Replikants. Edgars Auziņš

Читать онлайн.
Название Replikants
Автор произведения Edgars Auziņš
Жанр
Серия
Издательство
Год выпуска 2024
isbn



Скачать книгу

mums?

      – Nanītu un potenciālo spēju līmenī. Militāri rūpnieciskais komplekss attīstījās ļoti strauji. Karš par izdzīvošanu ir strauji paātrinājis progresa tempu. Šauros apgabalos,» precizēja Ghouls.

      – LABI. Ar Sipu viss ir skaidrs. Vai ir vēl kāda informācija par mani? – jautāja Ignāts.

      – Par tavu prototipu? Jā, bet diez vai tas ir interesanti.

      – Vai ļausi man paskatīties?

      «Nav problēmu,» viņš ekrānā parādīja «personīgā faila» failu.

      Ignāts tikai skumji pamāja ar galvu. Tiešām mazs un īss.

      «VKS kapteinis Ignats Zverevs. Īpašo operāciju nodaļa.»

      Pēc tam parādījās zīmogs «slepens», un kursors mirgo laukā «ievadiet piekļuves ID».

      Zemāk ir DNS ieraksta atšifrējums un īss papildinājums:

      «Pēdējā saglabātā neironu matrica, dati nav pieejami.»

      – Vai cilvēki prata digitalizēt apziņu un glabāt to starpposma medijos? – jautāja Ignāts.

      – Neapšaubāmi. Bet mūsdienās tehnoloģija ir zaudēta. Patiesībā nav skaidrs, kā tas radās. Es veicu dažus personiskus pētījumus. Pirms kara nebija ne nanītu, ne neiročipu. Cilvēki izmantoja virtuālo un paplašināto realitāti.

      – Nu viņš pats teica, ka karš virzīja progresu.

      «Impulss ir pārāk spēcīgs,» atbildēja Voks. – Replikantus sāka ražot drīz pēc pirmajām sakāvēm. Jāņem vērā: tādas izstrādes iepriekš nebija veiktas. Uzsvars tika likts uz kibernētiskiem mehānismiem.

      – Ko tu tiec? Izsaki sevi skaidrāk, es tevi īsti nesaprotu.

      – Ja ņemam vienkāršus piemērus, nav iespējams sākt ražot automašīnas, ja nav priekšstata par to, kas ir ritenis un dzinējs. Un kaujas gatavi replikanti pēkšņi sāka masveidā ienākt armijā. Tāpēc padomājiet par to. Šāds izrāviens dažu mēnešu laikā nav iespējams. Ja vien tehnoloģija nav aizgūta.

      – Ienaidnieks?

      «Jā,» pamāja Voks. «Tārpu caurums starp abām pasaulēm ir pastāvējis miljoniem gadu. Tikai cilvēkiem līdz noteiktam brīdim par to nebija ne jausmas. Un, kad viņi to uzzināja, viņi, iespējams, apmeklēja «otru pusi».

      – Interesanti. No kurienes nāk informācija?

      – Bet izlasi. Tas nebija noslēpums,» Voks demonstrēja izlasi no pirmskara laika tiešsaistes publikācijām.

      Visas piezīmes bija veltītas dažādiem ģeoloģisko un arheoloģisko pētījumu aspektiem.

      “…visi zina, ka uz Zemes ir elementu nogulsnes, kuras nevarētu veidoties mūsu planētas apstākļos. Mūsdienu ģeopētniecības rīki apstiprina, ka atradnes, kuras parasti uzskata par «ārpuszemes», nav saistītas ar trieciena krāteriem, kas varētu veidoties sadursmē ar asteroīdiem vai lielu meteorītu krišanas rezultātā …»

      «…Dienvidu arheoloģijas institūta zinātnieki dabiskās alās atklāja primitīvu cilvēku vietas un izrakumu laikā atklāja ļoti intriģējošus atradumus. Daži instrumenti ir izgatavoti no zinātnei nezināma sakausējuma fragmentiem. Ir pamats uzskatīt, ka pirmatnējo cilvēku izmantotie metāla fragmenti iepriekš bija daļa no kāda ārpuszemes izcelsmes mehānisma korpusa…»

      “…senajos dienvidu krasta akmeņlauztuvēs tika atklāts noslēpumainu reliģisko celtņu komplekss. Šī nav pirmā reize, kad zinātne sastopas ar seno uzskatu noslēpumu par noteiktu «pāreju starp pasaulēm», taču pirmo reizi ir izdevies iegūt materiālus pierādījumus, kas varētu kalpot par to izcelsmes avotu. Pēc sabrukšanas vienā no karsta alām (iepriekš nezināma, izolēta no karjeriem) tika atklāts labi saglabājies tempļu komplekss, kurā bareljefi ir inkrustēti ar tehnoloģisko izstrādājumu fragmentiem, kas nepārprotami pieder pie attīstīta mehānisma. ārpuszemes civilizācija…»

      Ignāts šķita sastindzis. Pēkšņi uzplaiksnīja atmiņa.

      Uz brīdi viņš ieraudzīja alu ar nelīdzenu, zemu arku, ko pārpludināja spilgts prožektors. Sienas bija pilnībā pārklātas ar bareljefu attēliem. Simtiem, ja ne tūkstošiem figūru, kas izpildītas ar skrupulozu reālismu, vietām faktiski papildinātas ar reālām detaļām un paneļu fragmentiem.

      Bareljefa autori nepaļāvās uz iztēli. Bija skaidrs, ka viņi bija redzējuši oriģinālus savām acīm.

      Alas centrā, metot daudzas ēnas, no akmens tika izgrebtas cilvēku figūras. Nezināmi tēlnieki fiksēja cilvēkus kustībā: daži skrēja ar šausmu izteiksmi sejā, daži krita uz sejas, citi izstiepa rokas nesaprotamā lūgšanā.

      Tas viss pazibēja viņa prātā spilgtu attēlu virknē, taču bija vēl viena detaļa, ko Ignata apziņa izrāva no zibatmiņām:

      Alas tālākajā daļā bija tumša plaisa. No tālienes to varēja sajaukt ar parastu bezdibeni, kas ved dziļi klintīs, ja ne vairākas raksturīgas tārpa cauruma pazīmes – tumsas lūzums malās bija izplūdis, un tuvāk centram tumsa šķita bezdibena, austs no kaut kādas tumšas enerģijas, līdzīgs trīcošam antracīta zibens pinumam.

      Sekundes daļā manā prātā pazibēja attēlu virkne. Atmiņa bija spilgta un acīmredzot ļoti svarīga prototipam. Kapteinis Zverevs bieži domāja par šo vietu – tāpēc viņa iespaids tika fiksēts Ignata neiročipos, un tagad tas izrādījās pamodināts. Vajadzēja tikai informācijas grūdienu.

      – Ko jūs domājat par?

      – Es kaut ko atcerējos.

      – Prototipa mantojums? Saprast. Man ir arī kāda cita atmiņu uzplaiksnījumi. Es teikšu vairāk: Timofejs dzīvoja netālu. Es pat apmeklēju viņa dzīvokli.

      – UN?

      – Laika izšķiešana. Tur viss ir iznīcināts. Viņš paskatījās un aizgāja. Es negribu būt kāds. Es esmu replikants. Ghoul. Un periods. Labi, atgriezīsimies pie lietas. Kā jūtaties pēc injekcijas?

      Конец ознакомительного фрагмента.

      Текст предоставлен ООО «Литрес».

      Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на Литрес.

      Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.

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