OMIKO

Все книги издательства OMIKO


    Вибрані афоризми

    Григорий Сковорода

    Книга вибраних афоризмів видатного українського філософа, поета та педагога Григорія Сковороди (1722-1794). Кожен афоризм Григорія Сковороди проілюстровано твором Олександра Ройтбурда.

    Карты и планы города Харькова XVIII–XX вв.

    Андрей Парамонов

    Пожалуй, мало найдется людей, которые не обращают внимания на карты, особенно на старые. И в большей степени они интересны мужчинам и мальчишкам. В моем детстве мы искали на картах города, рассматривали рельеф, словно путешествуя, пытались сами составлять топографические карты и карты своего города. Потом была любовь к военным картам, особенно с отметками о ведении боевых действий. А последние 20 лет я собираю карты городов и сел бывшей Харьковской губернии. Зачем? Просто это важный, если не сказать, основополагающий элемент в изучении истории любого города. Ведь Харьков XVIII столетия предстает перед нами в виде немногочисленных гравюр, поэтому любая карта этого времени словно переносит нас в мир, которого по сути уже нет. Мы видим детали прошлого в течении рек, в дорогах, ведущих в те или иные города, в рельефе местности: болотах, песках, пашнях. Городские кварталы и собственно сама крепость Харькова – это уже другая любовь, уважение к предкам, которые обороняли город, хранили его честь, возвеличивали его славу. Изучать историю города без картографии и не иметь представления о том, как он развивался, значит не учитывать один из основных, а порой наиважнейший из источников. И если в прошлом многие карты Харькова можно было найти только в архивах или в черно-белом изображении, то сегодня читателю предоставляется уникальная возможность воочию насладиться красотой старых планов города. Полюбоваться, рассмотреть, поискать родные или любимые места, увлечься еще больше историей Харькова, проникнуться уважением к его прошлому.

    Чарівні традиції українок

    Лада Лузина

    «Мій улюблений приклад! За традицією у ніч на Мокія Мокрого (24 травня за нашим стилем) господиня роздягалася догола та тричі бігала навкруги грядки соняшників (читай „Голі дні“). Втім кожен, хто випадково побачив її оголеною, знав напевне: це не відьма, а добра українська господиня, яка бажає отримати кращий врожай!..»

    Ukrainian Women's Magic Traditions

    Лада Лузина

    «My favourite example! Following the tradition, in the early hours of Mokiy the Wet (24th May according to the Gregorian calendar) a woman would take off clothes and, being naked, would run about her garden bed of sunflowers three times (see “Naked Days”). However, any person who would notice her naked knew perfectly well that she was not a witch, but a kind Ukrainian housewife, who sought to have a good harvest!..»

    Страхоед Квибик

    Ирина Фингерова

    Полосатый Квибик может поселиться в каждом доме, но, будьте осторожны, у могущественного Страхоеда зверский аппетит. Конфетами не отделаетесь, он предпочитает кое-что поинтереснее. Зато как только Квибик перекусит, сразу становится настоящим другом! Удастся ли Вике и Диме впрок накормить Квибика и поможет ли он найти пропавший день рождения, вы узнаете из сказочно-познавательной истории, которую придумала Ирина Фингерова, а нарисовала Марина Осатаненко. Будьте осторожны: полосатый Квибик может поселиться в каждом доме.

    Жахожер Квiбiк

    Ирина Фингерова

    Смугастий Квібік може залюбки оселитися в кожному будиночку. Суворий Жахожер має неабиякий апетит, але вживає він незвичну їжу. Тільки-но Квібік поїсть, одразу стає справжнім другом. Чи вдасться його нагодувати Віці та Дмитрику і чи допоможе він знайти зниклий день народження, дізнайтеся із казково-пізнавальної історії, яку придумала Ірина Фінгерова, а намалювала Марина Осатаненко. Будьте обережні: смугастий Квібік може оселитися в кожному домі.

    Коли молот зустрічається з ковадлом

    Галина Цикіна

    Студентка Оля випадково знаходить у коморі будинку покійної бабусі Ярини її щоденник і розуміє, що старенька знала шлях до загубленого скарбу. Які небезпечні таємниці приховувала бабця? Чому Олю та її сестру переслідують і намагаються вбити? Більше запитань, ніж відповідей… Але зв’язок минулого із теперішнім значно потужніший, ніж може здатися на перший погляд: він завжди незримо існує у нашому житті й повсякчас допомагає у скрутному становищі. У якийсь момент доля Ярини та доля її онукинесподіваним чином сплетуться в одну, і кожна у свій час намагатиметься не зламатися, опинившись у горнилі боротьби, в якому молот зустрічається з ковадлом…

    Лідери, що змінили світ

    Олекса Підлуцький

    Нова книга Олекси Підлуцького – це глибоке дослідження про суперечливе, динамічне, різнобарвне, яскраве й водночас трагічне ХХ століття, здійснене шляхом оцінки діяльності та ретельного змалювання психологічних портретів найвидатніших діячів цієї епохи. Юзеф Пілсудський та Віллі Брандт, Махатма Ґанді та Вацлав Гавел, Авґусто Піночет та Марґарет Тетчер… Героїв цієї книжки об’єднує те, що кожен з них зміг стати справжнім лідером нації, згуртувати співвітчизників і вивести свою країну з глибоко кризових ситуацій. Автор, розповідаючи про 30 знакових особистостей минулого століття, показує їх без звичних штампів, надає маловідомі факти і водночас змушує замислитися, яким має бути політичний лідер, що може Україна запозичити з безцінного досвіду цих видатних діячів. До книги увійшли матеріали, опубліковані на сторінках аналітичної газети «Дзеркало Тижня».

    Тринадцятиканоння. Тексти, що створили цивілізацію

    Роман Москаль

    У своїй книжці Роман Москаль вперше в Україні виклав історію китайського канонознавства, зокрема – формування корпусу «П’ятиканоння», «Чотириканоння» та «Тринадцятиканоння», їх вивчення та коментування. У книжці повністю або частково наводяться переклади більшості текстів канонів. Високий інтелектуальний статус цих текстів забезпечувався традицією та вірою в невичерпність смислів, що в них закладені; переконанням, що їх неможливо остаточно вивчити та пізнати. Тож китайські книжники знову і знову занурюватися в їхню мудрість, як для самовдосконалення, так і для передачі цих знань наступним поколінням. А завдяки коментарям канони адаптувались до викликів нових епох. Упродовж тисячоліть у Китаї канони вважалися найважливішим духовним надбанням народу, що осмислювалися для розуміння світу, людини та суспільства загалом. Вони власне і сформували китайську цивілізацію, а також справили фундаментальний вплив на країни «конфуціанського ареалу» – Японію, В’єтнам та Корею.