Країни світу. Америка, Австралія, Океанія. Дитяча енциклопедія. Отсутствует

Читать онлайн.
Название Країни світу. Америка, Австралія, Океанія. Дитяча енциклопедія
Автор произведения Отсутствует
Жанр Учебная литература
Серия
Издательство Учебная литература
Год выпуска 2006
isbn 966-03-3165-7



Скачать книгу

+28 °C, опади від 1000 до 3800 мм на рік). Попрацювали над цим і вулкани. Родючі грунти, удобрені вулканічним попелом, відкривають великі можливості для сільськогосподарської діяльності.

      Прянощі далеко не відразу стали головними в економіці цих земель. Кілька століть тому європейці вирішили, що найкраще вирощувати тут, як і на багатьох інших Карибських островах, популярну цукрову тростину. Перше європейське поселення на острові Гренада заснували французи в 1650 р. Острів був відкритий Христофором Колумбом набагато раніше, в далекому 1498 р. Однак європейська експансія затримувалася через войовничий характер тодішніх місцевих жителів – індіанців карибів. Вони свого часу витіснили з острова інше індіанське плем’я, араваків, і не хотіли поступатися європейцям. Однак остаточно виграти в цій нерівній битві кариби так і не змогли, і, врешті-решт, були переможені більш могутнім суперником. Внаслідок цього індіанців на цих островах практично не залишилося, нині перепис населення фіксує нечисленних «червоношкірих», які є вже мало не екзотикою для цих місць. Більшість же сучасного населення островів (усього тут мешкає майже 90 тис. чоловік) – це нащадки африканських невільників, тих, що їх було привезено для обробки плантацій цукрової тростини.

      Із другої половини XVIII ст. і до нашого часу історичні шляхи Гренади почали тісно переплітатися з британськими. В 1762 р. Британія відібрала ці землі у французів. У 1833 р. Гренаду було включено до англійської колонії Підвітряні острови, а в 1958 р. – до Вест-Індської федерації, що теж була під контролем Туманного Альбіону. Через дев’ять років Гренада отримала статус асоційованої з Британією держави, а в 1974 р. Її було проголошено незалежною державою. Нині країна теж пов’язана з Британією: вона є членом Британської Співдружності, визнає англійську королеву як голову держави (її представляє генерал-губернатор). ООН, Карибська спільнота, Організація американських держав, Організація східнокарибських держав – з цими організаціями Гренада теж тісно пов’язана.

      Роки незалежності принесли до острівної країни вихор політичних подій. Особливо сильно все в ній закрутилося на початку 80-х років, коли тут відбулися воєнні перевороти, було вбито політичних лідерів і США ввели війська для врегулювання ситуації на свій лад. Нині внутрішнє становище в Гренаді вважається стабільним, безпечним для туристів, їх стає дедалі більше, особливо з появою міжнародного аеропорту. Однак економічна ситуація залишається незадовільною: ані прибутковий туристичний сектор, ані мускатний горіх не можуть зарадити тому, що видатки перевищують прибутки. Доводиться завозити багато промислової продукції. Місцева ж промисловість представлена невеликими переробними та текстильними підприємствами і не задовольняє потреб населення.

      Оскільки Гренада побувала і французькою, і англійською колонією, вона зазнала впливу обох європейських держав. Це позначилося на її мові. Державною на островах є англійська, проте багато мешканців розмовляють на місцевому діалекті французької (патуа).

      А