Emily on oma eluga rahul just sellisena, nagu see on. Tal on ämmaemanda töö, mida ta armastab, ning vallalise naisena naudib ta omapäi elamist. Samas on tal tunne, et muutused on möödapääsmatud ning käes aeg hingata sõõmuke mereõhku. Ja nii juhtubki, et kui parim sõbranna Rebecca helistab ja küsib, ega Emily juhtumisi suve Šotimaa rannikuvetes „popsutaja” pardal süüa valmistades veeta ei tahaks, haarab ta võimalusest…
Ühe võõra saabumine lõunaosariigi väikelinna toob päevavalgele vanu saladusi ja uusi unenägusid ning kaunis lugu täis lootust ja viirastusterohket salapära võidab lugeja südame. Tuntud, ent erakliku põnevusromaanide autori Hayden Wintersi elu on üks suur valede jada. Ta tunneb oma mineviku pärast sügavat piinlikkust, mistõttu tema soov ausa suhte ja pereloomise järele on seniajani täitumata ning ta ei saa oma saladusi kellelegi usaldada. Ta on otsustanud isiklike deemonite eest põgeneda, kuid seejuures takistavad teda võluvalt vanaaegne Virsikuaia võõrastemaja ja naine, kelle olemus on õrn nagu varblase laul. Carrie Riley pelgab kõike alates lendamisest ja äikesetormidest ning lõpetades elu endaga. Ent kui ta kohtub võõrastemajas peatuva mõistatusliku kirjanikuga, tärkab temas julgus mehe kohta kõike teada saada. Kui nad leiavad võõrastemaja juures redutava haavatava poisikese, soovib Hayden aidata Carriel poissi kaitsta. Varsti hakkab Haydeni unenägudes hargnema sajanditevanune müsteerium, mille eest mees saab asu ainult Carrie juures. Kui mineviku ja oleviku saladused põimivad nende elud üheks, ei jää üle muud, kui oodata vaid armastust – kui sünge tõde neid enne lahku ei vii. Eelmine raamat: Mälestuste maja. Esimene raamat
Kuidas ometi see mees teda märkaks? Lucy, erinevalt oma õdedest, ei veetnud eriti palju aega seltskonnas. Palju rohkem meeldis talle kodus olla – kui ta ainult leiaks härra Õige, kellega seda olemist jagada! Ta oli juba loobunud sellise mehe otsinguist, kui lugupeetud pediaater William Thurloe ta teele sattus. Mees oli atraktiivne ning vastas ta unistustele. Aga miks pidi ta olema Lucyst huvitatud, kui temaga tahtis abielluda peen ja kaunis Fiona?
Mõnda kuritegu ei taheta kirjeldada… Mõnda ei suudeta ettegi kujutada. Elaina McCord tahab leida mõrtsuka, aga mõrtsukas on juba leidnud tema. Elaina McCordi unistus saada FBI portreteerijaks satub ohtu juba esimese juhtumi ajal, kui ta uurib Texase rannakuurordi ümbruses toime pandud mõrvade seeriat. Ohvrid on noored naised, keda oli uimastatud, siis jõhkralt tapetud ja surnukehad jäetud sohu. Elaina sisetunne – millesse kohalik politsei suhtub eelarvamusega – ütleb, et tegemist on sarimõrvari värske kätetööga, ent see mees on oma kunsti aastaid täiustanud, muutudes iga korraga jultunumaks ja kavalamaks…
See meeliköitev romaan saab alguse ühel 1964. aasta talveõhtul, mil dr David Henry on sunnitud oma kaksikute sünni ise vastu võtma. Esimesena sündinud laps, poeg, on täiesti terve, kuid arst mõistab kohe, et tema järgmisena sündinud tütrel on Downi sündroom. Arst teeb murdosa sekundi jooksul otsuse, mis muudab kõigi nende elu igaveseks – veendes ennast, et tema motiivid on head. Ta palub Caroline’i nimelisel meditsiiniõel lapse hooldekodusse toimetada. Selle asemel pageb naine teise linna ja kasvatab lapse enda tütrena üles. Lugema õhutav ja sügavalt liigutav „Mälestuste talletaja tütar” on suurepäraselt kirjutatud lugu kõrvuti kulgevatest eludest, perekonnasaladustest ja armastuse kõikelunastavast jõust.
Salapärase minevikuga endine karastunud mereväelane elas eraklikult… kuni Iris Browningu puudutus ta uuesti tegutsema pani. Ronkmustade juustega kaunitar tõmbas miljonäri Maddox Helleri uuesti tulejoonele, et jahtida tabamatut mõrtsukat, kelle uueks sihtmärgiks oli Iris. Naine väitis, et ei tea selle põhjust, ning Maddoxi sisetunne käskis tal naist uskuda. Ometi näis voorusliku võõra usaldamine riskantne, eriti kui nende suhe muutus järjest isiklikumaks. Kas nüüd, kui minevikukummitused olevikku ähvardavad, toob üks keelatud puudutus naudingut või… valu? Originaali pealkiri: Forbidden touch Märksõnad: ameerika ilukirjandus põnevusromaanid armastusromaanid.
