Название | Ärka |
---|---|
Автор произведения | Acharya Shree Yogeesh |
Жанр | Эзотерика |
Серия | |
Издательство | Эзотерика |
Год выпуска | 2014 |
isbn | 9789949380220 |
Kõige tähtsam küsimus on: miks oled sina tõeotsija?
Sellest raamatust õpitu muudab sinu elu.
Selle raamatu abil õpid ennast teadvustama, ennast tundma ning tundma oma sisemaailma. Siit saadud mõistmise ning arusaamise abil hakkad mõistma kõiki kannatusi oma elus. Õpid olema mitte mõjutatav negatiivsusest ning teistest inimestest. Õpid uskuma endasse ning oma sisemisse häälde ning mõistad, kui eksitavad võivad olla mõistus ja maailm. Õpid end usaldama, olema distsiplineeritud ja produktiivne. Sa õpid elama tervislikult. Sa õpid, miks elu on selline nagu ta on. Sa saad teada, mis on sinu elu mõte. Sa õpid ennast armastama. Saad teada, mis on tõeline armastus. Sa saad teada, et oled üks kõikide elusolenditega. Saad teada tõe Jumala ja religioonide kohta. Õpid mediteerima. Saad teadmisi karmast ning eelmistest eludest. Õpid tundma hinge. Mõistad oma elu eesmärki. Õpid end põhjalikult muutma. Mõistad, miks sina ja teised eksisteerivad ning miks on olemas kannatused. Saad teadmisi tšakratest ning keha, mõistuse ja hinge vahelistest seostest. Õpid tõde. Õpid kõike enda kohta. Kogu see õpetus pole vaid kiidulaul. Töötades läbi selles raamatus antavad õpetused, hakkad sa mõistma Acharya Shree sõnade sügavaid mõtteid ning uued arusaamad ja taipamised mõjutavad sind tugevalt. Kui sa ärkad, siis tead tõde. Sellepärast loed sa seda raamatut.
Mõned minu lemmikõpetused sellest raamatust…
“Minu õpetus on leida, kus on peidus tõeline mina ning kuidas seda avastada. Tõeline mina on peidus sinu sees ning minu õpetus on sisemistest ilmingutest. Hinge leidmine on teekond tagasi, mitte edasi. Sellel õpetusel pole teed ega teetähiseid. See on tundmatu rada. Kui tahad tõesti õppida, pead hüppama tundmatusse .”
“Tasakaalustatud olek on siis, kui sa ei reageeri kiitusele ega ka kriitikale. Inimesed tahavad teada, mis on valgustumine. Kui elu on tasakaalus, siis algab valgustumine ning lõpeb teadmatus.”
“Tõde teavad kõik, sa lihtsalt pead õppima usaldama ennast 100 %. Sa ei mõista tõde, sest ei usalda end piisavalt.”
“Kui otsid vastuseid sügavast sisemusest, siis oled vaimne. Keskendumine oma hinge sügavusele, mitte teistele inimestele ja välismaailmale, juhatab sind Jumalani. See pole veendumus, see on teadmine. Vaimsus võimaldab sul areneda. See toob rahu nii inimesele kui ka tervele maailmale.”
“Mediteerimine on teadlikult mitte tegemise olek. Seetõttu on see nimisõna. Kui üritad teha midagi, siis oled mediteerimisest kaugel.”
“Igal hommikul ärgates eira negatiivseid mõtteid. Hommikul ärgates on sul kaks valikut: võid teha valiku, et oled terve päev õnnetu või hoopis terve päev õnnelik. Igas situatsioonis, ükskõik kui palju kurbust sind ka ei ümbritseks päeva jooksul, oled sina valinud õnne. Minu sõnum inimestele on alati valida õnn, valida sõja asemel rahu, valida vaimne otsimine mitte religioon, valida alati rahulikult elamine. Kui suudad elada rahus iseendaga, mida enamik inimesi ei suuda, suudad sina automaatselt luua rahu maailmas, sest sina juba oled rahus. Ükski inimene ei saa sind rünnata, sest sina oled rahus. Selle asemel, et muuta teist inimest, ole ise rahus.”
Äratatud!
Sissejuhatuse alguses mainisin, et ainuüksi üks sõna võib muuta su maailma. Üks sõna võib sind äratada. Ärgata tähendab hinge mõistmist. Kõik saab sinu jaoks selgeks, kui oled täielikult ärganud. Väike säde suudab sütitada lõkke. Isegi üks sõna võib sütitada su hinge ning panna alustama teekonda ärkamise ning tõe suunas.
On aeg ärgata ning olla õnnelik. On aeg olla see, kes sa tegelikult oled. Nüüd on sinu aeg särada.
TÕEOTSIJA
• Kes on tõeotsija?
• Mis on pühendumine?
