Eesti digiraamatute keskus OU

Все книги издательства Eesti digiraamatute keskus OU


    Imelik peegel

    Juhan Kunder

    Juhan Kunderi tuntud imemuinasjutus kutsub vana kuningas oma kolm poega enda juurde, et enne surma pärija määrata. Kes isale nooreks tegeva imepeegli koju toob, pärib kuningariigi. Kas kuningriigi valitsejaks saab üks kahest vanemast vennast või noorim, lollpoisiks kutsutud vend, selgub juba muinasjutust.

    Jänesejutud

    August Jakobson

    Raamat räägib kolm vahvat lugu, kus peategelaseks jänes. Muinasjutus „Miks jänese huul on lõhki” saate teada, mis jänkudele nii nalja tegi, et nad oma mokad lõhki naersid. „Jänes astub keelust üle” pajatab loo sellest, kuidas jänesed puude koore närimise eest karistada said. Muinasjutus „Jänes ja külmataat” loete sellest, kuidas metsaloomad läksid Metsaisa juurde endale soojemaid kasukaid paluma.

    Jõulumeister

    Ermo Liedemann

    Raamatus on kaks toredat jõulujuttu, mille on kirjutanud noor autor Ermo Liedemann. Muinasjutt „Jõulumeister” räägib sipelgapoisist Rasmusest, kes üle kõige jõulusid armastab. Vapper sipelgapoiss aitab jõuluvana hädast välja ning päästab sellega jõulud. Jutus „Jõuluvana lauluvõistlus” hakkavad Sipelgaküla elanikud usinalt jõululauluvõistluse jaoks laule kirjutama. Mis lauluvõistlusest saab ja kes saadetakse Sipelgakünka rahvast esindama, lugege juba raamatust.

    Kääbusnarr

    Rahvaluule

    Raamatust saate lugeda prantsuse muinasjuttu lõbusast ja kavalast poisikesest, keda tema väikse kasvu tõttu hakati kutsuma Kääbusnarriks. Kui poiss endale teenistust otsima läheb, satub ta hiiglase majja ja pärast seda ootavad teda ees enneolematud seiklused.

    Karujutud

    August Jakobson

    Raamat räägib kolm vahvat lugu, mille tegelaseks on karu. Muinasjutus „Miks karu kardab inimest” katsuvad karu ja sääsk inimesega rammu. „Mees ja karu jagavad saaki” pajatab loo sellest, kuidas mees karu üle kavaldas ja karu suures hädas rebase nõu vajas. Muinasjutus „Karu ja lammas” loete sellest, miks karud ja lambad sõbralikult koos ei saa elada.

    Doktor Levini tee. Humaanne meditsiin ja õige toitumine

    Riina Lõhmus

    Tuntud lastearsti Adik Levini elulooraamat jutustab Valgas sõja jalus sündinud juudipoisi käänulisest kujunemisest armastatud lastearstiks esmalt uskumatus Kasahstanis ning seejärel Eestis. Raamatust leiab värvikaid karaktereid ja seiku toonasest üliõpilaselust Leningradis, kasahhide elust-olust ja parteilisest entusiasmist, tervishoiust nõukogude moodi, esimese ema- ja lapsesõbraliku lastehaigla ülesehitamisest Tallinnas ning võitlusest humaanse meditsiini eest lääne- ja idarindel. Ei puudu ka sõnaka doktori toitumisalased nõuanded ning viimastel aastatel meedias elavalt kajastatud Role kliiniku lugu. Raamat julgustab lugejat tervisest, oma kõige kallimast varast teistmoodi mõtlema, mitte uskuma moodsa tervishoiu müüte ning oma ja laste hea tervise eest julgemini seisma.

