Raamatust leiab kolm õpetlikku ja naljakat lugu varesest. Esimene jutuke “Vares käib tihasel kosjas” pajatab sellest, kuidas tihane varese jutustamisoskuse proovile paneb ja kas vares pruudiga ka rahule jääb. Teisest loost “Varese reis soojale maale” saate lugeda, kuidas vares lõunamaareisiga rahule jäi ja millisele järeldusele tagasi tulles jõudis. “Vareses ja rebases” püüab rebane varesememme üle kavaldada ja tema poegi oma kõhutäieks välja petta.
Raamat räägib neli vahvat lugu, kus peategelaseks siil. Kolme loo autor on August Jakobson, üks lugu on rahvajutt. Jutus „Siil praeb sitikat” veab sitikas siili ninapidi ja pääseb niimoodi eluga. „Siili ja jänese võidujooks” on krutskeid täis lugu sellest, kuidas siil jooksmises jänest võidab. „Miks siil turtsub” pajatab sellest, kuidas siil ennevanasti tark ja väle loom oli, aga Metsaisa hoiatustele vaatamata oma kiiruse ja tarkuse kaotas. Rahvajutus „Siil ja rebane augus” teesklevad siil ja rebane surnuid ja pääsevad nii august välja.
Raamat räägib neli vahvat lugu, kus peategelaseks hunt. Muinasjutus „Rebane ja hunt” lähevad hunt ja rebane kontvõõrastena pulma peotoitudega maiustama. „Hundi ja jänese talvekorteris” ehitavad hunt ja jänes endale majad. Kui hundi jäämaja ära sulab, hakkab ta jänese majas peremehetsema ning appi on vaja kutsuda kukk, kass ja koer. Muinasjutt „Miks hunt muutus kurjaks” pajatab sellest, kuidas vanasti inimestega koos elanud ja sõbralik hunt kurjaks muutus ja loomi murdma hakkas. Muinasjutus „Hunt ja põder” päästab põder langenud puu alla jäänud hundi. Kuidas hunt heategijale tasub, selgub aga juba raamatust.
Raamat räägib kolm vahvat lugu, kus peategelaseks jänes. Muinasjutus „Miks jänese huul on lõhki” saate teada, mis jänkudele nii nalja tegi, et nad oma mokad lõhki naersid. „Jänes astub keelust üle” pajatab loo sellest, kuidas jänesed puude koore närimise eest karistada said. Muinasjutus „Jänes ja külmataat” loete sellest, kuidas metsaloomad läksid Metsaisa juurde endale soojemaid kasukaid paluma.
Raamat räägib kolm vahvat lugu, mille tegelaseks on karu. Muinasjutus „Miks karu kardab inimest” katsuvad karu ja sääsk inimesega rammu. „Mees ja karu jagavad saaki” pajatab loo sellest, kuidas mees karu üle kavaldas ja karu suures hädas rebase nõu vajas. Muinasjutus „Karu ja lammas” loete sellest, miks karud ja lambad sõbralikult koos ei saa elada.