MREADZ.COM - много разных книг на любой вкус

Скачивание или чтение онлайн электронных книг.

Havai jutud

Jack London

Uhkuse maja, Pidalitõbine Koolau, Hüvasti, Jack, Aloha Oe, Chun Ah Chun, Kona Šerif, Jack London iseendast

Habakuk Jephsoni ülestunnistus

Arthur Conan Doyle

Raamatus on kaks lugu: "Habakuk Jephsoni ülestunnistus" ja "John Huxfordi äraolek".

Kirju koer

Indrek Koff

Ilus kirju koer võidakse kõige julmemal viisil ära süüa. Rebane võib olla nii väsinud ja kurb, et ei taha enam eladagi, aga siis võib ta suures hämaras metsas ootamatult kuulda, kuidas teda hõikab tema sõber Teine Rebane, ja saada rõõmsaks tagasi. Pisike kollane lind võib suures lennutuhinas kogemata puuksu teha ja sellega teised linnud nii kõvasti naerma ajada, et need äärepealt taevast alla kukuvad! Leopardi nimi võib olla Tõnu ja ta võib töötada poole kohaga fotostuudios modellina. Ahne jänes võib täitsa ilma karistuseta jääda… Ja pisikese karu, keda ähvardab hirmus uppumissurm suure külma mere põhjas, võib viimasel hetkel päästa suur kala. Kõik võib olla!

Kalevi kojutulek

Oskar Luts

Oskar Lutsu ühevaatuseline naljalugu kujutab Eesti vabaduse ajalugu – on tugeva iroonia- annusega pildike Sirgamäe talust, kus vana ihnuskoid Samuel Pliuhkamit ei huvita Saksa okupatsiooni lõpp ega Eesti vabaduse saabumine ja niinimetatud Kalevi kojutulek, vaid ainult oma rahakott. Puskar tahab ajamist, aga Pliuhkamil on puudu üks oluline toru.

Kapsapea

Oskar Luts

Keelest ja meelest

Uku Masing

"Keelest ja meelest" ning "Taevapõdra lood" ("Taevapõdra rahvaste meelest ehk juttu boreaalsest hoiakust") moodustavad terviku. Neid ei ühenda mitte ainult boreaalse mentaliteedi uurimine, vaid ka igermaanliku (indogermaanliku) SAE (Standard Average European) – standardse keskmise eurooplase keele ja maailmavaate käsitlus. Selle raamatu põhjal võime Uku Masingut pidada keeleteaduse selle suuna esindajaks, mis väidab, et keel, mida me kõneleme, mõjutab viisi, kuidas me mõtleme maailmast. Väidetakse, et keel ja mõtlemine on mõjutatud loodusest, rassist, kultuurist jne. Iga uue keelega omandab inimene uue "hinge", iga keelkond on meelkond. Juba Nietzsche mõistis, et erinevate keelte kõnelejad mõtlevad erinevalt, nende filosoofidki nagu kõnniksid erinevaid radu.

Koduabiline

Kathryn Stockett

Maailmas miljoneid eksemplare müünud romaan „Koduabiline“ nüüd ka eesti keeles! See on lugu, mida jutustavad kordamööda kolm naist, kes kõik näevad vaeva, et sobituda rassistlikku kogukonda 1962. aasta Mississippis. On Aibileen, mustanahaline teenija, kes kasvatab juba seitsmeteistkümnendat valget last; on Minny, kes ei suuda kuidagi oma teravat keelt hammaste taga hoida; ning on valge Miss Skeeter, kes on äsja kolledžist koju naasnud ja üritab välja selgitada, kuhu on kadunud tema armastatud hoidja. Pealtnäha ei saakski kolme naise elud erinevamad olla, kuid tegelikkuses põimuvad nende lood ühe salajase projekti raames, mis naised tõeliselt ohtu seab. Sest mõnikord lihtsalt tuleb piire ületada…

Empaatia areng ja arendamine lapsel

Maria Teiverlaur

Empaatia – see on ümbrusesse sissetundmis- ja kaasaelamisvõime, kaaslaste mõistmine, ilma milleta inimene ei saa olla emotsionaalselt intelligentne. Nagu kõigi võimete juures, omavad ka empaatia arengus tähtsust pärilikud ja mitmesugused keskkondlikud tegurid, kasvatus, matkimine ning samuti haigused. Käesolevas raamatus on antudki ülevaade empaatiast arengulises kontekstis ja välja toodud ka rida harjutusi, mis aitavad kaasa eelkooliealise lapse empaatia arengule. Teoreetiline ülevaade paneb kindlasti sügavamalt ja laiemalt mõtlema nii lapsevanemaid kui ka õpetajaid lapse käitumise üle ja rohkem tähele panema, mil määral laps on võimeline empaatiaks, sest selle põhjal saab järeldusi teha ka tema tunnetusliku, emotsionaalse ja moraalse arengutaseme kohta.

Kapten Hatterase seiklused

Jules Verne

Romaani tegevus algab 1861. aastal, mil kapten John Hatterase juhitud Briti ekspeditsioon suundub prikil Forward põhjapoolust avastama. Ülimalt raskete tingimuste, karmi talve ning Hatterase kinnisideede tõttu puhkeb mäss, mis päädib priki püssirohukambri plahvatuse ning laeva hävimisega. Hatteras koos paari kaaslasega jätkab teekonda pooluse suunas. Uus-Ameerika saare rannikult leiavad nad Ameerika Ühendriikide laeva vraki ning talvituvad sellel saarel. Karmides oludes ellujäämine õnnestub neil peamiselt tänu doktor Clawbonny geniaalsusele, kes suudab süüdata tuld jääst läätse abil, valmistada tahkeks külmunud elavhõbedast püssikuuli ning tõrjuda jääkarude rünnakud musta püssirohu kaugjuhitava plahvatusega.

Ilusate asjade püha

Ülo Mattheus

Ülo Mattheus (sünd. 1956) on mõtleja, kelle varasematele romaanidele Kuma (1989) ja Läheb ega peatu (1996) on ette heidetud liigset keerukust. Siinne kogumik näitab, et ta võib end ka lugejasõbralikumalt väljendada. Enamik kogumikku koondatud artiklitest on ilmunud viimastel aastatel Delfis ja nende teemade spekter ulatub seinast seina, elu mõttest poliitika roosamulliliste telgitagusteni. Raamatusse on lisatud ka varem ilmumata tekste.
Ühes India kloostris astus mõned aastad tagasi ta juurde kirsipunases rüüs buda munk ja küsis ilma sissejuhatuseta: Kas sa oled õnnelik? See oli nii ootamatu, nii segadusse ajav, et selle küsimuse üle on Mattheus mõtisklenud siiani. Võib-olla annab see võtme ka tema vägagi eripalgeliste kirjutiste mõistmiseks