ka raadiosaates „Hallo, Kosmos!” ning hiljem kirjutas mulle üks naisterahvas, kellel alati kurguga probleeme olnud. Ta oli kuulnud saadet ning proovinud vereurmarohtu ja tema kurk oli paranenud.

      Kõikide taimede toime võib ise kindlaks määrata. Tundmatuid taimi võib nuusutada, uurida, natuke maitsta ja tunnetada, mida keha nende peale ütleb. Taimega võib ka niimoodi suhelda, et ei peagi tema vart kohe murdma – piisab, kui lihtsalt viibida tema infoväljas. Olen avastanud nii mõnelgi mürgiseks peetaval taimel tegelikult ravitoime mingi kehaorgani jaoks. Ma usun, et ükski taim ei kasva niisama – neist kõigist on inimesele kuidagi abi. Paljud taimed on meile kingitud lihtsalt organismi puhastamiseks, et inimene ei piinaks end klistiiriga, mis häirib soolestiku tasakaalu. On taimi, mis sissevõtmisel ajavad oksele ning teevad kõhu lahti – need on looduslikud puhastajad, mida võib kasutada, kui oleme söönud midagi, mis on halvaks läinud ja oleme saanud toidumürgituse.

Lae keha mõnusate marjade ja viljadega

      Suvisel ajal valmivad meile ideaalses järjekorras maitsvad ja vitamiinirikkad marjad ning sügisel magusad puuviljad. Usaldades Loojat, võiksime süüa neid vilju nii palju, kui suudame, et kindlustada endale piisav vitamiinide ja mineraalide varu tulevaks pikaks talveks. Kui sööme rohkelt värskeid marju ja joome mahlu, saab meie keha koguda nii palju vitamiine, mineraale ja toitaineid, et sellest jätkub terveks pikaks talveks. Keha hoiustab endale vajaliku.

      Kõik viljad on erinevate rõõmsate värvidega, mõjutades oma värvide energeetika ja eeterlike õlide puhastava toimega nii meie füüsilist keha kui ka energiakeha. Kinkides oma kehale looduslikul, kemikaalidega töötlemata pinnasel kasvanud taimi ja marju, ei tunne keha puudust mitte mingitest toitainetest. Me ei vaja mingeid lisandeid.

      Korjan metsast värsket karulauku ja viin seda ka linna, et inimesed saaksid proovida seda esmaklassilist päikese- ja metsatoitu. Kõigile, kes proovivad, mõjub see väga tervendavalt. Samuti kutsun kevadel ja suvel inimesi linnast metsa jalutama ning näitan kohti, kus kasvab palju head toitu, mida jätkub külluses kõigi jaoks. Soovitan kõigil inimestel, kes loodusele lähemal, kutsuda oma linnas elavaid sõpru ja tuttavaid metsa, et näidata ja tutvustada neile värsket toitu ja puhtaima vee allikaid.

Iga Maal kasvav taim on eriline, tal on ravitoime

      Inimene, kes on kaotanud usalduse, usub tunnustatud spetsialisti, kui too ütleb, et me ei saa elada näiteks ilma liha söömata. Kuna usk on sees nii tugev, siis inimene ei saagi ilma lihata. Tema uskumus loob kehas sellised toitainelised vajadused, mille katab liha söömine. Niisiis on tegelikult nii eksperdil kui teda uskuval inimesel õigus – nemad ei saagi ilma lihata elada.

      Kui aga inimene, kelle sees on usaldus oma keha ja Jumala vastu, kuuleb erinevaid toitumiskäskusid-keeldusid, siis need ei mõjuta teda vähimalgi määral. Ta teab, mida tema keha vajab ja usaldab end täielikult. Selline inimene ei lähe kunagi kedagi veenma, et just tema toitumine on kõige õigem ja teised teevad valesti ning peavad sööma samamoodi nagu tema. Ta mõistab, et toitumisviis peegeldab meie elu – valitud eluülesandeid ja uskumusi ning need on kõigil erinevad. Ta toitub iseenda keha vajaduste järgi, laskmata end mõjutada välisest lärmist ja meedia lõputust manipuleerimisest toiduteemadega.

Põhiroaks armastus

      Ilmselt on paljud meist kogenud, kuidas mõjub armumine söögiisule: see justkui kaob, aga samal ajal tuleb energiat aina enam juurde. See ütleb meile, et armastuseenergia on kehale toitainena vajalikum kui füüsiline toit ning suudab täita kõik vajadused. Armastav inimene on avatud taevasele väele. Tihti juhtub, et armumine ja ka armastus, kui see pole tingimusteta, ajapikku möödub. Aga kujutlege, kui leiame selle armastuse oma südamest üles igaveseks nii, et ta ei möödu kunagi, vaid jääb alatiseks meid soojendama – kuidas muutuvad siis meie toitumisharjumused?

      Naise ja mehe toiduvajadus on sealjuures erinev. Naine vajab keha toitmiseks magusaid puuvilju, õietolmu, värvilisi mahlu. Mina kui naine olen alati tundnud, et õietolm on üdini naiselik toit, mis toetab ka meie naiselikke energiaid. Armastan väga ühe roana õietolmu. Mehed, füüsiliselt jõulised ja tugevad mõtlejad, vajavad vähem naiselikku energiat tugevdavaid vilju ning rohkem tugevamat sisemist tuld toitvaid köögi- ja aedvilju. Mis kõige tähtsam – nad vajavad armastava naise puudutatud toitu. Armastus on meeste jaoks toidus kõige olulisem aine.

