Історія речей. Дитяча енциклопедія. Отсутствует

Читать онлайн.
Название Історія речей. Дитяча енциклопедія
Автор произведения Отсутствует
Жанр Учебная литература
Серия
Издательство Учебная литература
Год выпуска 2009
isbn 978-966-03-3899-9



Скачать книгу

інженерна думка звернулася і до праски. Замість важкого монолиту у продажу почали з’являтися порожні моделі. Всередині у них було місце для «пального»: такі праски «топили» вугіллям. Бачили, як у старих фільмах хазяйка помахує праскою? То вона роздмухує всередині неї жар. Мінусів така конструкція мала дуже багато, тож наприкінці XIX століття виробники почали випускати керосинові, газові та спиртові моделі. Користуватися ними було не дуже й легко! І ось, нарешті, з’явилися електричні праски. Спочатку вони не мали зволожувачів та терморегуляторів, але жінкам вони здавалися вершиною досконалості. Згодом хазяйки знову почали вередувати і… коли б ваша прапрабабуся побачила, якою технікою орудує її нащадок, вона б злякалася. А для того щоб розібратися в усіх пристроях праски, їй знадобився б не один тиждень…

      Електробритва (тільки для чоловіків!)

      Тривалий час нашим прапрапрадідусям доводилося хизуватися довгими опасистими бородами та вусами. Чому? Бо доглядати за цією «красою» було значно легше, ніж щодня голитися… До речі, чим голилися раніше, до винаходу електробритви?

      Споконвіку чоловіки зішкрібали відрослу щетину за допомогою звичайного ножа, кинджалу або навіть шаблі – аби тільки лезо було досить гострим! Перед використанням ніж правили на звичайнісінькому ремені. Звичайно, таким чином наведена краса часто супроводжувалася порізами та подряпинами, що довго загоювалися і нагадували про сутичку зі скаженими котами. Тому чоловіки при голінні швидко навчилися застосовувати рослинні препарати, мильне коріння чи саме мило. А після процедури робили примочки та мастили шкіру рослинними оліями. Згодом на зміну ножам прийшло ще одне знаряддя – небезпечна бритва. Називалася вона так недарма. Досить тільки поглянути на це знаряддя цирульника, як одразу ж виникають погані думки і аж ніяк не кортить познайомитися з цим інструментом ближче…

      З плином часу чоловіки неабияк полегшили собі життя, винайшовши так звані станки, до яких додавалися змінні леза. Станки поступово модифікувалися, ставали більш безпечними, з’являлися мастильні смужки, що запобігають подразненню та інфікуванню. Але частина споживачів все рівно залишалася невдоволеною: адже часу завжди вранці обмаль… Для таких заклопотаних представників сильної половини людства і була створена електрична бритва. Сталося це недавно, 1939 року. Переворот у голінні вирішили зробити працівники фірми Philips. На той час у різних країнах світу існували філії компанії, а кількість її працівників становила 45 000 осіб.

      Електробритва теж не стала панацеєю від чоловічих бід. У 40 – 50-х роках минулого століття спеціалісти Philips Research додумалися до створення обертових голівок. На основі цього винаходу була сконструйована нова модель бритви, яка давала змогу плинно «переїжджати» по щоках та підборіддю, не завдаючи своєму господарю шкоди, але водночас піднімаючи й видаляючи щонайтонші щетинки.

      Блакитне вікно у світ

      Без чого сучасна людина просто не уявляє свого життя? Звісно, без телевізора! Він став обов’язковим