Arthur Conan Doyle

Список книг автора Arthur Conan Doyle


  Sherlock Holmesi lood I

  Arthur Conan Doyle

  Täielik Sherlock Holmesi lugude kogumik kahes köites. Esimene köide sisaldab järgmised lood: Etüüd punases; Nelja märk; Sherlock Holmesi seiklused; Sherlock Holmesi memuaarid; Baskervilleide koer. Arthur Conan Doylei kunagi oma lõbuks ja palgatöö lisaks kirjutatud lood on tänapäeval klassikaks saanud ja tõlgitud terves maailmas. Tema kangelased Sherlock Holmes ja doktor Watson on paljudele lugejatele sedavõrd omaseks saanud, et Holmesi nimele tuleb veel praegugi kirju, kus talt palutakse abi ühe või teise juhtumi lahendamisel. Nii Ameerika Ühendriikides kui ka Suurbritannias tegutsevad Sherlock Holmesi ühingud, mille liikmed püüavad oma iidoli riietumisstiili jäljendada ja uurivad põhjalikult kõigi kirjeldatud juhtumite tagamaid. Käesolevas raamatus püüame anda ühtede kaante vahel poole Sherlock Holmesi kuulsatest juhtumitest.

  Suur Keinplatzi eksperiment

  Arthur Conan Doyle

  Kogumikus on jutustused – "Suur Keinplatzi eksperiment", "Browni ja Pericordi kuulus mootor" ja "John Barrington Cowles".

  Sasassa oru mõistatus

  Arthur Conan Doyle

  Kogumik sarjast „Klassikalisi seiklusjutte” sisaldab lugusid „Sasassa oru mõistatus”, „Jackmani mäekuru pastor”, „Põhjanaela” kapten” ja „Kirurgi lugu”.

  Minu sõber mõrvar

  Arthur Conan Doyle

  Sherlock Holmesi lugude autori jutukogumik, kus väikelinna arst hakkab suhtlema mõrvariga, kes on oma sõbrad üles andnud ja seepärast surmanuhtlusest pääsenud. Lisaks on kogumikus lood, kus voorimees pajatab oma kogemustest linna põhjakihtidega, veidravõitu maanteeröövli kummalisest käitumisest ja tema halvale teele langemise põhjustest jt.

  Lord Falconbridge

  Arthur Conan Doyle

  Kogumik Sherlock Holmsi lugude autorilt, kus juttu tuleb noorest poksijast, kel seisab ees ennekuulmatutel tingimustel poksimatš, juhtumist merel, kus naisele paistab ilmuvat tema surnud abikaasa jt.

  Kadunud erirong

  Arthur Conan Doyle

  Mr. Bland katkus kimbatuses juukseid. «See on suisa hullumeelsus, Hood!» hüüdis ta. «Kas üks rong haihtub Inglismaal keset päist päeva õhku? See on absurdne. Vedur, tender, kaks vagunit, päravagun, viis inimest – ja kõik lähevad sirge raudteeliini peal kaotsi! Kui me järgmise tunni jooksul midagi mõistlikku ei kuule, võtan inspektor Collinsi kaasa ja lähen ise kohale.» Ning siis juhtuski lõpuks midagi mõistlikku. See võttis järgmise Kenyoni sõlmjaamast saabunud telegrammi kuju. «Teatan kahetsusega, et äsja leiti sõlmjaamast kahe ja veerandi miili kauguselt astelhernepõõsaste vahelt John Slateri, erirongi juhi surnukeha…»

  Habakuk Jephsoni ülestunnistus

  Arthur Conan Doyle

  Raamatus on kaks lugu: "Habakuk Jephsoni ülestunnistus" ja "John Huxfordi äraolek".

  The Return of Sherlock Holmes

  Arthur Conan Doyle

  In this installment in the continuation of the classic collection of Sherlock Holmes stories, England's top-notch sleuth is on the go again, with lavish mysteries demanding the master's brilliant powers of deduction.

  The Valley of Fear

  Arthur Conan Doyle

  "The Valley of Fear" is the fourth and final Sherlock Holmes novel by Sir Arthur Conan Doyle. It is loosely based on the real-life exploits of the Molly Maguires and Pinkerton agent James McParland.

  The Tragedy of The Korosko

  Arthur Conan Doyle

  A group of European and American tourists is enjoying its trip in Egypt in the year 1895. They are sailing up the River Nile in a "a turtle-bottomed, round-bowed stern-wheeler", the Korosko. They intend to travel to Abousir at the southern frontier of Egypt, after which the Dervish country starts. They are attacked and abducted by a marauding band of Dervish warriors. The terrorists will either kill them or forcibly convert them to Islam. This "desert drama" is high adventure at its pulpy best, and still surprisingly relevant today.