Космічні мільярдери. Тим Фернхольц

Читать онлайн.
Название Космічні мільярдери
Автор произведения Тим Фернхольц
Жанр Прочая образовательная литература
Серия
Издательство Прочая образовательная литература
Год выпуска 2018
isbn 978-617-09-5399-5



Скачать книгу

тепер це точно сталося: «Space X» співпрацювала з NASA, щоб увійти до космічної промисловості. А «Blue Origin» тепер була пов’язана з найсерйознішим конкурентом «Space X», щоб мати змогу зробити те ж саме.

      Аби наголосити на поверненні Безоса на гральне поле, через місяць після слухання «Blue Origin» розкрила інформацію про свій перший запуск космічного літального апарата на зарослому чагарником ранчо Ван-Горн. Заявлена ракета була маленькою, лише п’ятдесят футів заввишки[10] і більше скидалася на дитячу іграшку з округлими контурами і приземкуватим силуетом. Її назвали «New Shepard» на честь Алана Шепарда – першого американця в космосі. У безпілотному випробуванні «New Shepard» піднялася на п’ятдесят вісім миль[11] угору, до самісінької межі з космосом.

      Тепер Безос мав міцну шкіру у великій грі. Він увійшов до найбільш закритого світового клубу: мільярдерів із власними ракетами.

* * *

      Декілька тижнів після зіпсованого дня народження для Маска видалися неспокійними. Його команда інженерів розпочала внутрішнє розслідування, щоб з’ясувати, що ж саме пішло не так із ракетою «CRS-7», що вибухнула, і працювали цілодобово тижнями, ретельно вивчаючи дані з понад трьох тисяч датчиків на літальному апараті. Федеральне управління цивільної авіації США, яке контролює запуски комерційних ракет, паралельно проводило власне розслідування. Тим часом критики «Space X» тепер мали трагічні докази на підтримку своїх тверджень про неякісне виконання і переконати представників Повітряних сил у надійності своїх літальних апаратів, вочевидь, компанії так і не вдалося.

      Представники NASA хоча і підтримували команду Маска на публіці, усе ж хотіли отримати відповіді та гарантії, що подібне не повториться. Попри те, що Маск уже погрожував стягнути плату за будь-які додаткові вимоги, виставлені урядовим космічним агентством, тепер він реорганізовував свою інженерну команду задля структурованого, заснованого на звітах, процесу роботи, який був так до вподоби NASA. Маск мусив задовольняти NASA – свого найбільшого клієнта, адже на той час «Space X» отримувала мільярди доларів за доставку вантажів до космічної станції та розробку космічного корабля, який через два роки мав відправити туди ще й астронавтів.

      Коли Маск виступив перед репортерами у липні, щоб поділитися попередніми результатами дослідження, склалося враження, що основний наголос був на головному розробнику «Space X». Виснажений і трохи пригнічений Маск, здавалося, хотів обговорювати що завгодно, окрім втрати ракети менше місяця тому. Він шкодував, що космічна капсула «Dragon», яка перевозила вантаж NASA, не була обладнана ракетами екстреного порятунку, які його інженери розробляли для варіанта, призначеного для людей, адже так вона змогла б урятуватися від вибуху під час польоту і ймовірно, врятувала б вантаж.

      Казка, яку Маск розповів про падіння ракети, була втіленням того, що навіть найменша деталь може мати вагоме значення, коли йдеться про екстремальні сили, які ракета витримує під час польоту. І ось що пішло не за планом: коли дев’ять двигунів



<p>10</p>

15,24 м.

<p>11</p>

93,3 км.