Glābiet raganu, vai nekromanti šeit ir kautrīgi. Edgars Auziņš

Читать онлайн.
Название Glābiet raganu, vai nekromanti šeit ir kautrīgi
Автор произведения Edgars Auziņš
Жанр
Серия
Издательство
Год выпуска 2024
isbn



Скачать книгу

būtu apprecējis savu meitu, ja vien burve nebūtu tik ļoti iebildusi. Patriarhālā sabiedrībā viņi vēl nav gatavi mierīgi skatīties uz meiteni, pat raganu, tāpēc jūs varat tikai pāriet no tēva aizbildnības uz vīra aizbildniecību. Un nekādas Landish sufragisma tendences šeit nepalīdzēs. Un atkal rodas mūžīgais jautājums: ko darīt? Varbūt jums vajadzētu vienoties ar šo burvi, nopelnīt naudu un, kad viņas labošanas darbi beidzas, pārcelties uz līdzīgu pilsētu un atvērt dziru veikalu. Jūs pat varat kļūt par indes ekspertu policijas iecirkņos. Jā. Šo likmi ir vērts apsvērt. Un pārrunājiet ar savu tanti, ko darīt tālāk.

      Tobrīd, kamēr meitene sprieda, veda tikai viņai saprotamus argumentus, pavasara mežs parādījās savā mānīgajā izskatā…

      Viņa riebums slēpās jauna puiša izskatā, kurš sabojāja tik brīnišķīgu mirkli. Viņš iznāca no nekurienes. Ragana viņu nebūtu pamanījusi, ja šis nelietis viņu nebūtu satvēris aiz vietas zem muguras. Alise tikko ieraudzīja viena šausmīgi reta zieda sakni un vāca to. Un tad smagas plaukstas krita vietā, kas parastajiem cilvēkiem ir paredzēta piedzīvojumu izjūtai, bet raganām – nepatikšanām.

      Jebkurā nesaprotamā situācijā Alisija kā tantes cienīga skolniece vienmēr vispirms viņu piekāva, bet pēc tam skaidroja, kāpēc. Bet, tā kā no kompromitējošās pozīcijas nebija iespējams pietiekami ātri izrauties, meitene satvēra rokās turamo un apgriezās un uzlika puisim uz ausīm. Viņš bija pārsteigts, atlaida pirkstus un pārsteigts apsēdās zemē. No zem zemes gabaliem, kas kā smērētas nūdeles karājās uz blondās galvas, viņā raudzījās dzintara-medus acis. Viņa būtu varējusi zvērēt uz savas tantes iecienītāko pelnu trauku, ka pamanījusi tajās pirmatnējās uguns uzliesmojumu.

      Puisis ar riebumu izspļāva kādu zāles gabalu un sāka celties. Izskatījās vairāk nekā draudīgi, ar platiem pleciem, atlētisku augumu un augumu… Jā, labs augums, par pusotru galvu garāka par viņu. Kad viņš nokratīja zemes paliekas no saviem matiem, kas saulē mirdzēja tīrā platīna nokrāsā, atvēra muti un zemā, bet diezgan patīkamā balsī sāka izteikt, kāda viņa ir psihotiska histērija, meitene neizturēja. to.

      Tā kā viņa bija ragana līdz sirds dziļumiem, arī šajā gadījumā viņa vienmēr vispirms lamājās un tikai pēc tam skaidroja, kāpēc tieši. Ir principiāli nepareizi burvi nervozēt, jo viņai var būt asa mēle un laba iztēle. Tātad, vēlēdama laulības pārkāpējam žagas, līdz viņu piemeklēja nāve, meitene pacēla no zemes slotu un, nesapratusi gaisu, metās prom no trokšņainās blondīnes.

      Es atgriezos īpašumā, kad saule krāsoja debesis maigā persiku krāsā. Viņa nogurusi iekrita gultā un tad, atcerējusies lietas, kas vēl bija viņas somās, gaudoja. Viņa paskatījās uz audekla maisiņu, kuru bija cieši piebāzusi ar dažādām zālītēm, kuras ik pa reizei nosūtīs mammai, un saprata, ka ir par agru atpūsties.

      Pie guļamistabas durvīm atskanēja klusi klauvējieni. Brunete izkāpa no gultas un atvēra to. Grēta ar skumju seju stāvēja uz sliekšņa:

      – Mazā, ej uz otro stāvu uz Gregorija kabinetu. Viņš vēlas runāt.

      3. nodaļa

      Gregorijs gulēja uz neliela dīvāna savā kabinetā un bezmērķīgi meta gumijas bumbu pret sienu. Drauga vēstule viņu neiepriecināja, neiepriecināja un neiepriecināja. Viņš varētu vēlēties sekretāri, bet puisi. Spēcīga, izturīga, gudra, nevis vējaina ragana, kas uzlēca uz slotas un atceras, kā viņu sauc. Vismaz viņa bija vecāka, viņai bija divdesmit četri gadi, un viņa pat nekur nestrādāja. Paziņa noteikti cūku iestādīja, bet patiesībā izrādījās, ka viņš teleportējās.

