Eesti digiraamatute keskus OU

Все книги издательства Eesti digiraamatute keskus OU


    Peep Aaviksoo: "Mõtted pole midagi väärt, kui sa neid ellu ei vii"

    Siim Semiskar

    Podcastis “Edu Valem” käis viimati külas endine korvpallur ja poliitik, pikaaegne tippjuht ning praegu coach’ina tegutsev Peep Aaviksoo. Enam kui tunni pikkuse vestluse tulemusena jäi tunne, et vähemalt sama pikalt oleks võinud veel erinevatel teemadel arutada, kuna Aaviksoo poolt pudenes kogu vestluse vältel pidevalt erinevaid tarkuseteri.
    Kuigi lihtsad ja kergesti arusaadavad, tasub Aaviksoo erinevatele mõtetele korraks peatuma jääda ja mõelda, kas ma ise käitun selliselt. Mõned näited: “Mõtted pole midagi väärt, kui sa neid ellu ei vii”, “Ebaedust õpid oluliselt rohkem kui edust”, “Ebaõnnestumine on okei, aga kui sa sellest ei õpi, siis see pole okei” ja “Tahan õhtul magama minnes olla targem kui hommikul ärgates.”

    Aivo Adamson: "Pole häid ega halbu otsuseid, on õiged või valed"

    Siim Semiskar

    Taskuhäälingusaates “Edu Valem” käis 16. osas külas kogenud tippjuht Aivo Adamson, kelle muljetavaldavas CV-s kirjas muuhulgas erinevad ametid (kuni juhatuse liikmeni välja) Hansapangas, maanteeameti ja Starmani juhtimine, tegevus digitaliseerimislahenduste valdkonnas ÜRO-s ning praegune töö Alexela tegevjuhina.

    Kristo Timberg: "Edukaks saada sooviva inimese õppimisvõime peab olema keskmisest kõrgem"

    Siim Semiskar

    Taskuhäälingusaates “Edu Valem” käis külas Chemi-Pharm AS tegevjuht Kristo Timberg, kellega rääkisime tema juhitava ettevõtte tegemistest nii kriisi ajal kui enne seda, juhtimisest üldiselt ning üritasime kaardistada edukate inimeste peamiseid omadusi.
    Timbergi sõnul peaks edukaks saada sooviva inimese õppimisvõime olema keskmisest kõrgem, kuna enamus oma valdkonnas midagi saavutanud edukaid persoone on avatud uutele asjadele ja kõigele, mis ümberringi toimub.

    Gerd Kiili: "Parem targalt seista kui lollilt joosta"

    Siim Semiskar

    Taskuhäälingusaade “Edu Valem” jätkab oma väga väärikate ja põnevate külaliste jada. Pakume kuulamiseks saadet Sportland Eesti AS-i pikaaegse tegevjuhi Gerd Kiiliga.
    Kiiliga juttu rääkides ei saa loomulikult üle ega ümber korvpallist, kuna mees mängis kümme aastat Eesti meistriliigas, esindades klubisid Kamee, Puuviljaparadiis, Hotronic ja Pirita. Hetkel aitab ta oma meelisala tüürida Eesti Korvpalliliidu juhatuse liikmena.
    Kui spordijutud räägitud, keskendume saates Kiili karjäärile juhina ning peamiselt kogemusele, mis ta saanud Eesti mõistes väga suurt jaemüügiettevõtet ehk Sportlandi juhtides. Mitmel korral sõnastab Kiili ära ka tema arvamuse edu valemist. Ühtlasi saab Kiili käest kõvasti kiita noorte põlvkond, kes tema sõnul viib maailma edasi ja temasugustel “vanuritel” tuleb olukorraga kohaneda.

    Verepulm vaksalis

    Jaagup Mahkra

    Jaagup Mahkra verdtarretav lühijutt «Verepulm vaksalis» testib ka kõige tugevama närviga lugeja piire.
    Loevad Tanel Bergmann, Mart Niinepuu, Tarmo Prangel, Margus Prangel, Eha Öövel, Mattias Öövel ja Maia Öövel, Priit Öövel.

