Історія речей. Дитяча енциклопедія. Отсутствует

Читать онлайн.
Название Історія речей. Дитяча енциклопедія
Автор произведения Отсутствует
Жанр Учебная литература
Серия
Издательство Учебная литература
Год выпуска 2009
isbn 978-966-03-3899-9



Скачать книгу

разі їх звучання. Home Voke не тільки підтверджує надходження команди, але й відповідає на неї. Наприклад, у відповідь на команду «Я в будинку» Home Voke відповідає щось на зразок: «Ласкаво просимо. Як минув день?» А ще Home Voke по-різному реагує на команди, що їх дають різні члени родини (погодьтеся, дуже необхідна обережність, особливо якщо в помешканні є малі діти!).

      Якщо ви не є консерватором, можна спробувати встановити у власному житлі так звані комбіновані вмикачі, що поєднують функції стандартних пристроїв цього типу та контролерів Х10. А деякі контролери навіть здатні відображати поточний стан приміщення на спеціальних рідкокристалічних панелях, які монтуються безпосередньо на стіни кімнат. Непогано зарекомендували себе також спеціальні панелі з підсвічуванням, що успішно виконують функції «диспетчера».

      Для того ж щоб керувати аудіо– чи відеоапаратурою та домашнім кінотеатром, у наш час використовують передавачі Ік-сигналів. Крім того, для цих потреб розроблена більш «серйозна» система Wohle-House Audio/Video, в основі якої лежить централізоване джерело аудіо– і відеосигналів, а також динаміки та екрани, змонтовані в усіх кімнатах. Це дає змогу, наприклад, кожному з членів родини дивитися і слухати програми за власним вибором, не заважаючи при цьому іншим, у будь-якому місці приміщення. А спеціальні датчики руху вмикають чи вимикають джерела звуку по черзі – залежно від пересування людини (таким чином, музика може супроводжувати вас по всьому будинку). Контроль над такою системою здійснюється як з панелі, так і зі звичайного пульта дистанційного керування.

      Отже, фантасти знову (в який раз!) випередили винахідників, давши людям мрію про «розумний будинок» і бажання його створити. Завдяки сучасним технологіям і польоту фантазії ми з вами нині маємо можливість користуватися «будинком з майбутнього»…

      II

      З чого зроблені речі навколо нас?

      Колись дуже давно прадавня людина одягалася в шкіри вбитих тварин, жила в печері і спиралась на дерев’яний кийок, тобто вона користувалася тим, що було навколо неї.

      Нині, коли ми заходимо до сучасного будинку з цегли і цементу, з підлогою, вкритою лінолеумом, бачимо друзів, одягнених у шовк та бавовну, ми добре усвідомлюємо, що матеріали для всіх цих речей з неба не впали… Хтось талановитий і винахідливий вперше побачив у глині майбутній цемент, а в коробочках бавовни – майбутню нитку і тканину, які дали життя безлічі сучасних виробів. Звісно, що майже всі винаходи не були зроблені за один день, історія їх народження часто налічує десятки маленьких кроків-винаходів, а між першими випробуваннями і майбутнім використанням іноді лежать століття.

      Звідки взялися різні тканини?

      Технологія виготовлення тканин є однією з найдавніших. Протягом тисячоліть люди обробляли рослини та вовну, отримуючи текстиль. У всякому разі, ще шість тисяч років тому наші далекі предки використовували для цієї мети чотири найважливіших природних волокна: