MREADZ.COM - много разных книг на любой вкус

Скачивание или чтение онлайн электронных книг.

Strange Events Down Under

Larry B. Ritter

During vacations with a part of his family in Australia, very strange things happen with the women of Bob Horner``s sourrounding. Even returning to Europe the reactions of his daughter and his lover don`t dissappear. Bob needs to be creative . Step by step he gets close to the reasons of the denial of the reality by the perons he loves.

Błyski

Kamila Bryksy

Niepewność

Stanisław Sałapa

Wybór

Karolina Zielińska

Esimene üles. Kuum suvi 1968

Kulle Raig

Raamat räägib võrkpallist ja 1968. aasta kuumast suvest, jäägitust pühendumisest ja vaimustavast meisterlikkusest, mis pani rõkkama tribüünid. See on lugu meeskonnast, kes lõi täielikult oma stiili ja kes võib oma arvele kirjutada Eesti võrkpalli senise suurima saavutuse, Nõukogude Liidu meistrikulla võitmise 1968. aastal. Kalevi, tolle kauge aja ainsa puhtalt rahvusmeeskonna, mäng ühendas meid, tugevdas meie eneseteadvust ja muutus spordi mõõtmeid ületavaks sündmuseks. Siiski ei räägi raamat üksnes tähesärast, üksnes valgusest, vaid ka varjust – loobumisest ja kaotusvalust, 1960. aastate tegelikkusest, meie kuulsatest vastastest ja ka ülelahesõpradest soomlastest.

Budapesti spioon

Vilmos Kondor

Eesti lugejale juba tuttav ajakirjanik Zsigmond Gordon ungari kirjaniku Vilmos Kondori raamatutest „Budapest noir“ ja „Patune Budapest“ tegutseb jälle! Seekord istub ta ühel süngel talvehommikul taksosse, et Budapesti lennujaamast Reutersi korrespondendina Berliini sõita, ja mässitakse otsemaid jõhkrasse spioonilukku.
1943. aasta jõuluajaks on Teine maailmasõda peatselt lõpusirgele jõudmas ja Ungari väljavaated ei ole helged, ükskõik, kas võitjaks osutub fašistlik Saksamaa või kommunistlik Nõukogude Liit. „Üks rääbakas punane kass jooksis nende ees üle tänava, mõne hetke pärast ilmus nähtavale teda jälitav süsimust kõuts.“ Mõned Ungari poliitikud üritavad sokutada riigi tuleviku hoopis kolmanda „kassi“ kaitse alla, aga selleks on neil vaja erapooletuid ja äraostmatuid abimehi, kes armastavad oma maad ega kipu lobisema. Gordon on just selline mees ja kohe saabki ta sääraste lugude iseloomu omal nahal tunda: ta pekstakse läbi, nagu ikka, ta abiellub ja pääseb sel korral vaid üle noatera mõrvast. Seigelnud senisest suurema kaarega läbi Euroopa, jõuab ta tagasi Budapesti, et välja selgitada, kes mängib diplomaatia malelaual topeltmängu, mille eest tema pidi äärepealt eluga maksma.
Budapesti rahva eluolu on aga veelgi süngem kui sarja varasemates raamatutes. Isegi Gordoni vanaisa keedetud moosid on juba otsas ja kirjanduslikult saame maitsta vaid suurlinna leidlikku sõjaaegset talongigastronoomiat. Detektiivid nutavad taga nurjatuid mõrtsukaid, kes tapsid armuasjade, raha või kadeduse pärast. Nüüd tuleb neil taga ajada kibestunud inimeseloomi, kes löövad üksteist maha seetõttu, et ei suuda lihtsalt taluda kõikjal valitsevat hirmu ja õudust. Mida uurimisväärset on selles, kui keegi on kellegi tapnud kotitäie kartulite pärast?


Raamatuga tähistame Eesti 100. sünnipäeva.

Astrobiology

Группа авторов

ASTROBIOLOGY[/b] This unique book advances the frontier discussion of a wide spectrum of astrobiological issues on scientific advances, space ethics, social impact, religious meaning, and public policy formulation. Astrobiology is an exploding discipline in which not only the natural sciences, but also the social sciences and humanities converge. Astrobiology: Science, Ethics, and Public Policy is a multidisciplinary book that presents different perspectives and points of view by its contributing specialists. Epistemological, moral and political issues arising from astrobiology, convey the complexity of challenges posed by the search for life elsewhere in the universe. We ask: if a convoy of colonists from Earth make the trip to Mars, should their genomes be edited to adapt to the Red Planet’s environment? If scientists discover a biosphere with microbial life within our solar system, will it possess intrinsic value or merely utilitarian value? If astronomers discover an intelligent civilization on an exoplanet elsewhere in the Milky Way, what would be humanity’s moral responsibility: to protect Earth from an existential threat? To treat other intelligences with dignity? To exploit through interstellar commerce? To conquer? Audience The book will attract readers from a wide range of interests including astronomers, astrobiologists, chemists, biologists, space engineers, ethicists, theologians and philosophers.