Naatan Haamer on hingehoidja ja vaimulik, kellele ta tädi, ooperiprimadonna Maarja Haamer pani juba õige ammu ühe draamateose eeskujul hüüdnimeks Naatan Naerukajakas. Tõsiseid teemasid on sellest hoolimata jätkunud läbi kogu elu ja aeg-ajalt on turjale tulnud võtta lausa küla-, kooli- ja Estonia parvlaeva täis muret, mis ootab asjatundlikku leevendust. Legendaarsest vaimulike suguvõsast pärit Naatan Haamer näitab oma lugu jutustades seda, kuidas jõuda tasakaaluni. Või kui see tasakaal ei saabugi siinses elus, siis pärast seda kindlasti. „Mind on elus hästi palju aidanud see, et usun õnneliku lõpuga muinas- juttu, ükskõik kas see lõpu kirjeldus vastab minu kriteeriumidele või mitte. Usun, et Jumalal on muinasjutu kriteeriumid kuskil olemas ja küllap ma ükskord ka jõuan nendeni ja saan neist aru.“
Šveits? Lumised mäed, õitsvad alpiaasad, nunnud lehmad, punased rongid, Emmentali juust, täpsed kellameistrid ja igal pool šokolaadipoed? Kui sa sellest maast just nii mõtled, siis oled langenud hästi turustatud Šveitsi-klišee lõksu. Täpselt nii juhtus minuga, kui ma paarikümne aasta eest „ajutiselt“ Šveitsi kolisin. Tasapisi avastasin, et Arkaadia-maastiku kuvand varjab Eesti-suurust keerulist föderaalriiki, millest suured katastroofid ja võõras võim on imekombel mööda käinud. Kõik on väike ja sõbralik, aga kohaneda ei ole siin lihtne. Tuleb harjutada viisakat vestlust Šveitsi saksa keele mitmesajas dialektis. Võtta suusatunde koos beebidega. Varuda kannatust pikkadeks tervitus- ja lahkumisrituaalideks. Veenda vastutulijaid, et kuuseriisikad ei ole mürgised. Poolpõlvili heina niita. Vestelda külalistega ühiskondliku transpordi teemal. Jõuda vaevu järele mäest üles rühkivatele vanainimestele. Süüa juustu-vorstisalatit. Jõuda kohtumistele sekundi täpsusega. Lapsemäng minusugusele kahepaiksele!
„Topeltelu” on rännak läbi 20. sajandi teise poole USA meelelahutus- ja kunstimaailma ühe samasooliste paari seltsis. See on üleskutse võrdõiguslikkusele, ilma paatose ja loosungiteta. Alan Shayne’i ja Norman Sunshine’i topeltautobiograafia jutustab mõnusa huumoriga nende 1958. aastal alanud ja siiani kestvast ühisest teekonnast Broadwaylt Greenwich Village’isse, Madison Avenuele ja Hollywoodi. Tänu Alanile avanevad meile teatri, kino ja televisiooni telgitagused, Norman jutustab reklaamikunstniku, maalija ja ajakirja väljaandja konkurentsitihedast elust. Nende rohkem kui 50 aastat kestnud kooselu jooksul muutus maailm sedavõrd, et oma seksuaalsuse pärast kurjategijateks peetud inimestest said viiekümneaastase kooselu järel seaduslikud abikaasad, kuigi esmalt mitte romantilistel, vaid puhtpraktilistel kaalutlustel. Sellest suhtest on õppida kõigil, seksuaalsest sättumusest sõltumata. Kuidas hoida pikkade aastate jooksul üleval õnnelikku, kirglikku, vastutustundlikku, truudusel põhinevat suhet, vaatamata elu keerdkäikudele, kividele ja kändudele, mis kõigile teel ette tulevad.
Elin Toona romaani „Mihkel, muuseas“ keskmes on eesti pagulaste elu 1970. aastate Londonis, põgusate tagasivaadetega nende Eestist põgenemisele ja kohanemisele uuel asukohamaal. Tegevus vältab umbes aasta ning algab peategelase kirjanik Mihkel Laasma sünnipäevapeoga, mis on ühtlasi ka tema abikaasa peied. Boheemlikus miljöös toimuvad üsna tragikoomilised sündmused, mille tulemusena ennast analüüsivale Mihklile tundub kogu eelnev elu olevat elatud justkui „muuseas“. Järgnev reis koos saatusekaaslastest sõpradega Mandri-Euroopasse ja lähem tutvus Ameerikas üles kasvanud eesti noormehe Valteriga on nagu road-story, mis jätkub erootiliste ahvatlustega Kreekas ning kulgeb läbi Itaalia ja pahelise Amsterdami ning päädib tagasi Londonisse jõudmisega. Ühtlasi on see reis Mihkli jaoks ka eneseleidmise tee, mille lõpus toimuv armumine tõotab uue elu algust. Romaanis on hästi tabatud ajastu mentaliteeti, kohatised aimatavad autobiograafilised seigad on läbi tunnetatud ning tulemuseks on tugeva positiivse laenguga vaimukas ja liigutavgi teos eesti pagulaste ehedast elust.