      Un pat nebija tā, ka meitene bija ragana; viņš izturējās pret viņiem labi, kaut arī nemīlēja viņus. Beidz, reiz, es mīlēju. Tas viss bija tikai pieredzes trūkuma dēļ. Un, lai cik spējīga viņa būtu, viņai būs grūti pielāgoties tik nemierīga burvja dzīvei. Turklāt atkal spēku konflikts. No vēstules kļuva skaidrs, ka viņa nav no tām, kas klusēs, ja maģija netiks galā, tāpēc viņa un viņas burvestības dosies visur, kur tas nav nepieciešams.

      Maģija un burvība nekad nekonfliktēja, taču bija liela atšķirība. Burvji var pārveidot enerģiju, raganas un burvji piesauc eksistences spēkus, maina upju virzienu un rada auglīgas zemes. Ja burvji nodarbojas ar zinātni, tad burvestība sakņojas šamaņu rituālos. Nav slikti, tie vienkārši ir atšķirīgi.

      Un arī vecums, vecums…

      Viņš ar spēku raidīja bumbu pret sienu. Sapratu. Pūķiem, vecums, pieredze. Vissvarīgākais šeit ir pieteikuma iesniedzēja dzimums. Viņam nepatika šādas tēta meitas, tās vienmēr radīja problēmas, dažreiz ar sirdslietām, dažreiz ar morālām lietām. Īpašuma īpašniecei ragana nez kāpēc šķita šaura un savtīga meitene. Viņa ir skaista un zina, kā izmantot savu izskatu un šarmu. Un viņas aizvainotā seja burvim radīja neticamu gandarījumu, kad viņš nesāka skrāpēt komplimentus un apliecinājumus, ka nevarētu lūgt labāku palīgu. Ja viņas tēva mājā viss bija vērsts uz sīkas burves kaprīzēm, tad pie viņa tas netika gaidīts.

      Tā meistars ieradās ar dalītām jūtām. Nē. Ne jau jauktās, bet ļaunās. Kad viss noiet greizi, viņa draugs, pretrunīgi vērtētais režisors un ilūziju burvis, vienmēr flegmatiski atkārto, ka vajag atpūsties un izklaidēties, var pat uzpīpēt. Un skatīties. Gregorijam nepatika neasas, bet laba tabaka un konjaks, iespējams. Gļēvulība, kā arī drauga balss manā galvā čukstēja, lai vārtos un lejā uz bibliotēku pēc alkohola, tāpēc izrādi būtu interesantāk skatīties. Un kašķība mani pagrūda aiz rokas un piedāvāja izbaudīt depresiju.

      Burvim nepatika ne viens, ne otrs. Bet man patika tur gulēt un bezmērķīgi mest bumbu pa sienu, it īpaši, ja iedomājos, ka metu saburzītu drauga vēstuli. Lai gan Tadeušs Gordons bija viņa tēva draugs, nevis Gregorijs. Taču pieklājībā audzinātais zēns neuzdrošinājās to izrādīt. Man pat nav vēlēšanās iet pusdienās. Lai gan vajag nokāpt un iepazīties, citādi bija agrs rīts, tikko gatavojos doties uz pilsētu, un te tāda dāvana pie kājām.

      "Gregorij, mans zēns," čukstēja balss aiz durvīm. – Nāc pusdienās.

      "Es neesmu izsalcis," vīrietis vienaldzīgi atbildēja. Ja Grēta kļuva kurla, tad tā nebija tādos brīžos.

      “Un es izcepu ķiršu pīrāgu, tavu mīļāko,” sieviete čukstēja. – Nonāc lejā…

      – Esmu aizņemta, vakarā paēdīšu…

      Vīrietis netrāpīja un ar bumbu trāpīja pa durvju rāmi. Gumijas bumbiņa triumfējoši nokrita un lidoja pāri galdam un ārā pa atvērto logu. Vilšanās nopūta. Un durvis sāka histēriski čīkstēt. Atslēgas caurums iesaucās un uz sliekšņa parādījās mājkalpotāja ar rājienu rokās.

      "Ak, jūs nepatīkamais zēns," viņa īgni iesāka, "cik reižu lai es tev teikšu, lai neuzdrošinies izlaist pusdienas un vakariņas." Kāpēc tu te ieslēdzies kā vecs einuhs…

      "Auklīte…" burvis sacīja, nobolīdams acis, "nu, cik reižu es varu teikt: ja tas ir aizvērts, nav nepieciešams ielauzties." Šis ir mans birojs…

      – Un tu esi mans skolnieks! – Grēta draudīgi teica, uzsitot ēdiena piegādi uz galda. Tik ļoti, ka cukurtraukam pazuda vāks. – Nu, sēdies ēst, ak, tev nav makšķeres.

      Gregorijs noguris nopūtās un apsēdās pie rakstāmgalda. Mājas saimniece novāca manuskriptus, vēstules un ziņojumus, visu sametot vienā kaudzē uz malas. Vīrietis nobolīja acis: visu rītu viņš kārtoja policijas ziņojumus, lai līdz pusdienām tie atkal kļūtu par bezveidīgu papīru kaudzi. Viņa izvilka no priekšauta lupatu un devās pulēt krēslu roku balstus. Viņa satvēra atvērto grāmatu un aizcirta to ciet. Bet viņam nebija laika atstāt grāmatzīmi. Viņa piegāja pie bibliotēkas kabineta un, mēģinot veco sējumu stumt augstāk, sāka lēkāt