    Enne kui on hilja

    Ketlin Priilinn

    Kahe väikese lapse ema kaob ootamatult ja peagi leitakse ta jõhkralt mõrvatuna. Juhtumiga hakkab tegelema alles äsja ametisse asunud noor uurija Rebecca Lindeberg, kes ei suuda esiotsa leida ainsatki põhjust, miks pidanuks keegi sellele pereemale halba soovima. Tasapisi hakkavad aga ilmnema veidrad ja kõhedust tekitavad asjaolud ning Rebecca taluvuspiirid pannakse tõsiselt proovile… Järsku oli sealt kottidest paistnud verine käsi ja sassis juuksed ja tumesinine jope jälle tal silme ees, nagu oli tal silme ees ka see väike poiss, kes koos isaga alles paar tundi tagasi siin jaoskonnas oli viibinud, ja siinsamas laua peal lebas pilt, millel võis näha vormikat pruunide juustega naist rõõmsalt kaamerasse naeratamas. Rebecca haaras lauast kinni ja puhkes nutma, valjusti ja lapselikult nuuksudes, tundes samal ajal õõvastust, et tal ikkagi ei õnnestunud olla see robot, see professionaalne robot, kes suudab kõik enda isiklikud emotsioonid välja lülitada ja jääda vaid uurija rolli.

    Katki

    Tea Lall

    „Katki” räägib loo keskealisest pisut eraklikust Ragnest, kes on sattunud oma elus madalseisu. Endas selgusele jõudmiseks üürib ta vana maja ja sukeldub seal iseenese valusasse minevikku. Ent maja peidab oma seinte vahel üht traagilist lugu. Juhuse tahtel tuleb aastaid saladuses hoitud lugu päevavalgele ja see muudab kõigi asjaosaliste elu. Lahti hargnevad inimeste saatused, põimuvad minevik ja tänapäev ning ootamatult seisab Ragne silmitsi keerulise ülesandega… „Vaid väikeseks viivuks oleks justkui midagi läigatanud taskulambi valgusvihus. Ragne sirutas käe ettevaatlikult purunenud laudade vahele ja tundis, kuidas külm metall tema kätt puudutas. Jah, just see puudutas tema kätt, mitte vastupidi. Tasapisi tõmbas ta külma tundmatut eset enda poole, kuni nägi, et see on metallist käsitöökarp, vana ja roostetanud.” „Katki” autor Tea Lall on sündinud 1967. aastal Jõgeval. Ta töötab Jõgeva linnaraamatukogus. „Katki” on tema esimene romaan, mis võitis kirjastuse Tänapäev 2015. aasta romaanivõistlusel III koha.

    Headuse väel: Dalai-laama visioon tuleviku maailmast

    Daniel Goleman

    14. dalai-laama Tenzin Gyatso (snd 1935) on aastate jooksul avaldanud rea raamatud. „Headuse väel“ ilmub dalai-laama 80. sünnipäevaks ning on valminud koostöös tema sõbra Daniel Golemaniga, kelle varasematest raamatutest on eesti keeles ilmunud mh „Emotsionaalne intelligentsus“ ning „Keskendumine“. Käesolevas raamatus selgitab dalai-laama, kuidas võib igaüks meist kaasa aidata sellele, et maailm oleks elamiseks parem paik. See ei ole budismiõpik, vaid visionääri ettekujutus tuleviku maailmast. Dalai-laama selgitab oma põhimõtteid ja vaateid elule, siin on tõsielust võetud lugusid inimestest, kes on üritanud midagi muuta ja tõestust uue mõtteviisi toimimisest.

    Haiuim ja sichuani pipar. Magushapu söömismeenutus Hiinast

    Fuchsia Dunlop

    Auhindadega pärjatud toidukirjanik Fuchsia Dunlop oli esimest korda Hiinas 1994 ja tõotas juba siis, et sööb kõike, mida pakutakse, ükskõik kui võõras või kummaline see poleks. „Mõistsin, et kui tahad vahetut, kohtumist võõra kultuuriga, tuleb oma kookonist vabaneda,“ kirjutab ta. Köitvate memuaaride käigus kirjeldab Fuchsia lugejale oma kasvavat armastust Hiina ja selle toidu vastu, esimesest lummavast kokkupuutest Sichuani provintsi maitsetest rikka köögiga.