Країни світу. Америка, Австралія, Океанія. Дитяча енциклопедія. Отсутствует

Читать онлайн.
Название Країни світу. Америка, Австралія, Океанія. Дитяча енциклопедія
Автор произведения Отсутствует
Жанр Учебная литература
Серия
Издательство Учебная литература
Год выпуска 2006
isbn 966-03-3165-7



Скачать книгу

народжену в африканській далечині, – вуду. Вона поширилася тут чи не більше, ніж на батьківщині, трохи трансформувалася і стала дуже популярною. Хоча більшість населення офіційно вважається католиками, до християнства вони належать часто лише номінально. Попри всю статистику, на Гаїті головною є таємнича релігія вуду – дика суміш африканських вірувань, магії, християнства та ще багато чого. Гостей Гаїті зазвичай запрошують подивитися ритуали вуду. Танці під звуки барабана, принесення в жертву тварин, химерна поведінка віруючих справляють незабутнє враження.

      Проте навіть якщо відвідувачу не доведеться стати свідком релігійної церемонії, вуду все одно з’явиться перед ним, адже музика і танці, пов’язані з цими загадковими ритуалами, стали невід’ємною частиною культури Гаїті. Тож африканського колориту в цій латиноамериканській країні вдосталь. Любителі екзотики можуть сміливо обирати Гаїті, якщо не бояться небезпек, які приховує в собі країна. Так, у деякі райони (там розташовані нетрі) ходити категорично не рекомендується. Однак і в центрі столиці Порт-о-Пренс (846 тис. мешканців), нема гарантії, що не трапиться чогось небажаного – сутичок, безпорядків, громадянської непокори з негативними наслідками. І це може бути набагато небезпечніше, ніж ритуали вуду.

      Ритуали вуду дуже відрізняються від стриманих церемоній більшості релігій. Під звуки барабанів віруючі намагаються увійти у транс – тоді, вважають вони, відкриються невидимі «ворота» і духи (лоа), що мають магічну силу, почнуть говорити вустами людини. Поведінка віруючих у такому стані не здається адекватною, вони втрачають контроль над собою, і вуду через це в багатьох асоціюється зі служінням темним силам.

      Гватемала – серце імперії майя

      Над Гватемалою витає терпкий аромат кави і захопливих пригод. Тут можна побачити розкішну природу, серед якої жили її діти-індіанці, прості й мудрі. Країна покаже древні міста майя, вкриті сивиною століть, і юнацькі відчуття від романів про індіанців наповняться новим змістом. У Гватемалі можна познайомитися і з сучасними майя. Вони так само носять яскраве вбрання, торгують своїми нехитрими товарами, грають на стародавніх інструментах. Проте їхнє життя далеке від книжкової романтики. Запрошувати до себе туристів і відкривати їм свій колорит Гватемала почала нещодавно: надто зайнята була тридцятирічною громадянською війною та відновленням після неї.

      Площа з церквою Нуестра Сеньйора де ла Мерсед (XVIII ст.) у місті Антигуа

      Відправною точкою в історії Гватемали є саме індіанські племена майя. Їхня цивілізація зародилася десь у ІІ тисячолітті до н. е. А на початку нашої ери вона вже була могутньою і квітучою, мала високий рівень культури. Майя збудували багато своєрідних міст на території сучасної Гватемали. До наших днів дійшли їхні поселення Тікаль, Сакулеу, Сиваль та ін. Завдяки цим археологічним скарбам (вони є найбільш вражаючими свідченнями про майя із усіх знайдених в Америці) Гватемала стала відомою на весь світ.