Metshaldja päevik. Mari Metsallik

Читать онлайн.
Название Metshaldja päevik
Автор произведения Mari Metsallik
Жанр Эзотерика
Серия
Издательство Эзотерика
Год выпуска 2015
isbn 9789949529537



Скачать книгу

meditatsioon nõrgaks. Mediteerida on vaja oma mõtetes ja tegudes igal eluhetkel. Me ei saa olla kümme tundi päevast kaootilised ja kontrollimatute emotsioonide pinnal elavad inimesed ning siis loota, et 20 minutit meditatsiooni leevendab sellise elustiili hävitavat mõju või teeb meid kuidagi vaimsemaks, targemaks, kõrgemaks. Meditatsioon ei seisne ainult paarikümneminutilises mõtete summutamises, samamoodi nagu võimlemine ei seisne ainult tiritamme kasvatamises, kui oleme terve päeva liikumatult olnud. Tervikliku vaimse tervise seisukohalt on elus väga oluline tasakaal ja distsipliin.

Vaimsus seisneb lihtsuses ja andmises, tingimusteta andmises

      Tingimusteta andmine peegeldub selleski, kui iga inimene, kes sinuga kokku puutub, lahkub sinust natuke õnnelikumana, paremana ja tugevamana, kui ta enne oli. See on tänaval võõrastele naeratamine – naeratamine, kuni nad naeratavad vastu. See on kodututele sooja toidu viimine, vanurite eest hoolitsemine, loomade toitmine ja muu selline. Naistel avaldub see naiselikkust arendavate tegevuste ja meestel mehelike tegevuste kaudu.

      Inimesed otsivad lakkamatult uusi vaimseid praktikaid. Me tahame areneda kuhugi kõrgele, kaugele! Uudishimust tahame näha seda, mis meie silma eest on ära. See on sisemine rahutus. Me peame leidma tõelise rahulolu ja õnne just seal, kuhu me sündinud oleme, sest see koht on meie arenguks kõige õigem.

On ainult üks vaimne praktika, mis tõesti inimese endast kõrgemale tõstab – see on inimliku headuse, sõbralikkuse ja kaastunde jagamine kõigile, valimata ja hinnanguid andmata. See on ainus vaimne praktika, mis inimest aitab, ülendades teda alandlikkuse kaudu, avades silmi, tervendades keha ja tõstes inimese energia kõrgematesse sagedustesse. Kõik muu on ebavajalik, sest on ajendatud illusioonidest ja egost. Me ei ole „valgustunud”enne, kui pole mõistnud, et iga elusolend väärib tingimusteta armastust ja hoolitsust. Seda mõistes ja selle järgi elades oleme me meistrid. Meie süda saab puhtaks, kui näeme iga inimest pühana

      Kui me tunneme vajadust teistele oma vaimsust tõestada, siis ainus viis seda teha on siira naeratuse, soojade sõnade, õrna kallistuse või muu heateo näol. Meister teab, et on oluline sisendada eneseusku igaühesse, et iga inimene võiks end tunda ülestõusnud meistrina. Me tunneme soovi kinnitada inimkonnas ühtsustunnet. Isetu heategu on suurim vaimse küpsuse avaldus. Mitte riietus ega väline kest, vaid tõeline heategu. Tänapäeva inimesed teevad heategusid vaid enda jaoks, selleks, et need pärast tõendina Facebooki üles riputada ning siis sellega teiste kiitust ja kummardamist ära teenida. See ei ole isetu heategemine, vaid egost juhitud kiituse- ja tunnustusevajadus. Tõeline, tingimusteta heategu on anonüümne. Anonüümsete heategude tegemine on üks parimaid vaimseid praktikaid, mida me peaksime oma igapäevaelus praktiseerima – võiksime südamerahus unustada kõik muu ning keskenduda vaid sellele.

      Inimese hingamine olgu spontaanne nagu lapsel – me kõik oskame ju hingata. Kui me keskendume oma südame armastusele, hakkab see hingama meid ja me katkestame füüsilise hingamise. See võib kesta vaid seni, kuni oleme täielikult keskendunud Jumalale.

      Ma pidutsen ja naeran südamest ning see on meditatsioon. Ma tähistan elu ja elamist ning see on meditatsioon. Pean meditatsiooni all silmas ka oskust jääda rahulikuks ja tasakaalukaks pingelises olukorras, oskust tuua väliselt agressiivsetes inimestes välja hell ja armastav hing. Meil pole mõtet mediteerida üksi vaikses toas istudes, kui me samal ajal ei suuda jääda keskmesse ja rahuseisundisse keskkonnas, kus valitseb kisa ja kära – aga just selline olukord vajab rahulikku ja armastavat inimest.

      Kui oleme surivoodil ning oma elule tagasi vaatame, tahame näha just kõike seda – naeru ja nuttu, õnne ja õnnetust, pööraseid seiklusi ja meeletuid läbielamisi. See on see, mida me tulime Maale kogema. Me ei taha näha ennast maksmas naeruväärseid summasid, et püüda leida rahu väljastpoolt ennast. Meile müüakse meditatsioone hinge rändamiseks kaugetele maadele ja teistesse dimensioonidesse. Me ei leia oma hinge sealt. Me peaksime vaatama tagasi iseenda sisse ja otsima hoopis sealt ning mida sügavamale me endas jõuame, seda parem. Hinged ootavad pikisilmi, et kehastuda planeedile Maa, sest meie Universumis pole teist sellist kohta, mis võimaldaks nii kiiret ja erilist vaimset arengut. Kasutame siis seda võimalust!

