Название | Kļūsti par pēdējo |
---|---|
Автор произведения | Edgars Auziņš |
Жанр | |
Серия | |
Издательство | |
Год выпуска | 2024 |
isbn |
Bet viņš pēkšņi apstājās, atkal ieskatījās acīs – un viņa skatiens tagad bija pavisam citāds.
– Es gribu tevi, Tali. Tāpēc es tūlīt uzdošu solīto jautājumu. Bet no tavas atbildes nekas nav atkarīgs – es jūtu, ka tu melosi.
Es sarāvos, iekšā virmoja histērija. Skūpsts mani uzbudināja, lika vēlēties vairāk, un es pat aizmirsu, ka skūpsts sajūsmina ne tikai mani.
Un Kriits man atbildēja:
«Es esmu zaudējis sieviešu skaitu, un jūs būsit pirmais vīrietis.» Tu nebūsi mans pēdējais, bet es centīšos tevi atcerēties. Kā zila pērle.
Izlēmusi, es nepretojos, kad viņš atvilka pārvalkus, saspieda manas krūtis, pēc tam vēlreiz noskūpstīja, atrāvās, izpleta manus augšstilbus un ar pirkstiem izbrauca gar kroku. Viņš necentās man izpatikt – viņš izklaidējās, pieskaroties man. Viņš novilka bikses un nosvieda tās malā. Viņš apsēdās starp manām kājām uz saviem ceļiem, plaši izplešot augšstilbus.
Atsegtais dzimumloceklis bija milzīgs, un galva mirdzēja ar dzidru šķidrumu. Man bija bail, ka viņš mani saplosīs no iekšpuses. Kādas sāpes pārcieš sieviete, kad vīrietis viņu paņem?
«Nē, nē, Tali, nesaspied savas kājas,» viņš uzspieda man uz ceļiem. «Tagad es nevēlos apstāties, pat ja jūs sākat kliegt no šausmām.»
Viņš apgūlās uz manis, atbalstīja elkoni pret gultu un ar otru roku virzīja dzimumlocekli iekšā. Tas ir nepatīkami, bet es centos atpūsties, cik vien varēju. Viņa atmeta galvu, lai vismaz garīgi novērstu prātu no notiekošā. Iekšā bija raustīšanās sajūta, bet nebija pēkšņu kustību. Krīts gludi kustināja gurnus uz priekšu un atpakaļ. Un tad viņš pēkšņi piespiedās stiprāk, liekot man izlocīties no jauktām sajūtām. Un viņš nekavējoties atrāvās ar visu ķermeni, piecēlās un izvilka no manis savu dzimumlocekli.
– Tu neesi jaunava. Kā tu šeit nonāci?
Mana balss trīcēja, tāpat kā viss ķermenis. Kredīts mēdz mainīties pārāk bieži, man vienkārši nebija laika pielāgoties.
– Es… es…
Ko es varētu atbildēt? Ko tu nezināji? Kāpēc bezgalīgās asaras atņēma man atmiņu?
«Tagad viņi jūs izvedīs ārā, piesēs pie četriem zirgiem un nesīs dažādos virzienos.» Vai arī paskaidrojiet.
– Vadoņa dēls! – balss sāka trīcēt no panikas. – Es meloju, lai izdzīvotu!
Viņš uzmanīgi paskatījās manā sejā:
– Cik vīriešu jums bija? Vai tas bija ar varu vai aiz mīlestības?
Es nevarēju atrast izskaidrojumu viņa interesei, bet es izmisīgi meklēju jebkuru skaidrojumu, kas būtu piemērots atbildei. Maz ticams, ka kāds no cilts pārstāvjiem izvaroja bijušo līķa īpašnieku: starp maniem cilvēkiem šādi noziegumi bija reti, līdzīgi slepkavībai. Viņai droši vien bija kāds… Varbūt pirms viņa nokļuva templī. Vai arī attiecības ar vīriešiem templī nebija aizliegtas – kā lai es to zinātu? Krīts, negaidot paskaidrojumu, pavīpsnāja:
– Viens no maniem cilvēkiem? Ja kāds no viņiem tevi paņēma, viņš tiks sodīts.
Tieši tas viņu satrauca – disciplīna starp šo neliešu čali. Šī doma bija gandrīz smieklīga, ja es tagad spētu smieties. Es varētu nosaukt jebkuru! Piemēram, tas, kurš mēģināja izvarot Naju, kad es satvēru viņam aci. Viņš noteikti to bija pelnījis, labie gari ir liecinieki. Bet ko darīt ar pārējo – tikpat, cik pelnījis sodu? Un diez vai dieviete Alaida pacietīs apmelošanu… un viņa, šķiet, joprojām ir ar mani, jo es joprojām neesmu piesiets zirgiem.