• Miks kalduvad inimesed vaimselt teelt kõrvale?
• Miks inimestele ei meeldi kuulda tõde?
• Kuidas me tunneme Jumalat?
• Miks on tõeotsijaid nii vähe?
• Kas me peame loobuma perekonnast, et praktiseerida mitte-midagi tegemist?
• Millal peaks tõeotsija alustama oma teekonda?
• Mis on peamised võtmed eneseteostuseks?
• Kuidas me end tundma õpime?
Päris tõeotsijat on raske leida, mis aga ei tähenda, et neid poleks maailmas üldse. Leidub mitmeid otsijaid, kuid nad otsivad tõde välistest, füüsilistest kohtadest nagu templitest, sünagoogidest, mošeedest, kirikutest ja muudest kohtadest, mida peetakse pühaks. Tõde ei peitu seal. Tõelise otsija jaoks tähendab tõde Jumalat ja Jumal tõde, kuid inimesed otsivad seda valel viisil. Tõde pole mitte väline vaid sisemine nähtus. Tõde, nagu ka Jumal, peitub meis kõigis. See on nagu piimas peituv või. Kuid selleks, et leida või, pead mõistma, kuidas seda saadakse. Tõde pole meist eraldi. Meie oleme tõde. Kui me eksisteerime, tähendab see tõde. Meie olemasolu tõestab seda. Tõde on otsatu. Tõde on võimalik ainult mõista.
Enne tõe mõistmist peavad tõelised otsijad leidma kõigepealt valgustunud meistri, kes pakub viise, kuidas leida tõde. Kuigi nad peavad ise läbima oma teekonna, juhatab meister neid sel teel justkui sõrm, mis osutab Kuule. Kuu on küll nähtav, kuid see ei tähenda, et pääsed selleni ilma jõupingutuseta. Tõelisi tõeotsijaid, kes otsivad oma hinge, on väga vähe. Suurem osa inimestest muretsevad vaid teiste pärast, otsides tõde teistest, kuid mitte kunagi endast. Päeval, mil nad hakkavad seda otsima enda seest, on nad astunud väikese sammu tõe poole.
Tõeotsijad peavad minema ajas tagasi. Enamik otsijatest tahab teada oma eelmisest elust, selleks, et aidata end praeguses elus, kuid samas ei tea nad isegi, kuidas mäletada oma praegust elu. Kuidas saad mäletada eelmist elu, kui ei mäleta praegustki kahe-aastasena, ühe-aastasena, kuue-kuusena või elu emaüsas? Meil pole mingit aimu. Me olime olemas, kuid ei mäleta seda, oleme unustanud selle elu.
Tõeotsija peab tõe teada saamiseks pöörduma sügavale teadvusse. Tõeline tõde, tõeline aare peitub seal. Selle avastamise käigus mõistavad nad hinge, atmat. Atma, hing on teadvus, mis näeb ning kuuleb, peab meeles kõike juhtunut, tundeid ning mälestusi. Tõelised tõeotsijad keskenduvad sellele asjaolule. Tõeline teekond on hinge poole.
Kui suudad mäletada praegust elu, suudad meenutada ka eelnevat elu ning hinge. Tõelised tõeotsijad praktiseerivad tehnikat, mis pärineb džainismi traditsioonist, milleks on praktikraman. See tehnika näeb ette, et mõtled läbi päeva jooksul juhtunud head ja halvad asjad. Harjutades seda tehnikat iga päev hakkab tõde ilmnema. See aitab meenutada, kus olid ning mida tegid aasta, kümme aastat või viiskümmend aastat tagasi. Harjutades seda tehnikat ja täielikult keskendudes, selgub tõde.
Tõeotsijate vähesuse tõttu võib olla keeruline neid ära tunda. Nende äratundmiseks on kuus viisi. Esimene: tõeotsijad on väga armastavad ja kaastundlikud ning nad on astunud esimese sammu vaimsuse suunas. Esimene samm on vägivallatus. Nad ei tapa ühtegi looma oma nälja rahuldamiseks valides toiduks elu madalaima kategooria. Teiseks vähendavad nad halbu omadusi nagu viha, ego, ahnus, vägivald, vääriti käitumine, ebaviisakus ja solvav keelekasutus ning muudavad madalamad omadused kõrgemateks nagu armastus, kaastunne, teiste aitamine, meditatsioon, mantrate lugemine ja teiste vaimsete harjutuste tegemine. Kolmandaks tunnuseks on nende rahumeelsus ja rahu, neljandaks on neil palju kannatlikkust. Viiendaks on neil väga hea võime teisi kuulata nende mõistmiseks. Kuuendaks on neil võime mõista tõeliste meistrite õpetusi. Kuuenda tunnuse tõttu ütlengi, et tõelisi tõeotsijaid on väga vähe. Suuremal