TAIMNE VÕI LOOMNE?

      Jumal andis meile imelised ja tervendava mõjuga toiduained. Inimene kui kaaslooja loob nendest andidest midagi veel kaunimat – loob kunstiteose, mis oma iluga toidab ka hinge. Toiduained on loodud meile nautimiseks ja meil on alati võimalus nende vahel valida. Toitumine ei tohiks olla keeruline. Ma mõtlen, et miks Looja tegi nii, et andis põhjamaa inimestele sellised loomad, kes saavad inimesele toitu kinkida. Linnud lendavad sügisel ära, aga miks nad kevadel tagasi tulevad? Inimese pärast. On täiesti normaalne süüa seda toitu, mida loomad ise inimesele kingivad. Ja niimoodi on see ka inimesele tervendav. Mitte siis, kui inimene vägisi võtab. Vägisi võetuna ei ole ka puuviljad kasulikud.

      Olen loomadega väljasõitudel tihti näinud, kuidas haned ja kanad annavad inimestele ise mune. Samuti kitsekesed, kes annavad meile väga suure rahuloluga piima, ning loomulikult lehmad, kes ongi tulnud meile andmist õpetama. See on looduse ja inimese side, tegelikult midagi väga erilist – see on Loomise mõtte tunnetamine. Loom teab ise, millal on tema piim või munad inimesele kõige kasulikumad ja millal nad nii vajalikud ei ole – loom tunneb oma inimest. Sellepärast ta mõnikord ei tahagi anda, siis on parem mitte vägisi võtta, vaid tarbida toiduks midagi muud. Paljud inimesed ei suuda või ei taha seda jumalikku ettemääratust mõista. Inimene, kes mõistab loomade ja inimeste jumalikku koostööd, ei kohtle looma kunagi kui objekti, mitte iial ei kasuta ta looma ära ega võta temalt midagi vägisi. Sellise inimese ja looma vahel on täielik teineteisemõistmine.

      Väga oluline on, et inimesel, kes tarbib toiduks kas piima või mune, oleks kontakt loomaga, kes need talle kingib. Niimoodi annab inimene loomale vastutasuks oma tänu ning loom saab osa selle õnnistavast kiirgusest. See on loomale väga vajalik ning aitab tema piimal või munadel olla paremini inimese keha vajadustega kooskõlas. Meie ja tarbitava toidu vahel ei tohiks olla mitte kedagi ega midagi. Sellepärast on väga oluline oma toit ise kasvatada ja korjata.

      Kui nopime peenralt maasikaid või õunapuult tema vilju, kiirgame tänulikkuse õnnistust maasikataimedele või siis puudele – ja nad tunnevad seda. See annab neile jõudu ning kindlustab tugeva ja maitsva saagi ka järgnevateks aastateks. Kui puud ja taimed ei tunne inimese õnnistust, jäävad nad nõrgaks ning kasvatavad järjest kehvema kvaliteediga vilju. Kui nad ei tunne inimest, kes nende vilju nopiks ning neid tänutundega õnnistaks, mõtlevad nad, et nende vilju pole tarvis. Inimene käib turul ning annab oma tänutunde hoopis müüjale.

      Kui me tarbime toitu, mis on saadud vägivaldselt – näiteks lihatooteid, mis pärit loomadelt, kes on elanud ja surnud väga piinarikkalt –,siis toome need kannatused ka enda ellu. Kui sööme teravilja, mille tootmine on looduse tasakaalu paigast löönud, lööb see paigast ka meie keha tasakaalu. Kui sööme geneetiliselt muundatud toitu, muudame ka enda geneetikat. Samal ajal – kui sööme harmoonias kasvanud toitu, toome harmooniat ja päikesevalgust ka enda ellu.

Kitsepiim on naistele imeline

      Algselt olid kõikide loomade kingitud piim ja munad inimese vibratsioonidega täiuslikus kooskõlas. Piima tarvitati mitte toiduks, vaid ravimiks, ning alati veega lahjendatuna, kuna loomapiim on inimesele ka väikeses koguses liiga rammus. Kits on loom, kes sööb takjaid, nõgeseid ja võililli ning tema piim on täiuslik. Kitsepiim suudab ravida kõiki haigusi, kui seda tarvitada õigesti ning väikeses koguses. Lehmad kehastusidki kõigepealt Maale inimestele piima andma, nende piima vibratsioon oli täiuslikus kooskõlas inimeste vibratsiooniga. Piim on hea näide toiduainest, mis toorena ja värskena (väikeses koguses) on tervendav, aga kuumutatuna muutub kahjulikuks.

      Värske kitsepiim on soe palsam, mis paitab kogu keha ja pakub erakordset helluse ja turvalisuse tunnet, tema hea energia ravib kehas kõiki haiguseid. Samuti on ta väga naiselik toiduaine – naistel on üldse piimatoodetega intiimne ja isiklik suhe. Naised saavad piimatoodete kaudu toetust oma naiselikkuse energiale. Samuti on piim naise jaoks tähtsal kohal iludusvahendina. Värsket sooja kitsepiima võiksid naised