– Par mīlestību, vadoņa dēls. Viens. Pirms es kļuvu par priesterieni.
Ikreiz, kad es runāju, viņš nenolaida acis no manām lūpām – it kā viņš tikai gaidītu, kad tur pazibēs kāda pērle. Iespējams, šis skats bija tas, kas viņam apgrūtināja koncentrēšanos.
«Tu esi dīvains, Tali.» Kad es tevi noskūpstīju, es noteikti zināju, ka esmu pirmais. Kad es iegāju tevī, es noteikti zināju, ka esmu pirmais. Un šamaņi nekad tik nemaldās – altārim viņiem vajadzīgas jaunavas, kuras nav pazinušas vīriešus. Kā tas varēja notikt?
Tas nozīmē, ka viņu šamanis bija pārāk vecs, lai precīzi atšķirtu jaunavas! Šķiet, ka es visiem izdarīju lielu labvēlību, atbrīvojot pasauli no viņas. Tagad es sapratu, ka viņa prātā viņš lemj manu likteni, bet viņš mani gribēja ne mazāk kā agrāk. Un, spriežot pēc skatiena, ko viņš negribīgi noņēma no manām lūpām, vēl vairāk. Un tā viņa pacēla gurnus uz augšu. Tagad bez iepriekšējām bailēm – sajūtu, kad viņš manī ienāca, varētu nosaukt par nepatīkamu, bet diez vai sāpīgu. Es varu to izturēt, ja kaulējos par skaistās Tali dzīves pagarināšanu:
– Vienkārši ņem mani, vadoņa dēls. Un tad dari visu, ko vēlies.
Viņš neatbildēja, viņš tikai piecēlās vēl tālāk un ieskatījās viņam acīs, it kā uz visiem viņa jautājumiem būtu atbilde. Skatiens ir saspringts, bez smaida vai gaidītās kaislības.
– Ar vienu nosacījumu, Tali. Tu izliksies, ka neviens tevi agrāk nav mīlējis. Un tu iepriekš nevienu neesi mīlējis. Vai jūs varat?
Es nesapratu šī pieprasījuma nozīmi, bet es atbildēju godīgi:
– ES varu.
– Tu atkal melo?
«Es zvēru pie labā gara, ka nekad neatcerēšos to, kuru mīlēju iepriekš.» Tikai radinieki.
Viņš izskatījās pārsteigts. Viņš droši vien sajuta teiktā patiesumu. Viņš pamāja.
– Un, ja tu man uzdāvināsi bērnu ar tādām pašām melnām acīm, tad es zvēru pie atdzimšanas – es tevi atlaidīšu un neaiztikšu visus, kurus tu sauc par ģimeni.
Vai viņš tevi atlaidīs, bet bez bērna? Jā, mums tiešām ir dažādi uzskati par daudzām lietām… Šī meitene patiesībā izcēlās ar bieziem melniem matiem, uzacīm un skropstām, kas mūsējiem bija jaunums. Paši dēmoni bija tumšmataini, taču tas nebija tik pārsteidzoši uz viņu tumšās ādas fona. Es joprojām pat nezināju savu acu krāsu, bet dēmonu acis biežāk bija zilas vai pelēkas. Pašam Kriitam bija auksts, tērauds nokrāsa, kas viņa izskatam nekādu maigumu nepiedeva. Un Daara vēl nav viņu informējusi par pretapaugļošanās novārījumu, ko viņa man vakar iedeva dzert. Vai viņa mani maldināja? Un, ja es tevi nemānīju, vai Kriits nebūs dusmīgs, uzzinot par manu pārliecināto piesardzību? Es tikai uzdrošinājos teikt:
– Kā tu saki, vadoņa dēls.
Viņš pēkšņi mani atlaida un apsēdās. Viņš sniedzās pēc biksēm.
– Tad ejam ēst. Šodien griežamies atpakaļ uz austrumiem, vajadzēs spēku un labus apavus.
5.nodaļa. Trīs sievietes
Dēmoniem bija maz zirgu. Protams, tie tika ņemti arī no mūsu apmeklētajām apdzīvotajām vietām. Tāpēc lielākā daļa no vienības pārvietojās kājām. Un es starp citiem.
Tagad viņi mani vienkārši ignorēja: es kļuvu vai nu par līdera sievieti, vai par viņa personīgo trofeju – tas nav tik