See, kes on saanud teada, kes ta tegelikult on, saanud aru, et ta on igavene, surematu, et ta on ise Jumal – see ei taha enam teha muud kui tähistada elamist. Ta teab, et ta on oma elu looja ja iga ärkvelolekuhetk on pühendus elule

      Ta tahab anda endast kõik, et võimalikult paljud inimesed võiksid lõpuks selle arusaamani jõuda. Meie kõigi sisemine soov ja eesmärk on saada võimalikult heaks ja terviklikuks inimeseks, aga ei ole mõtet end sel teel unustada. Vaimsus seisneb lihtsuses, siiruses ja soojuses ning eelkõige maises naiseks või meheks olemises.

      Tihti on vaimsed tõed avastanud inimesed väga tõsised. Mitte kunagi ei saa seltskond inimesi saavutada ühesuguse meditatsiooniga sarnaseid tulemusi ja paratamatult on kellelgi tagajärjeks pettumus. Vaatan seltskonda, kes on ühismeditatsiooni tegemiseks ringi kogunenud ja püüavad nüüd surmtõsiste nägudega sisemist õnne leida. Paratamatult ajab niisugune vaatepilt naerma. Tahaksin hüüda: „Miks te olete ometi nii tõsised, kallid sõbrad, Jumalad-Loojad! Tõuske püsti, unustage see poseeritud meditatsioon, kui see teile ei sobi, ning pidutsege! Naerge, tantsige, kallistage! See ongi meditatsioon! Unustage reeglid ja tobedad piirangud, mille olete ise endale seadnud, tõuske püsti ja ELAGE!”

Huumorimeele väljaarendamine on samuti üks kõige olulisematest praktikatest

      Selle asemel et üritada mediteerides teistes dimensioonides lennata või Universumi avarustest midagi alla laadida, võiksime hoopis arendada oma huumorimeelt. Meister on alati hea huumorimeelega, osates sõbralikult naerda kõige üle ning rääkida oma elukogemustest humoorikalt, et ka teisi naerma ajada. Naer on alati tervendav ja hea. Huumorimeel on üks parimaid illusioonide purustajaid ja meelepuhastajaid. Võtke kõike naljaga ja ärge kunagi norige üksikasjade kallal. Ajage oma sõbrad ja tuttavad iga päev südamest naerma – nii tervendate nii neid kui ka iseennast!

      UNI, PADI JA MAGAMINE

      Me vajame magamist, sest me ei oska päeval puhata. Puhkamise all ei mõtle ma seda, et peaksime hommikust õhtuni voodis pikutama – see ei ole tegelikult puhkamine. Puhkuse all pean ma silmas eelkõige vaimset puhkust. Seisundit, kus meie ajulained on teeta-tasemel ega tegele igapäevaprobleemidega. Pean silmas just mõttepuhkust. Kui suudaksime hoida vaikuse- ja rahuseisundit kogu päeva jooksul, väheneks meie unevajadus tunduvalt. Seega ei saa ka öelda, et iga inimene vajab päevas kaheksa tundi uneaega, see on kõigil erinev.

Lillepadi toob magusa une

      Soovitan üht mõnusat nippi neile, kellel on unega probleeme. Parim aeg seda nippi rakendada on muidugi suvi, aga saab ka muul ajal. Ma võtan suvel ühe väga õhukese linasest riidest padjapüüri ja täidan selle kuivatatud heina, lillede ja lõhnavate ravimtaimedega. Oi kui mõnusasti see lõhnab! Ja sellise padjaga magades tulevad vaid kõige ilusamad unenäod ning ravimtaimede eeterlik õli ja energiaväli tervendavad inimest une ajal. Talvel, kui heina, lilli ja taimi pole varuks kuivatatud, võib kasutada vana teesegu: koguda aja jooksul teejoomisest üle jäänud taimepuru, see hästi kuivatada ja panna padjapüüri sisse. Lisaks lõhnavad juuksed sellise padjaga magades terve päeva lillede ja magusa heina järele! Minu käest küsitakse pidevalt, mis parfüümi ma kasutan, aga üks saladustest peitubki heinapadjas.

      Ja kui vähegi võimalust, siis magage tervenisti heintest asemel – see on teraapiline ja mõnus. Soovitan magamistuppa riputada ohtralt õhku desinfitseerivaid okaspuuoksi, uinutavaid ja rahustavaid taimi, nagu kummel, lavendel ja midagi väga erilist – paar ööviiuliõiekest. Viimasega ei ole soovitatav liialdada, sest selle intensiivne lõhn, nagu taevasel jasmiinilgi, võib olla uimastav. Et nautida lillelisi unenägusid, piisab terve toa lõhnastamiseks ühestainsast õitsvast sireli- või jasmiinioksast.

Vesi viib päeva vaevad

      Enne magamaminekut on soovitatav pesta end puhta veega, uhtumaks maha päeva jooksul kogunenud ja seiskunud energiad. Hea on käia voolava veega duši all ning samal ajal paluda veel oma energiavälja ja keha puhastada, lahustada ja viia endaga kõik energiad, mida meie enam ei vaja. Olge voolava vee all nii kaua kui soovite, kuni vesi on puhastuse lõpetanud. Soovitatav on puhta veega pesta ka oma päeval kantud riided. Vesi puhastab