Розбійницькі скарби: Казки про розбійників. Сборник

Читать онлайн.
Название Розбійницькі скарби: Казки про розбійників
Автор произведения Сборник
Жанр Сказки
Серия
Издательство Сказки
Год выпуска 2005
isbn 966-03-2798-6



Скачать книгу

дав йому обидві пляшечки. Тепер Іван подумав, що йти би до сестри. Приходить і бачить: хижа не в печері, як була, а вже на землі. Двір добре обгороджений, не можна й зайти. Іван став під ворота й гукає старим голосом, аби відчинили.

      Вийшла сестра Маріка і пустила жебрака у дім, дала йому їсти. Жебрак поїв і хоче відробити: заніс води і дров до хати. Потім пішов у хлів і почистив з-під худоби гній. Так лишився й на ніч. Опівночі приходить розбійник з полонини з волом на плечах. Заходить до хижі, дивиться – на лавиці лежить якийсь дідок.

      – Що то за один?

      – То старий жебрак. Говори тихо, бо він спить.

      Сіли вони вечеряти, а потому пили й грали в карти десь до години по півночі. У годину по півночі полягали спати. Були п'яні, п'яні. А Іван не спав. Він мав на собі гуню[4] – рідку, як сачок. Дивився крізь дірки і побачив, що вони заснули. Тоді тихо встав, підійшов до постелі, де лежав розбійник, і взяв свою сорочку, шаблю та рушницю. Як одягнув на себе сорочку та ще покропився молодильною водою, то став такий, як молодий принц. Пройшовся по кімнаті і почав будити розбійника з сестрою. Коли їх розбудив, то нараз обоє впізнали його і дуже налякалися. Але Іван каже:

      – Я вас не буду бити, досить, що ви з мене посміялися…

      У закутку помітив пищалку і згадав своїх звірят. Як почав пищалити, знову збіглася до нього усяка звірина. А ведмідь говорить:

      – Царю наш, дозволь нам поборотися із розбійником.

      І звірі розтягли того на шматки. Сестра дуже плаче за розбійником, що вона лишилася самотня. Але Іван пішов собі далі.

      Скоро почув, що в одній державі – велика посуха, бо змій запер воду. Зібрався Іван зі звіркою і йде в ту державу.

      Коли спустився з гір зі звіриною, народ дуже злякався і почав замикатися. Іван бачить: така страшна спека, що яйце може спектися просто на дорозі. Приходить він до корчми і каже:

      – Дай мені, корчмарю, дві бочечки пива по сто п'ятдесят літрів!

      Корчмар не міг принести, а відчинив йому пивницю:

      – Бери собі сам.

      Іван випив триста літрів пива, тоді почав бесіду:

      – Які у вас новини?

      – Новини недобрі, велика посуха, бо клятий змій позакривав нори. Уже мої три доньки дані за воду змієві. Завтра припадає на саму царівну. А вона десь десять років тому, як вернулася від розбійників.

      Іван здогадався, що то царева донька, котру колись визволив з печери. І каже корчмареві:

      – Веди мене, де змій!

      Корчмар не хоче, він боїться. Але мусив Івана вести. Потім хлопець його відпустив. Сам сів на колодязі й чекає, коли царська донька прийде на свою смерть. А був один циган, котрий відпроваджував до змія приречених дівчат. І бачить Іван: везе коляска царську доньку. А вона ще здалеку впізнала Івана і жалібно заплакала. Циган зупинив коні, щоб кинути дівчину в колодязь. Але Іван скочив на коляску, аж вона по осі увійшла у землю, і говорить дівчині:

      – Не бійся, я не дам тебе!

      Та й викликає з колодязя змія:

      – Молодий пане! Тут є дівка!

      А коли змій показав дванадцять голів, Іван одразу відрубав їх шаблею. Циган вернувся із царською



<p>4</p>

Гуня – верхня одежа з домотканого сукна.