Керування проектами для «неофіційних» проект-менеджерів. Кори Когон

Читать онлайн.
Название Керування проектами для «неофіційних» проект-менеджерів
Автор произведения Кори Когон
Жанр Управление, подбор персонала
Серия Нон-фікшн
Издательство Управление, подбор персонала
Год выпуска 2015
isbn 978-617-09-4920-2, 978-617-09-4051-3



Скачать книгу

тобто «реального» менеджера проектів, а решта – репрезентують процеси, що відлякують своєю складністю і занадто спеціалізованою термінологією.

      Отже, ви купуєте книгу з керування проектами, читаєте кілька глав, робите вигляд, що розумієте хитромудрі формули й визначення, перегортаєте ще кілька глав, та згодом вас поступово охоплюють сумніви, і ви неминуче впадаєте в паніку. Чи достатньо ви розумні й терплячі для того, щоб зрозуміти, про що йде мова? Зрештою ви закриваєте книгу, кладете її на полицю (або видаляєте файл) і кажете собі: «Досі я давав собі раду більш-менш нормально, що ж – доведеться і далі імпровізувати». А тим часом навантаження на вас як на «неофіційного» менеджера проектів зростає, а з ним зростає й напруга від того, що ви відчуваєте, що повинні очолювати проекти й управляти ними ефективно.

      Але ця книга не така. Вона базується на двох ідеях:

      1. Керування проектами – це робота XXI століття. І це означає, що кожен є проект-менеджером.

      2. Сучасне управління проектами полягає не лише в тому, щоб керувати процесом. Воно полягає також і в тому, щоб вести за собою людей – людей XXI століття. Це суттєва зміна парадигми: вона вказує на те, що ми визначаємо потенціал членів команди, а потім працюємо з ними й надихаємо їх, щоби вони вклалися в проект цілком.

      Ви, найімовірніше, не знайдете цих положень в інших книгах із керування проектами. Але в нашій книзі надано надійну, багаторазово перевірену формулу, яка допоможе вам керувати проектами і вести за собою людей у цьому столітті. Людей, які є працівниками інтелектуальної праці, які використовують свій неабиякий інтелект, волонтерів, котрих ви не можете й ніколи не зможете контролювати. (Вони ж на вас не працюють, чи не так?)

      Навчайтеся на помилках

      Перш ніж рушити далі, давайте розберемося, чому проекти зазнають невдачі.

      Якщо вірити Інститутові керування проектами (ІКП), організації з малою кількістю офіційно затверджених процесів з управління проектами (ІКП називає їх «організаціями з низьким рівнем зрілості»[3]) набагато частіше стикаються з провалами проектів порівняно з компаніями, які дотримуються бізнес-процесів. Але навіть організації з високим ступенем зрілості нерідко зазнають невдач. Ось найпоширеніші причини цього явища, які нам відомі:

      • недостатнє бажання брати участь / нестача підтримки;

      • нереалістичні графіки;

      • забагато конкуруючих пріоритетів;

      • невизначені результати / очікування;

      • нереалістичні ресурси;

      • витік людей з проекту;

      • політика / законодавство;

      • відсутність глобального бачення у команди;

      • погане планування;

      • відсутність лідерів;

      • мінливі стандарти;

      • відсутність бюджету або неправильне керування ним.

      Чи знайомі ви з цими проблемами? Люди в усьому світі стикаються з тими самими перешкодами, і у кожної з них є ціна. За даними того ж ІКП, витрати на невдалий проект, як правило, на третину перевищують



<p>3</p>

Див. с. 12.