    Liblikad pimedusest

    Maniakkide Tänav

    Õudusloo peategelaseks on pereisast krematooriumiomanik, kes oma äri päris eetiliselt ei aja ja seetõttu tumedate jõudude küüsi langeb.
    Loevad Priit Öövel, Aiky Öövel, Maia Öövel ja Mattias Öövel.

    Õpilane

    Karen Orlau

    Kaheksa näpuga vallaslaps Reno tunneb endamisi, et tahaks nõiaks saada. Ta taotleb stuudiumit kohalikult külanõialt, perspektiiviga sellelt hiljem amet üle võtta. Nõid keeldub ja poiss otsustab ise nõiaoskused omandada. Läbi aastate ja valude õnnestub tal kinnistada vastavad ametioskused – hoolimata sellest, et külanõid hoiatab teda selle eest, mille peale enesekindel isehakanu nendib, et eakas külanõid lahkub siit ilmast lähikuudel ning noormees asub tema kohale.
    Loevad Priit Öövel, Aiky Öövel, Maia Öövel ja Mattias Öövel.

    Teily Allas: “Ei ole vaja alati oodata kriisi, et edasi minna”

    Indrek Põldvee

    Teily Allas on kolme lapse ema, karjääricoach ning brändi Little URBY üks loojatest ja eestvedaja. Psühholoogiat ja organisatsiooni käitumist õppinud Teilyl on olnud soov inimesi aidata nende eesmärkide saavutamisel juba ammu.
    Endalt pidevalt küsides “Miks inimesed teevad seda, mida nad teevad ja mõtlevad nii, nagu nad mõtlevad?” on Teily jõudnud karjäärinõustaja teekonnale. Esitades endale õigeid küsimusi, on ettevõtlik Teily sidunud oma kaks põhilist kirge ettevõtlusega.

    Liisi Tarvo: "Raha ei kao kunagi käest ära. Tervis ja aeg aga küll"

    Indrek Põldvee

    Meil on äärmiselt hea meel jagada teiega lugu, mis on tõestuseks sellele, et sihikindlus ja kirg oma tegemiste vastu viivad sihile olenemata vanusest – saage tuttavaks Liisiga, kelle missiooniks päästa maailm iga päev vrapiga, on olnud juba 11-aastasest saadik!

    Juba siis olid Liisil oma tulevase toidukoha menüüd valmis, vähemalt restorani mängus. 16-aastasena ühendati jõud isaga ning 2015 avati Eesti esimene vrapikohvik. Tänaseks on Liisil kohvikuid Wrap’n’Roll juba kolm. Kolmekäigulised õhtusöögid, tervislik elustiil ning loomingulisus on Liisit köitnud juba varasest elueast. Enda teadmisi täiendab Liisi hetkel Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor turunduse ja ärijuhtimise erialal. Hea huumorimeel, vastutustundlikkus, tänulikkus, elu usaldamine ning hindamatu isa tugi on Liisi viinud sinna, kus ta tänaseks on.

    Stella Soomlais – taaskasutusest, keskkonnasäästlikkusest, ärist ja läbipõlemisest

    Indrek Põldvee

    10 aastat tagasi oma soovide visualiseerimine, stuudiost unistamine, töökus ning teadlik aja maha võtmine on Stella viinud suurte saavutusteni. Aastaks 2020 on Stella oma tiimiga täielikul ringdisainil. See tähendab, et nende tooted on 95% taaskasutatavad, et jäätmeid oleks veelgi vähem. Täpsemalt infot Global Fashion Agenda kodulehel. Tundes aukartust ja vastutust kasutatava materjali ees on iga Stella tiimi poolt tehtud samm sõna otseses mõttes 9 korda mõõdetud ja 1 kord lõigatud! Nii nagu Stella ütleb: “Tuleb mõelda, mis on parim toode konkreetsest nahast.”.