Привиди серед нас. Ксенія Циганчук

Читать онлайн.
Название Привиди серед нас
Автор произведения Ксенія Циганчук
Жанр Современные детективы
Серия Поліцейський детектив
Издательство Современные детективы
Год выпуска 2021
isbn



Скачать книгу

молодий оперативник візуально виглядав набагато меншим за криміналіста.

      – Дуже схоже, що ці відбитки збігаються зі знайденими у покинутому Renault. Хоча остаточний висновок – лише після детального вивчення. Рука, підказує мені чуйка, належить тому ж тілу. Проте, знову ж таки, все – після проведення експертизи.

      Нині чимала кількість поліцейських була «кинута» на вивчення прилеглої території, допит сусідів Власти та інших людей, які працюють та живуть поблизу. Кир’ях мав великі надії, що колеги щось виявлять. Щоправда, побалакавши з черговим оперативником Тарасом Нагаєм, дізнався, що пошуки невідомого не увінчані успіхом. Кир’ях скривився.

      Хвилину тому Войтюк, за дорученням Гусейнова, поїхав до міськвідділу. Слідчий наказав йому зайнятися справою наркоторговця, якого вони впустили у Львові. І тепер, коли Женя лишився один, він міг не приховувати власної тривоги. Оперативник намагався тримати ніс за вітром поряд із Властою та Льошею. Але ніде правди діти: він був стривожений не менше за цих двох.

      Оперативник повернувся до кав’ярні, замовив нову порцію американо й заходився міркувати над розслідуванням.

      Він подумав про Гусейнова. Слідчий був переконаний, що до справи може мати причетність наркоторговець. Чоловік утік, щойно на площі Ринок почалася стрілянина. Не дивно: цей тип не мав жодного бажання перебувати у місці, куди за кілька хвилин неминуче приїде чимало поліції. Войтюк поривався негайно затримати його, та колеги втримали: у них не було нічого суттєвого проти цього чоловіка. За відсутністю достатньої доказової бази його би за деякий час неодмінно відпустили (оборудка, на яку всі вони так чекали, з якихось причин не відбулася). Вчинити так, як бажав Войтюк, – означало дати зрозуміти баризі[11], що на нього полюють. Як наслідок, упіймати його стало би набагато важче. Зрештою, поліцією було прийнято рішення, як і раніше, продовжувати таємне стеження.

      Женя Кир’ях не надто вірив у версію Гусейнова. Навіть якщо припустити, що барига якось дізнався про організоване у Львові стеження. Навіщо наркоторговцю вбивати поліцейського на очах у всіх та ще й у момент, коли поряд чимало інших правоохоронців? У поліції нічого конкретного проти цього чоловіка не було. Вони чудово знали, чим він займається, але не володіли жодними доказами, прийнятними для суду. Як не крутив Женя цю ідею, пазлики не складалися.

      Звісно, завжди потрібно враховувати, що можуть існувати невідомі факти, проте поки Женя рішуче відкинув версію, що саме наркоторговець мав намір убити Єгора.

      Кир’ях помітив, що екран його мобільного ожив – отже, за кілька секунд прийде сповіщення чи хтось зателефонує. Його старенький смартфон останнім часом дратував надзвичайною повільністю.

      – Слухаю, – відповів на дзвінок із незнайомого номера.

      Оперативник аж ніяк не здивувався, коли батько Єгора призначив зустріч.

      «Старий підозрює усіх, – збагнув Женя. – Ну, що ж, я би теж так учинив.»

      Під час поминок Кир’ях намагався второпати, чи цей суворий старий, укритий зморшками та старечими плямами



<p>11</p>

Барига – так поліцейські називають торговців наркотиками.